Obránce - Filip Hronek (Detroit Red Wings)   Na světovém šampionátu sice nezářil tak, jako v letech 2018 a 2019, v NHL ale Filip Hronek odehrál další skvělou sezonu. Třiadvacetiletý bek Detroitu posbíral 26 (2+24) bodů a opět byl nejproduktivnějším českým obráncem v NHL. V Red Wings mu sice skončila smlouva, ovšem Hronek, který v úvodu sezony vypomáhal i Hradci Králové, se o svou budoucnost nemusí bát.  Foto: Profimedia.cz
 Obránce - Jan Rutta (Tampa Bay Lightning)  Třicetiletý obránce se musí cítit jako v pohádce. Do NHL sice odešel až v roce 2017, od té doby ale získal už dva Stanley Cupy s Tampou Bay, do které zamířil po roce a půl v Chicagu. V loňském ročníku Jan Rutta zasáhl jen do pěti zápasů play-off, letos už jich ale odehrál 23. Ve vyřazovacích bojích dal dva góly, přidal jednu nahrávku a patřil k důležitým postavám celé organizace. Za málo peněz odehrál spoustu dobré muziky.  Foto: Profimedia.cz
 Útočník - Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning)   Společně s Ruttou si stále vychutnává radost z dalšího získaného Stanley Cupu. K tomu premiérovému pomohl ve vyřazovacích bojích 18 body a také letos byl po celou sezonu hodně vidět. V základní části posbíral 48 bodů a stal se druhým nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL. Třicetiletý Ondřej Palát pak přidal ještě pět branek a osm asistencí v play-off a znovu ukázal, jak moc je pro Tampu Bay důležitý. Blesky jej sice poté „nabídly” Seattlu, ten ale na rodáka z Frýdku-Místku neukázal, a tak Palát bude pokračovat v Tampě Bay, kde má ještě rok platnou smlouvu.  Foto: Profimedia.cz
 Útočník - Tomáš Hertl (San Jose Sharks)   San Jose neprožilo dobrou sezonu, Tomáš Hertl ale odehrál další povedený ročník. Sedmadvacetiletý útočník během něj nastřílel 19 branek a společně s Jakubem Vránou se stal druhým nejlepším českým kanonýrem soutěže. Hertl navíc přidal 24 asistencí a v celkové produktivitě Sharks skončil druhý za Evanderem Kanem. Do play-off ale Žraloky nedostal.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Šampioni, Pastrňák i nováček. Takto vypadá český All-Star tým uplynulé sezony NHL

Letošní sezona NHL je už nějakou dobu minulostí, čeští hokejisté v ní každopádně zanechali velký odkaz. Dva z nich dokonce došli až na úplný vrchol.

Do letošního ročníku NHL zasáhlo dohromady i s gólmany 34 českých hokejistů. Zatímco některým uplynulá sezona příliš nevyšla, jiní zářili. Poskládali jsme tak český All-Star tým minulého ročníku NHL, jehož podobu najdete v následujících kapitolách. Co na něho říkáte?

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz 

Pokračování 2 / 7

Brankář - Vítek Vaněček (Washington Capitals) 

Vítek Vaněček Washington.jpg

Do uplynulého ročníku NHL zasáhlo pět českých gólmanů. V akci byli David Rittich nebo Petr Mrázek, nejvíc prostoru ale překvapivě dostal Vítek Vaněček, jenž si během své premiérové sezony v nejlepší lize světa připsal 37 startů. Vychytal dvě čistá konta a úspěšností zákroků se blížil k 91%, v play-off byl ale v akci jen jednou. V Capitals byli s jeho výkony spokojeni, jenže v rozšiřovacím draftu si ochránili Ilju Samsonova a pětadvacetiletý Vaněček se stal jediným Čechem, který zamířil do Seattlu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce - Filip Hronek (Detroit Red Wings) 

Filip Hronek Detroit 20.jpg

Na světovém šampionátu sice nezářil tak, jako v letech 2018 a 2019, v NHL ale Filip Hronek odehrál další skvělou sezonu. Třiadvacetiletý bek Detroitu posbíral 26 (2+24) bodů a opět byl nejproduktivnějším českým obráncem v NHL. V Red Wings mu sice skončila smlouva, ovšem Hronek, který v úvodu sezony vypomáhal i Hradci Králové, se o svou budoucnost nemusí bát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce - Jan Rutta (Tampa Bay Lightning) 

Jan Rutta SC 2.jpg

Třicetiletý obránce se musí cítit jako v pohádce. Do NHL sice odešel až v roce 2017, od té doby ale získal už dva Stanley Cupy s Tampou Bay, do které zamířil po roce a půl v Chicagu. V loňském ročníku Jan Rutta zasáhl jen do pěti zápasů play-off, letos už jich ale odehrál 23. Ve vyřazovacích bojích dal dva góly, přidal jednu nahrávku a patřil k důležitým postavám celé organizace. Za málo peněz odehrál spoustu dobré muziky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník - Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) 

Ondřej Palát SC.jpg

Společně s Ruttou si stále vychutnává radost z dalšího získaného Stanley Cupu. K tomu premiérovému pomohl ve vyřazovacích bojích 18 body a také letos byl po celou sezonu hodně vidět. V základní části posbíral 48 bodů a stal se druhým nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL. Třicetiletý Ondřej Palát pak přidal ještě pět branek a osm asistencí v play-off a znovu ukázal, jak moc je pro Tampu Bay důležitý. Blesky jej sice poté „nabídly” Seattlu, ten ale na rodáka z Frýdku-Místku neukázal, a tak Palát bude pokračovat v Tampě Bay, kde má ještě rok platnou smlouvu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník - Tomáš Hertl (San Jose Sharks) 

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

San Jose neprožilo dobrou sezonu, Tomáš Hertl ale odehrál další povedený ročník. Sedmadvacetiletý útočník během něj nastřílel 19 branek a společně s Jakubem Vránou se stal druhým nejlepším českým kanonýrem soutěže. Hertl navíc přidal 24 asistencí a v celkové produktivitě Sharks skončil druhý za Evanderem Kanem. Do play-off ale Žraloky nedostal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník - David Pastrňák (Boston Bruins) 

David Pastrňák 20_2.jpg

Loni atakoval stobodovou hranici a také letos byl hodně vidět. David Pastrňák posbíral v 48 zápasech stejný počet bodů a stal se nejproduktivnějším českým hráčem v NHL. S dvaceti góly byl i elitním českým kanonýrem a hodně vidět byl také v play-off, během něhož posbíral 15 (7+8) bodů. Pětadvacetiletý útočník dělal, co mohl, s Bostonem ale na vytoužený Stanley Cup ani tentokrát nedosáhl. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud