David Jurásek  Dočkáme se reprezentačního překvapení? David Jurásek teprve v této sezoně debutoval v lize, jednadvacetiletý levý bek však nastoupil ve velkém stylu a v zimě už se stěhoval z Mladé Boleslavi do Edenu. Ve Slavii si vybudoval dobrou pozici a říká si o reprezentační pozvánku. Tím spíš, když Jan Bořil je mimo hru a od února nehraje ani Filip Novák z Fenerbahce. 
 Tomáš Holeš  Za poslední dobu ohromně vyzrál. Stal se klíčovým hráčem Slavie i pilířem reprezentace. Tomáš Holeš zářil na EURU a v baráží na něj bude národní tým spoléhat znovu. Osmadvacetiletý univerzál umí naskočit i na postu stopera, v reprezentaci se s ním ale počítá do středu zálohy. 
 Ondřej Lingr  Stejně jako Jurásek se nahlas hlásí o reprezentační pozvánku. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál, který je ve Slavii druhým rokem, hraje parádní sezonu. V lize dal už jedenáct branek a bojuje o korunu pro krále střelců. Na pozvánku do národního týmu však Ondřej Lingr zatím čeká. 
 Lukáš Masopust  Pokud bude fit, v reprezentaci se objeví. Devětadvacetiletý univerzál odehrál velmi dobré EURO a národní tým od něj potřebuje, aby v baráží předvedl podobný výkon. Naposledy však odehrál proti Liberci jen první poločas. 
6
Fotogalerie

Šance i pro nováčky. Podívejte se, kteří hráči Slavie mohou zasáhnout do baráže o postup na šampionát do Kataru

Očekávaná baráž o postup na mistrovství světa se blíží. Značnou část české nominace určitě budou tvořit hráči z Fortuna ligy.

Slavia o víkendu sice padla v Liberci, v posledních týdnech ale předvádí parádní fotbal. Velká část hráčů z Edenu se určitě dostane i do reprezentace, kterou čeká klíčová baráž o postup na mistrovství světa do Kataru. Kdo z Edenu by mohl dostat pozvánku? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 7

Aleš Mandous 

profimedia-0642731387.jpg

Reprezentační brankářská jednička je jasná - do baráže zasáhne Tomáš Vaclík z Olympiakosu. Na post dvojky by se mohl vrátit Jiří Pavlenka, jenž pravidelně chytá v Brémách. Na post třetího gólmana se tlačí několik gólmanů, volba by ale mohla padnout na Aleše Mandouse, jenž ve Slavii zatím hájí svůj post před Ondřejem Kolářem. I ten se ale začíná zpátky hlásit o slovo. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

David Jurásek 

profimedia-0666631827.jpg

Dočkáme se reprezentačního překvapení? David Jurásek teprve v této sezoně debutoval v lize, jednadvacetiletý levý bek však nastoupil ve velkém stylu a v zimě už se stěhoval z Mladé Boleslavi do Edenu. Ve Slavii si vybudoval dobrou pozici a říká si o reprezentační pozvánku. Tím spíš, když Jan Bořil je mimo hru a od února nehraje ani Filip Novák z Fenerbahce. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Tomáš Holeš 

getthumbnail (2).jpg

Za poslední dobu ohromně vyzrál. Stal se klíčovým hráčem Slavie i pilířem reprezentace. Tomáš Holeš zářil na EURU a v baráží na něj bude národní tým spoléhat znovu. Osmadvacetiletý univerzál umí naskočit i na postu stopera, v reprezentaci se s ním ale počítá do středu zálohy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Ondřej Lingr 

GetFile - 2022-03-14T113554.534.jpg

Stejně jako Jurásek se nahlas hlásí o reprezentační pozvánku. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál, který je ve Slavii druhým rokem, hraje parádní sezonu. V lize dal už jedenáct branek a bojuje o korunu pro krále střelců. Na pozvánku do národního týmu však Ondřej Lingr zatím čeká. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Lukáš Masopust 

GetFile - 2022-03-14T113649.760.jpg

Pokud bude fit, v reprezentaci se objeví. Devětadvacetiletý univerzál odehrál velmi dobré EURO a národní tým od něj potřebuje, aby v baráží předvedl podobný výkon. Naposledy však odehrál proti Liberci jen první poločas. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jsou na hraně  

GetFile - 2022-03-14T113729.903.jpg

Slavia může dodat do národního týmu i další hráče, u těch ale záleží na formě a zdravotním stavu. To platí třeba pro Ondřeje Kúdelu nebo Davida Hovorku, jenž sice zazářil v derby proti Spartě, ovšem proti Liberci nehrál. Fit není ani Petr Ševčík (na snímku). Připraven by mohl být útočník Michael Krmenčík, tomu ale slávistické angažmá vůbec nevychází a je z formy. Na širším reprezentačním seznamu je taky Stanislav Tecl. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud