Sbohem, Česko. 7 „zajímavých“ hráčů, kteří v zimě odešli do zahraničí

Na přestupovém trhu se v zimě zase děly věci. Nejžhavější novinkou je dohoda Antonína Baráka s Udinese, které za něj Slavii zaplatí 80 milionů korun. K přestupu ale dojde až v létě. I v zimě se však udály zajímavé transfery.

Untitled 1.jpg

Přestupovalo se mezi domácími kluby (Jan Sýkora, Tomáš Wágner či Stanislav Tecl), kupovaly se zahraniční posily (Bogdan Vatajelu, Erik Janža, Marko Alvir či Andreas Ivanschitz), ale české týmy také prodávaly a uvolňovaly hráče do ciziny. Sedm nejzajímavějších zimních ligových odchodů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Pavel Dreksa (Karviná - Baku)

Pavel Dreksa.jpg

Nováček z Karviné prožil vydařený podzim a patřil k nejpříjemnějším ligovým překvapením. V zimě ale přišel o jednoho důležitého hráče základní sestavy Pavla Dreksu, který dříve hrával za Ústí nad Labem, Baník či Olomouc.

Na podzim nastoupil k 12 zápasům a ve většině z nich odehrál celou partii. Dvěma góly pomohl k výhrám nad Duklou a Příbramí, pak ho ale zlákala nabídka ázerbájdžánského Něftči Baku, kam odešel na hostování.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Michal Ďuriš (Plzeň – Orenburg)

Michal Ďuriš Slovensko.jpg

Když ho před rokem chtěl francouzský Montpellier, nabízel za něj 70 milionů korun. Viktorka nabídku odmítla, Michal Ďuriš jí vystřílel titul a dostal se do slovenské nominace na Euro. To mu ale, stejně jako následný podzim v Plzni, příliš nevyšlo.

V závěrečném utkání Evropské ligy vstřelil dva góly a dal najevo, že se jednalo o jeho poslední zápas v západočeském klubu. Průměrný ruský klub Orenburg za něj zaplatil 16 milionů korun, osmadvacetiletý Ďuriš si měsíčně přijde asi na 1,5 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Zdeněk Folprecht (Liberec – Baku)

Zdeněk Folprecht.jpg

Nový spoluhráč Pavla Dreksy. Ázerbájdžánský klub Něftči Baku zlákal i Zdeňka Folprechta, který odešel na půlroční hostování. V Liberci strávil rok a půl a za tu dobu se vypracoval v důležitý článek sestavy Slovanu.

Pětadvacetiletý obránce na podzim nastoupil k 14 zápasům, většinou byl v základní sestavě, a do statistik si připsal jeden gól. V liberecké kabině ale nastal velký průvan a Folprecht byl jedním z těch, který ho odnesl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Haris Harba (Jihlava – Bucheon)

Haris Harba.jpg

Zlínští fotbalisté přezimovali na senzačním čtvrtém místě, v zimě ale přišli o dva důležité hráče. Kapitán Tomáš Hájek odešel do Plzně a útočník Haris Harba zamířil do týmu Bucheon FC, který hraje druhou jihokorejskou soutěž.

Osmadvacetiletý forvard z Bosny a Hercegoviny přišel do Zlína v srpnu na hostování z Jihlavy a stihl nasázet šest branek. V zimě se ale stal volným hráčem a nechal se zlákat lukrativní exotickou nabídkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Gino van Kessel (Slavia – Gdaňsk)

Gino van Kessel Slavia.jpg

Když ho Slavia v létě kupovala, zaplatila za něj téměř 40 milionů korun. V té době to byl nejdražší ligový hráč všech dob. Gino van Kessel nezačal v Edenu špatně, postupně ale vypadával ze základní sestavy a trenér Jaroslav Šilhavý začal sázet na jiné.

Výsledkem je Van Kesselovo půlroční hostování v Lechii Gdaňsk, která má na rychlonohého ofenzivního hráče také opci. V novém působišti potkal Marka Paixaa, který se nedávno zkoušel prosadit ve Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jaroslav Mihalík (Slavia – Cracovia)

Jaroslav Mihalík.jpg

Dalším hráčem, který v zimě opustil Slavii, je Jaroslav Mihalík. I on zamířil na hostování s opcí do Polska. Novým působištěm mladého slovenského záložníka, který přišel do Edenu před rokem, je Cracovia. Loni na jaře Mihalík patřil do základní sestavy, na podzim v ní byl ale jen čtyřikrát a vzhledem k blížícímu se Euru jednadvacítek chtěl více hrát. To mu ve Slavii negarantovali, proto odešel do Polska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Lukáš Pokorný (Liberec – Montpellier)

Lukáš Pokorný.jpg

Liberec v zimě opustila celá plejáda hráčů včetně dvou klíčových opor. Jan Sýkora přestoupil do Slavie a další člen reprezentačního kádru Lukáš Pokorný zamířil do Montpellier.

Tradiční účastník nejvyšší francouzské soutěže zaplatil za libereckého kapitána 40 milionů korun a pětadvacetiletý stoper už má za sebou premiéru v základní sestavě. O víkendu pomohl dobrým výkonem k výhře s Bastiou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud