Vladislav Gavrikov (Columbus Blue Jackets)   Stejně jako Barabanov má ve sbírce olympijské zlato z roku 2018. V té době byl pětadvacetiletý bek oporou Petrohradu, odkud poté odešel do Columbusu. Letos za Blue Jackets odehrál 55 zápasů, ve kterých dal dvě branky a přidal deset nahrávek.  Foto: Profimedia.cz
 Michail Grigorenko (Columbus Blue Jackets)  Společně s Gavrikovem hájí barvy Columbusu. Michail Grigorenko je ale v NHL podstatně déle a už v sezoně 2012/13 hrál za Buffalo. Působil taky v Coloradu, pak byl tři roky hráčem CSKA Moskva, získal olympijské zlato a letos už byl zase za Atlantikem. Sedmadvacetiletý útočník posbíral 12 (4+8) bodů v 32 zápasech.  Foto: Profimedia.cz
 Nikita Nestěrov (Calgary Flames)   Do NHL jej v roce 2011 draftovalo Calgary. Nikita Nestěrov ale v nejlepší lize světa debutoval v dresu Tampy Bay, odkud v sezoně 2016/17 zamířil do Montrealu. Další tři roky působil v moskevském CSKA, taky on se stal členem zlaté olympijské party a letos už byl zpátky v NHL. Za Calgary osmadvacetiletý bek odehrál 38 zápasů a připsal si čtyři nahrávky.  Foto: Profimedia.cz
 Ivan Provorov (Philadelphia Flyers)   Spoluhráč Jakuba Voráčka z Philadelphie. Čtyřiadvacetiletý bek Ivan Provorov debutoval v barvách Flyers v sezoně 2016/17 a brzy se zařadil mezi opory týmu. Je produktivní, letos se dostal na 26 bodů a teď se chystá na své druhé mistrovství světa.  Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Sborná je bez Kučerovova, Ovečkina i Malkina. 7 posil z NHL, které Rusko přivezlo na mistrovství světa

Čeští hokejisté v pátek zahájí svou pouť za vysněnou medailí z mistrovství světa. Prvním soupeřem výběru trenéra Filipa Pešána bude Rusko, které opět poskládalo hodně zajímavý tým.

Zapomeňte na jména jako Vasilevskij, Ovečkin či Panarin. V týmu Ruska letos žádné velké hvězdy nenajdete. Sborná přesto sestavila silný výběr, ve kterém je i sedm posil z NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Alexander Barabanov (San Jose Sharks) 

Alexander Barabanov SJ.jpg

Šestadvacetiletý útočník patří k pravidelným účastníkům světových šampionátů. Startoval i na olympijských hrách v roce 2018 a nyní má za sebou premiérovou sezonu v NHL. Tu nastartoval v Torontu, odkud později zamířil do San Jose. Dohromady odehrál 22 zápasů a vstřelil tři góly. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Vladislav Gavrikov (Columbus Blue Jackets) 

Vladislav Gavrikov Columbus.jpg

Stejně jako Barabanov má ve sbírce olympijské zlato z roku 2018. V té době byl pětadvacetiletý bek oporou Petrohradu, odkud poté odešel do Columbusu. Letos za Blue Jackets odehrál 55 zápasů, ve kterých dal dvě branky a přidal deset nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Michail Grigorenko (Columbus Blue Jackets) 

Michail Grigorenko Columbus.jpg

Společně s Gavrikovem hájí barvy Columbusu. Michail Grigorenko je ale v NHL podstatně déle a už v sezoně 2012/13 hrál za Buffalo. Působil taky v Coloradu, pak byl tři roky hráčem CSKA Moskva, získal olympijské zlato a letos už byl zase za Atlantikem. Sedmadvacetiletý útočník posbíral 12 (4+8) bodů v 32 zápasech. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Nikita Nestěrov (Calgary Flames) 

Nikita Nestěrov Calgary.jpg

Do NHL jej v roce 2011 draftovalo Calgary. Nikita Nestěrov ale v nejlepší lize světa debutoval v dresu Tampy Bay, odkud v sezoně 2016/17 zamířil do Montrealu. Další tři roky působil v moskevském CSKA, taky on se stal členem zlaté olympijské party a letos už byl zpátky v NHL. Za Calgary osmadvacetiletý bek odehrál 38 zápasů a připsal si čtyři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Ivan Provorov (Philadelphia Flyers) 

Ivan Provorov Phil..jpg

Spoluhráč Jakuba Voráčka z Philadelphie. Čtyřiadvacetiletý bek Ivan Provorov debutoval v barvách Flyers v sezoně 2016/17 a brzy se zařadil mezi opory týmu. Je produktivní, letos se dostal na 26 bodů a teď se chystá na své druhé mistrovství světa. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Nikita Zadorov (Chicago Blackhawks) 

Nikita Zadorov Chicago.jpg

V roce 2019 debutoval na mistrovství světa a teď si Nikita Zadorov zahraje na šampionátu podruhé. Šestadvacetiletý bek, jehož v prvním kole draftu NHL 2013 získalo Buffalo, v zámoří prošel také Coloradem a před letošní sezonou zamířil do Chicaga. Do statistik si připsal gól a sedm nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Arťom Zub (Ottawa Senators) 

Arťom Zub Ottawa.jpg

Rusové mají v týmu taky Arťoma Zuba, který se v roce 2018 stal olympijským šampionem, a jenž dosud startoval na dvou světových šampionátech. Několik let hájil barvy Petrohradu, odkud před sezonou odešel do Ottawy. Za tu pětadvacetiletý bek odehrál 47 zápasů a posbíral v nich 14 (3+11) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud