Nico Daws (New Jersey Devils)  New Jersey už několik let buduje mladý tým, který by v blízké budoucnosti mohl patřit k nejlepším v NHL. Mladá krev se hrne také do branky. V ročníku 2021/22 debutoval mezi tyčemi Nico Daws, který překvapivě zaujal po zranění Jonathana Berniera roli nejvytíženějšího gólmana Devils, když odchytal 25 utkání. Urostlý borec se sice v současném ročníku do klece nedostal a působil pouze ve farmářském celku Utica Comets v AHL, v klubu má však podepsanou smlouvu ještě na jednu sezonu a jistě bude chtít ukátat, že by mohl být tou pravou volbou do dalších let. Profimedia.cz

Nico Daws (New Jersey Devils)
New Jersey už několik let buduje mladý tým, který by v blízké budoucnosti mohl patřit k nejlepším v NHL. Mladá krev se hrne také do branky. V ročníku 2021/22 debutoval mezi tyčemi Nico Daws, který překvapivě zaujal po zranění Jonathana Berniera roli nejvytíženějšího gólmana Devils, když odchytal 25 utkání. Urostlý borec se sice v současném ročníku do klece nedostal a působil pouze ve farmářském celku Utica Comets v AHL, v klubu má však podepsanou smlouvu ještě na jednu sezonu a jistě bude chtít ukátat, že by mohl být tou pravou volbou do dalších let. Profimedia.cz

 Joel Hofer (St. Louis Blues)  Brankář Joel Hofer na přelomu let 2019 a 2020 výrazně přispěl Kanadě k zisku titulu na mistrovství světa juniorů v České republice. Odchytal šest z osmi utkání, úspěšnost zákroků vytáhl téměř na 95 % po právu získal ocenění pro nejlepšího gólmana turnaje. Do NHL poprvé nakoukl v sezoně 2021/22, kdy naskočil do dvou střetnutí v barvách St. Louis, tedy klubu, který go v roce 2018 draftoval ve čtvrtém kole. Dalších šest utkání odchytal v současném ročníku. Více šancí by mohl dostat v tom příštím. Smlouvu s Bluesmany má podepsanou do roku 2025. Na nedávném mistrovství světa v Lotyšsku a Finsku byl členem vítězného kanadského výběru a ke zlatu přispěl povedenými výkony ve dvou zápasech. Profimedia.cz
 Calen Addison (Minnesota Wild)  Obránce Calena Addisona draftoval Pittsburgh v roce 2018 ve druhém kole, ale v dresu Penguins mu nebylo dopřáno naskočit na led v NHL.V roce 2020 byl vytrejdován do Minnesoty a tam poprvé okusil pocity z působení v elitní soutěži. Debutoval v ní v sezoně 2020/21 a to naskočil také do tří utkání v play-off, v dalším ročníku hrál ještě převážně ve farmářském celku, ale v současné sezoně už byl platným členem týmu Wild. Na začátku prázdnin se stane volným hráčem, ale o nabídky jistě nebude mít nouzi. Juniorský šampionát v České republice se mu na přelomu let 2019 a 2020 nesmírně povedl. V sedmi zápasech posbíral devět bodů a s osmi asistencemi se stal nejlepším nahrávačem mezi obránci. Profimedia.cz
 Kevin Bahl (New Jersey Devils)  Na mistrovství světa juniorů v České republice obránce Kevin Bahl odehrál sedm zápasů a do statistik si zapsal bod za asistenci. Rodák z Britské Kolumbie se stal v draftu NHL v roce 2018 úlovkem Arizony (55. v celkovém pořadí), která však talentovaného mladíka vytrejdovala do New Jersey v rámci obchodu s Taylorem Hallem. Na Bahla to nemělo žádný vliv, protože celou sezonu odehrál v juniorské soutěži OHL a v dresu Ottawy si vedl nadmíru dobře. Téměř dvoumetrový obr, který typově připomíná Brandona Carla z Bostonu, bude na sobě muset ještě trochu zapracovat, ale dveře do NHL se mu už otevřely. Během tří sezon naskočil do 66 utkání a zaznamenal tři góly a 11 asistencí. Na začátku prázdnin se ocitne bez smlouvy, ale téměř jistě dostane k podpisu nový kontrakt. Profimedia.cz
 Jacob Bernard-Docker (Ottawa Senators)  Obránce Jacob Bernard-Docker byl draftován v roce 2018 už v prvním kole Ottawou. Na juniorském šampionátu v České republice před necelými čtyřmi lety odehrál sedm utkání a zaznamenal jednu asistenci, kterou se podílel na titulu mistrů světa. Vidět jsme ho mohli i na předloňském seniorském šampionátu v Lotyšsku, kde s reprezentací javorového listu opět vybojoval zlato. Do NHL poprvé nakoukl v sezoně 2020/21. Senátoři ho povolali z univerzitní soutěže NCAA a v jejich dresu naskočil do prvních pěti utkání. Od té doby přidal do statistik dalších 27 střetnutí. Na začátku prázdnin mu vyprší vstupní kontrakt a stane se omezeným volným hráčem. Profimedia.cz
18
Fotogalerie

Šampioni z mistrovství světa juniorů v Třinci a Ostravě. 18 zlatých Kanaďanů, kteří už pronikli do NHL

Před necelými čtyřmi lety hostilo Slezsko hokejové mistrovské světa juniorů. V Ostravě a Třinci na přelomu let 2019 a 2020 kralovali hokejisté Kanady, kteří ve finále přehráli Rusko a pověsili si na krk zlaté medaile. Z tehdejšího vítězného celku už více než polovina hráčů okusila, jaké to je zahrát si v NHL.

Mančaft plný budoucích hvězd. Tak se mluvilo na mistrovství světa juniorů v Ostravě a Třinci před necelými čtyřmi roky o týmu Kanady. Vypadá to, že prognózy expertů se naplňují. Tehdejší světoví šampioni mají dnes 21 až 23 let, ale velká část z nich už naskočila na led v NHL. A někteří borci hrají ve svých týmech důležité role. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 19

Nico Daws (New Jersey Devils)

Nico Daws.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 25 zápasů - 89,3 % úspěšných zákroků, průměr 3,11 inkasovaných branek na utkání

New Jersey už několik let buduje mladý tým, který by v blízké budoucnosti mohl patřit k nejlepším v NHL. Mladá krev se hrne také do branky. V ročníku 2021/22 debutoval mezi tyčemi Nico Daws, který překvapivě zaujal po zranění Jonathana Berniera roli nejvytíženějšího gólmana Devils, když odchytal 25 utkání.

Urostlý borec se sice v současném ročníku do klece nedostal a působil pouze ve farmářském celku Utica Comets v AHL, v klubu má však podepsanou smlouvu ještě na jednu sezonu a jistě bude chtít ukátat, že by mohl být tou pravou volbou do dalších let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 19

Joel Hofer (St. Louis Blues)

Joel Hofer.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 8 zápasů - 90 % úspěšných zákroků, průměr 3,18 inkasovaných branek na utkání

Brankář Joel Hofer na přelomu let 2019 a 2020 výrazně přispěl Kanadě k zisku titulu na mistrovství světa juniorů v České republice. Odchytal šest z osmi utkání, úspěšnost zákroků vytáhl téměř na 95 % po právu získal ocenění pro nejlepšího gólmana turnaje.

Do NHL poprvé nakoukl v sezoně 2021/22, kdy naskočil do dvou střetnutí v barvách St. Louis, tedy klubu, který go v roce 2018 draftoval ve čtvrtém kole. Dalších šest utkání odchytal v současném ročníku. Více šancí by mohl dostat v tom příštím. Smlouvu s Bluesmany má podepsanou do roku 2025. Na nedávném mistrovství světa v Lotyšsku a Finsku byl členem vítězného kanadského výběru a ke zlatu přispěl povedenými výkony ve dvou zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 19

Calen Addison (Minnesota Wild)

Calen Addison.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 80 zápasů – 33 bodů (5+28)

Obránce Calena Addisona draftoval Pittsburgh v roce 2018 ve druhém kole, ale v dresu Penguins mu nebylo dopřáno naskočit na led v NHL.V roce 2020 byl vytrejdován do Minnesoty a tam poprvé okusil pocity z působení v elitní soutěži. Debutoval v ní v sezoně 2020/21 a to naskočil také do tří utkání v play-off, v dalším ročníku hrál ještě převážně ve farmářském celku, ale v současné sezoně už byl platným členem týmu Wild. Na začátku prázdnin se stane volným hráčem, ale o nabídky jistě nebude mít nouzi.

Juniorský šampionát v České republice se mu na přelomu let 2019 a 2020 nesmírně povedl. V sedmi zápasech posbíral devět bodů a s osmi asistencemi se stal nejlepším nahrávačem mezi obránci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 19

Kevin Bahl (New Jersey Devils)

Kevin Bahl-New Jersey.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 66 zápasů – 14 bodů (3+11)

Na mistrovství světa juniorů v České republice obránce Kevin Bahl odehrál sedm zápasů a do statistik si zapsal bod za asistenci. Rodák z Britské Kolumbie se stal v draftu NHL v roce 2018 úlovkem Arizony (55. v celkovém pořadí), která však talentovaného mladíka vytrejdovala do New Jersey v rámci obchodu s Taylorem Hallem.

Na Bahla to nemělo žádný vliv, protože celou sezonu odehrál v juniorské soutěži OHL a v dresu Ottawy si vedl nadmíru dobře. Téměř dvoumetrový obr, který typově připomíná Brandona Carla z Bostonu, bude na sobě muset ještě trochu zapracovat, ale dveře do NHL se mu už otevřely. Během tří sezon naskočil do 66 utkání a zaznamenal tři góly a 11 asistencí. Na začátku prázdnin se ocitne bez smlouvy, ale téměř jistě dostane k podpisu nový kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 19

Jacob Bernard-Docker (Ottawa Senators)

Jacob Bernard-Docker.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 32 zápasů – 2 body (0+2)

Obránce Jacob Bernard-Docker byl draftován v roce 2018 už v prvním kole Ottawou. Na juniorském šampionátu v České republice před necelými čtyřmi lety odehrál sedm utkání a zaznamenal jednu asistenci, kterou se podílel na titulu mistrů světa. Vidět jsme ho mohli i na předloňském seniorském šampionátu v Lotyšsku, kde s reprezentací javorového listu opět vybojoval zlato.

Do NHL poprvé nakoukl v sezoně 2020/21. Senátoři ho povolali z univerzitní soutěže NCAA a v jejich dresu naskočil do prvních pěti utkání. Od té doby přidal do statistik dalších 27 střetnutí. Na začátku prázdnin mu vyprší vstupní kontrakt a stane se omezeným volným hráčem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 19

Bowen Byram (Colorado Avalanche)

Bowen Byram.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 91 zápasů – 43 bodů (15+28)

Už jako čtvrtý šel na řadu v draftu roku 2019 Kanaďan Bowen Byram a byl jedničkou mezi obránci. V následujícím ročníku ho nechalo Colorado ještě vyzrávat v juniorské soutěži WHL, kde zářil a zaznamenal v průměru více než bod na utkání.

Mistr světa ze šampionátu juniorů v České republice je excelentním bruslařem, který umí perfektně a rychle reagovat na aktuální situaci na ledě, a je jedno, jestli se právě nachází ve vlastní třetině, nebo před brankou soupeře. Je nesmírně kreativní, umí podržet puk, dokonale přihrát a vytvářet šance pro spoluhráče. Na turnaji v Ostravě a Třinci před čtyřmi lety přispěl ke zlatu dvěma asistencemi v sedmi zápasech a o rok později pomohl Kanadě ke stříbru na mistrovství světa dvacítek pěti body v sedmi utkáních. Loni se v Coloradu podílel na zisku Stanley Cupu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 19

Jamie Drysdale (Anaheim Ducks)

Jamie Drysdale-Anaheim.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 113 zápasů – 40 bodů (7+33)

Dvojka draftu roku 2020 mezi obránci a šestka celkově, to je Jamie Drysdale – excelentní ofenzivní bek s výborným bruslením a citem pro hru. V ročníku 2020/21 se objevil v NHL ve 24 zápasech a posbíral v nich solidních osm bodů za tři góly a pět nahrávek. Nyní už má na kontě přes stovku utkání a 40 bodů.

Drysdale je elegantní bruslař s čichem na góly. Má nebezpečně šikovné ruce a perfektní periferní vidění. Je to rychlý a neúnavný pravoruký zadák, který může vyrůst ve hvězdu ligy. Na mistrovství světa juniorů v České republice pomohl Kanadě ke zlatu třemi body (1+2) v sedmi zápasech. O rok později se podílel na zisku stříbrných medailí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 19

Ty Smith (New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins)

Ty Smith1.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 123 zápasů – 47 bodů (8+39)

Čtyři povedené sezony odehrál obránce Ty Smith v juniorské soutěži WHL, než dostal v ročníku 2020/21 první příležitost zahrát si v dresu New Jersey Devils v NHL. Draftován byl v roce 2018 jako 17. hráč v celkovém pořadí. Na konci sezony 2018/19 převzal ocenění Bill Hunter Trophy pro nejlepšího zadáka soutěže WHL.

Na obránce je nesmírně produktivní – v posledních třech sezonách v juniorské soutěži pokaždé zaznamenal průměr více než jednoho kanadského bodu na utkání. Je vynikajícím bruslařem s chytrou hlavou a šikovnýma rukama, takže nepřekvapí, že patří k excelentním nahrávačům. V premiérovém ročníku v NHL posbíral v 48 zápasech 23 bodů (2+21) a byl vybrán do All-Star týmu nováčků roku. Před sezonou 2022/23 byl překvapivě vytrejdován do Pittsburghu a většinu ročníku strávil ve farmářském celku. Na mistrovství světa juniorů před čtyřmi lety odehrál sedm utkání a připsal si na konto tři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 19

Quinton Byfield (Los Angeles Kings)

Quinton Byfield1.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 99 zápasů – 33 bodů (8+25)

Kanaďan Quinton Byfield se stal dvojkou draftu v roce 2020 poté, co se mu nesmírně povedla sezona v juniorské lize OHL, v níž v dresu celku Sudbury Wolves zaznamenal průmět téměř dvou bodů na utkání. Na přelomu let 2019 a 2020 se podílel na zisku zlatých medailí na mistrovství světa juniorů v Třinci a Ostravě a o rok později výrazně přispěl k zisku stříbra.

V prestižní zámořské lize naskočil během tří sezon do 99 střetnutí a zaznamenal 33 bodů. Téměř dvoumetrový, ale překvapivě velmi obratný a rychlý hromotluk, má nesmírně šikovné ruce a chytrou hlavu. Jeho potenciál by se mohl výrazně projevit v nadcházejícím ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 19

Dylan Cozens (Buffalo Sabres)

Dylan Cozens.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 201 zápasů – 119 bodů (48+71)

Útočník Dylan Cozens se stal sedmičkou draftu v roce 2019, když po něm sáhlo Buffalo. V dresu Sabres se dočkal v ročníku 2020/21 premiéry v NHL. Odehrál 41 utkání a zaznamenal slušných 13 bodů za čtyři góly a devět nahrávek. Během sezony stihl také druhou účast na mistrovství světa juniorů, kde v sedmi zápasech posbíral 16 bodů (8+8) a stal se nejlepším kanonýrem turnaje. Na zlato pro Kanadu to ale nestačilo. O rok dříve v České republice však titul slavil a pomohl k němu devíti body (2+7) v sedmi utkáních.

Cozens je skvělým bruslařem, který je aktivní na celé ploše kluziště. Je individuálně a technicky velmi vyspělý, takže výborně zvládá souboje jeden na jednoho. Tvoří hru, dokáže přesně zakončit i přihrát spoluhráči. Je to velký příslib kanadského hokeje do budoucnosti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 19

Connor McMichael (Washington Capitals)

Connor McMichael.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 75 zápasů – 18 bodů (9+9)

V roce 2019 si Washington vybral kanadského centra Connora McMichaela v prvním kole draftu a on v následující sezoně v juniorské soutěži OHL v dresu celku London Knights zaznamenal v 52 zápasech neuvěřitelných 102 bodů a jasně ukázal, jak úžasný potenciál v něm vězí.

Mistr světa a stříbrný medailista ze světového šampionátu juniorů patří mezi inteligentní hokejisty - velmi dobře umí číst hru, má šikovné ruce a dobrý nos na situace, z nichž to zavání gólem, je rychlý a obratný. Obrovskou porci práce odvádí ve středu hřiště, kde účinně narušuje kombinace soupeře. Většinu současné sezony strávil ve farmářském celku. Ve Washingtonu má podepsanou smlouvu do roku 2024 a v příštím ročníku už by mohl být platným členem celku Capitals.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 19

Dawson Mercer (New Jersey Devils)

Dawson Mercer.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 164 zápasů – 98 bodů (44+54)

V jednadvaceti letech má útočník Dawson Mercer doma ve vitríně už tři cenné kovy z významných akcí. Je zlatým a stříbrným medailistou z mistrovství světa juniorů v letech 2020 a 2021, a loni se podílel na druhém místě Kanady na šampionátu dospělých.

Mercer je vynikajícím bruslařem a nesmírně kreativním hráčem. New Jersey Devils po něm sáhli v draftu roku 2020 hned v prvním kole jako po 18. v celkovém pořadí a jistě toho v klubu nelitují. V posledních dvou sezonách nezmeškal jediné utkání a v jejich součtu si připsal na konto ve 164 zápasech 98 bodů (44+54). Je úžasné sledovat jeho rychlý výkonnostní růst. Brzy by mohl patřit k největším personám v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 14 / 19

Joe Veleno (Detroit Red Wings)

Joe Veleno.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 152 zápasů – 36 bodů (18+18)

Jako předposlední hráč v prvním kole draftu roku 2018 šel na řadu útočník Joe Veleno. Sáhl po něm Detroit, v jehož barvách si také odbyl v sezoně 2020/21 debut v NHL. Je to vynikající, chytrý centr, který umí tvořit hru a jeho parádní disciplínou je přesná přihrávka. Nezříká se však ani odpovědnosti za střelu a když pálí, tak je často úspěšný. Veleno je komplexním hokejistou – dobrý dopředu a stejně tak dozadu.

Na šampionátu juniorů před necelými čtyřmi lety zaznamenal gól a pět nahrávek v šesti zápasech. Ve třiadvaceti letech by mohl být příslibem Detroitu do budoucnosti, pokud mu ovšem klub nabídne v létě prodloužení smlouvy. Ta stávající mu vyprší na začátku prázdnin.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 19

Barrett Hayton (Arizona Coyotes)

Barrett Hayton.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 176 zápasů – 74 bodů (32+42)

Kapitánem a tahounem kanadského výběru za zlatem na mistrovství světa juniorů v České republice byl útočník Barrett Hayton. Pětka draftu z roku 2018 odjížděla na šampionát do Ostravy a Třince už jako hráč, který má zkušenosti z NHL. Na turnaji odehrál všech sedm zápasů, do statistik si připsal 12 bodů (6+6) a byl zařazen do All-Star týmu. V ročníku 2022/23odehrál všech 82 utkání v základní části a posbíral v nich 43 bodů. Celkem dosud v prestižní zámořské lize zvládl 176 střetnutí a zaznamenal 74 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 16 / 19

Ty Dellandrea (Dallas Stars)

Ty Dellandrea12.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 109 zápasů – 33 bodů (12+21)

Třináctý výběr draftu z roku 2018 se v NHL poprvé objevil v sezoně 2020/21. Ty Dellandrea nastřádal do statistik 26 startů a pět bodů za tři góly a dvě nahrávky. K oporám mužstva sice nepatřil, ale jasně naznačil, že v něm vězí slušný hokejový potenciál.

V aktuálním ročníku už patřil mezi neopominutelné stavební kameny týmu – odehrál všech 82 utkání v základní části soutěže a 15 střetnutí přidal v play-off. Na začátku července se ocitne bez smlouvy, ale v Dallasu se nejspíš dočká nového, vylepšeného kontraktu.

Na mistrovství světa juniorů na přelomu let 2019 a 2020 patřil k tahounům kanadského výběru. Na cestě za zlatem posbíral pět bodů za tři góly a dvě nahrávky. Sezonu si ještě vyšperkoval oceněním Mickey Renaud Captain's Trophy, kterou získává každoročně v juniorské lize OHL kapitán, který ztělesňuje charakter a obětavost pro tým.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 17 / 19

Liam Foudy (Columbus Blue Jackets)

Liam Foudy.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 89 zápasů – 19 bodů (7+12)

Liama Foudyho jsme mohli vidět před dvěma lety na mistrovství světa v Lotyšsku, kde byl členem kanadského výběru, který vybojoval zlaté medaile. Foudy odehrál na turnaji deset utkání, ale ani jednou se nezapsal mezi střelce.

Osmnáctka draftu z roku 2018 má také zlato ze světového šampionátu juniorů v České republice a v zámořských soutěžích této věkové kategorie býval špičkovým kanonýrem. Během čtyř sezon v dresu celku London Knights v lize OHL nasázel ve 240 utkáních 97 branek. V Columbusu věří, že syn stříbrné olympijské sprinterky ze štafety z her v Los Angeles v roce 1984 France Gareauové, se v NHL rozstřílí a předvede svůj potenciál v příštím ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 18 / 19

Nolan Foote (New Jersey Devils)

Nolan Foote.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 19 zápasů – 7 bodů (5+2)

Útočník Nolan Foote nosí slavné hokejové příjmení. Jeho otec Adam je dvojnásobným vítězem Stanley Cupu s Coloradem, držitelem olympijského zlata a šampionem ze Světového poháru. Tvrdý zadák, který v NHL odehrál během 19 sezon 1154 zápasů, nyní může s potěšením hledět na svého potomka. Jeho syn Nolan se stal v draftu před čtyřmi lety kořistí Tampy Bay. Stejný tým draftoval v roce 2017 jeho bratra Cala. Nolan byl před uzávěrkou přestupů v roce 2020 vyměněn spolu s první volbou volbou draftu do New Jersey Devils.

Skoro dva metry vysoký hromotluk je silný na puku a když se vydá k brance soupeře, je jen těžko zastavitelný. Je znát, že má v genech hokejovou inteligenci. Dosud odehrál v NHL 19 utkání a zaznamenal sedm bodů. Na juniorském šampionátu v České republice se blýskl třemi góly a dvěma asistencemi, jimiž přispěl ke zlatým medailím, což je dosud jeho největší úspěch v kariéře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 19 / 19

Alexis Lafreniere (New York Rangers)

Alexis Lafreniere12.jpg

Dosavadní bilance v NHL: 216 zápasů – 91 bodů (47+44)

O tom, že se jedničkou draftu v roce 2020 stane Kanaďan Alexis Lafreniere, téměř nikdo nepochyboval. Z osudí si ho vytáhli newyorští Jezdci a už v ročníku 2020/ 21 válel v NHL po boku českého centra Filipa Chytila.

Je to typ chytrého, moderního hokejisty, který nemá slabou stránku. Umí báječně a překvapivě vystřelit i nahrávat, a vytvářet šance pro spoluhráče. Nebojí se jít před branku, kde to bolí, a dovede se tam výborně orientovat a dávat góly z dorážek a skrumáží. Má nesmírně šikovné ruce. Odborníci nepochybují o tom, že z něho vyroste hvězda ligy.

Na juniorském šampionátu v České republice odehrál pět zápasů a zaznamenal deset bodů za čtyři góly a šest nahrávek. Byl vyhlášen nejlepším útočníkem a nejužitečnějším hráčem turnaje a zařazen do All-Star týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud