Schickova konkurence. Hvězdný Džeko a čtyři další útočníci na soupisce AS Řím

Druhým soupeřem Plzně v letošním ročníku Ligy mistrů je AS Řím. To má na soupisce i Patrika Schicka, pozice českého reprezentačního útočníka, který se loni stal nejdražší posilou v historii klubu, ale není jednoduchá.

Bez názvu.jpg

Z Bohemians do AS Řím? Během dvou let? Zeptejte se Patrika Schicka, on recept zná. Vytáhlý forvard zářil v dresu Sampdorie a před rokem přestoupil do Říma. V loňském ročníku Serie A se však trefil jen dvakrát a letos na premiérový zásah čeká. O místo se navíc musí rvát s velmi silnou konkurencí. Jména pěti dalších útočníků na římské soupisce najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Edin Džeko

Edin Džeko AS.jpg

Útočná jednička a jedna z největších hvězd týmu. Bývalý forvard Teplic, jenž hrával i za Wolfsburg a Manchester City, je hlavní útočnou zbraní římského celku. Útočník z Bosny a Hercegoviny dal v uplynulé sezoně celkově 24 branek, letos se však trefil zatím jen jednou. V Plzni věří, že se nerozstřílí právě v duelu s Viktorkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Justin Kluivert

Justin Kluivert.jpg

Letní posila římského klubu. AS za něj zaplatilo Ajaxu 17,25 milionů eur a od devatenáctiletého útočníka si hodně slibuje. Justin Kluivert, který je synem bývalého reprezentanta Oranjes Patricka Kluiverta, má na kontě už dva starty za nizozemskou reprezentaci. V Ajaxu byl konkurentem Václava Černého, v Římě soupeří o místo i se Schickem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Diego Perotti

Diego Perotti.jpg

Třicetiletý útočník, který má na kontě pět reprezentačních startů za Argentinu, přišel do Říma před dvěma lety z týmu FC Janov, předtím hrával za Atlético, Sevillu či Bocu Juniors. V uplynulém ročníku se trefil celkově osmkrát a přidal pět asistencí. Aktuálně je však zraněný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Stephan El Shaarawy

Stephan El Shaarawy.jpg

Platil za ohromný talent italského fotbalu, v národním týmu debutoval už před šesti lety, v AC Milán se ale nikdy nestal očekávanou oporu a rozehrával se v okolních klubech. Před dvěma lety přestoupil za 13 milionů eur do Říma a loni vstřelil celkově devět branek. Letos se zatím trefil dvakrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Cengiz Ünder

Cengiz Ünder.jpg

Jednadvacetiletý turecký útočník přišel do Říma, stejně jako Schick, v loňském přestupním období. AS ho koupilo za 13,4 milionů eur z tureckého Basaksehiru, v jehož barvách v předešlé sezoně nastřílel sedm ligových branek. Na kontě má i 13 startů a čtyři góly v turecké reprezentaci. Letos už patří do základní sestavy římského AS.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud