Jan Hrdina  Útočník Jan Hrdina byl do NHL draftován v roce 1995. To už měl za sebou sezonu v Seattlu, v jejíž základní části posbíral rovnou stovku kanadských bodů. Tehdy startoval i na juniorském světovém šampionátu. Účastník olympijských her z roku 2002 působil u Thunderbirds i v dalším ročníku, kdy hrál stejnou soutěž také za Spokane Chiefs. V NHL debutoval v sezoně 1998/99. Foto: Profimedia.cz
 Radek Meidl  Útočník Radek Meidl odešel do zámoří v roce 2006 ze Sparty. Za Seattle odehrál 72 zápasů a posbíral v nich 27 (16+11) bodů. Dalších jedenáct duelů tehdy přidal v play-off. Následující ročník působil v týmu Tri-City Americans, odkud se vrátil domů a hrál za Olomouc. V uplynulé sezoně působil v Polsku a hrál také v Anglii. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Mojžíš  Ještě v sezoně 2017/18 hrál Tomáš Mojžíš za Liberec a Pardubice, dříve působil také ve Finsku či Švédsku, zahrál si v KHL a vyzkoušel si také NHL. Do zámoří odešel v roce 2000 a hned v dalším ročníku zamířil do Seattlu. Tam strávil i sezonu 2002/03 a posbíral v ní 70 kanadských bodů. Na obránce parádní bilance! Foto: Profimedia.cz
 Petr Nedvěd  Bývalý skvělý útočník Petr Nedvěd, který si na olympijských hrách zahrál za Českou republiku i Kanadu, opustil v roce 1989 Litvínov a zamířil za Atlantik. V jedné sezoně v Seattlu posbíral skvělých 145 bodů a dalších 13 jich přidal v play-off. V dalším ročníku hrál už NHL za Vancouver. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Seattle se chystá na NHL. Tito Češi dříve hráli za místní juniorský celek Thunderbirds

NHL už zanedlouho přivítá nového člena. Od ročníku 2021/22 nejslavnější hokejová liga světa zavítá do Seattlu. Za místní juniorský celek Thunderbirds už v minulosti hrálo několik zajímavých hráčů.

Thunderbirds působí v juniorské soutěži Western Hockey League. Dres Seattlu v minulosti nosili Calvin Pickard, Mathew Barzal či Patrick Marleau, ale také několik českých hokejistů. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 6

Jan Eberle

Jan Eberle Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Kladenský rodák hrál za Seattle dvě sezony. V ročníku 2006/07 posbíral dohromady i s play-off 43 bodů a vydařila se mu i další sezona. Poté se vrátil domů a hrál extraligu s Kladnem. Působil také v Českých Budějovicích, Litvínově, Olomouci a nyní je hráčem Plzně.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Hrdina

Jan Hrdina.jpg

Útočník Jan Hrdina byl do NHL draftován v roce 1995. To už měl za sebou sezonu v Seattlu, v jejíž základní části posbíral rovnou stovku kanadských bodů. Tehdy startoval i na juniorském světovém šampionátu. Účastník olympijských her z roku 2002 působil u Thunderbirds i v dalším ročníku, kdy hrál stejnou soutěž také za Spokane Chiefs. V NHL debutoval v sezoně 1998/99.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Radek Meidl

Radek Meidl Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Útočník Radek Meidl odešel do zámoří v roce 2006 ze Sparty. Za Seattle odehrál 72 zápasů a posbíral v nich 27 (16+11) bodů. Dalších jedenáct duelů tehdy přidal v play-off. Následující ročník působil v týmu Tri-City Americans, odkud se vrátil domů a hrál za Olomouc. V uplynulé sezoně působil v Polsku a hrál také v Anglii.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Tomáš Mojžíš

Tomáš Mojžíš.jpg

Ještě v sezoně 2017/18 hrál Tomáš Mojžíš za Liberec a Pardubice, dříve působil také ve Finsku či Švédsku, zahrál si v KHL a vyzkoušel si také NHL. Do zámoří odešel v roce 2000 a hned v dalším ročníku zamířil do Seattlu. Tam strávil i sezonu 2002/03 a posbíral v ní 70 kanadských bodů. Na obránce parádní bilance!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Nedvěd

Petr Nedvěd Edmonton.jpg

Bývalý skvělý útočník Petr Nedvěd, který si na olympijských hrách zahrál za Českou republiku i Kanadu, opustil v roce 1989 Litvínov a zamířil za Atlantik. V jedné sezoně v Seattlu posbíral skvělých 145 bodů a dalších 13 jich přidal v play-off. V dalším ročníku hrál už NHL za Vancouver.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud