Roman Přikryl   Šestadvacetiletý útočník dříve hrával za Plzeň či Kladno, pak ale pomáhal s postupem Motoru, kde působí už třetím rokem. Do statistik si letos sice připsal jediný gól, na svém kontě však měl taky dvacet asistencí. Tedy nejvíc z celého týmu.  Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Slováček   Vsetínský rodák ještě loni působil na Lapači. Poté ho ale oslovil Motor, a tak si šestadvacetiletý bek poprvé vyzkoušel i extraligu. A v té se bývalý mládežnický reprezentant rozhodně neztratil, vstřelil pět branek, přidal 16 asistencí a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Daniel Voženílek   Pětadvacetiletý forvard okusil extraligu už v sezoně 2013/14 v Pardubicích. Zahrál si taky na dvou juniorských šampionátech, působil i ve Finsku a před sezonou přišel do Českých Budějovic. V Motoru s ním byli spokojeni, Daniel Voženílek se totiž uvedl 11 góly a 12 nahrávkami.  Foto: Profimedia.cz
 Pavel Pýcha   Jednoznačně největší hvězda Motoru. Pětadvacetiletý obránce a kapitán týmu předváděl velmi dobré výkony, které ho vynesly až na Channel One Cup, kde se uvedl gólem do sítě Švédů. Bohužel pro České Budějovice se ale zranil a sezona pro něj skončila předčasně. I tak stihl odehrát 37 zápasů a posbíral v nich 26 (10+16) bodů. V příští sezoně už bude hrát jinde.  Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Sázka na Čiliaka nevyšla. 5 hráčů Českých Budějovic, kteří drželi Motor nad vodou

Za normálních okolností by byli jasným aspirantem na sestup, v této sezoně ale nikdo nepadal, a tak se České Budějovice udržely mezi elitou. Na které hráče se mohly nejvíc spolehnout?

Bez názvu1.jpg

Dres Motoru, který skončil v extralize poslední, oblékali René Vydarený, krátce také Martin Adamský nebo Miroslav Forman, jenž Českým Budějovicím hodně pomohl. V bráně měl zářit Marek Čiliak, tomu ale sezona nevyšla. Kouč Václav Prospal se tak musel spolehnout na jiné hráče. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Roman Přikryl 

Roman Přikryl.jpg

Šestadvacetiletý útočník dříve hrával za Plzeň či Kladno, pak ale pomáhal s postupem Motoru, kde působí už třetím rokem. Do statistik si letos sice připsal jediný gól, na svém kontě však měl taky dvacet asistencí. Tedy nejvíc z celého týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Slováček 

Ondřej Slováček Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Vsetínský rodák ještě loni působil na Lapači. Poté ho ale oslovil Motor, a tak si šestadvacetiletý bek poprvé vyzkoušel i extraligu. A v té se bývalý mládežnický reprezentant rozhodně neztratil, vstřelil pět branek, přidal 16 asistencí a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Daniel Voženílek 

Daniel Voženílek ČB.jpg

Pětadvacetiletý forvard okusil extraligu už v sezoně 2013/14 v Pardubicích. Zahrál si taky na dvou juniorských šampionátech, působil i ve Finsku a před sezonou přišel do Českých Budějovic. V Motoru s ním byli spokojeni, Daniel Voženílek se totiž uvedl 11 góly a 12 nahrávkami. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Pavel Pýcha 

PAvel Pýcha ČB Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

Jednoznačně největší hvězda Motoru. Pětadvacetiletý obránce a kapitán týmu předváděl velmi dobré výkony, které ho vynesly až na Channel One Cup, kde se uvedl gólem do sítě Švédů. Bohužel pro České Budějovice se ale zranil a sezona pro něj skončila předčasně. I tak stihl odehrát 37 zápasů a posbíral v nich 26 (10+16) bodů. V příští sezoně už bude hrát jinde. 

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Zdeněk Doležal 

Zdeněk Doležal.jpg

Kdyby se Pýcha nezranil, nejspíš by se stal i nejproduktivnějším hráčem celého týmu. Takto v čele bodování Motoru skončil Zdeněk Doležal, jenž si na konto připsal 18 branek a 17 asistencí. Svou premiérovou sezonu tak sedmadvacetiletý útočník, který hrával taky za Litoměřice, Ústí nad Labem nebo Slavii, zvládl na jedničku. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud