Jakub Kovář  - Na rozdíl od Červenky prožil parádní sezonu. Byl jedním z nejlepších gólmanů KHL a vrátil se i do reprezentace. Ovšem zda pojede na šampionát, to je otázkou. Role trojky pro něj není lákavá, trenéři mu však mohou nabídnout i víc. Záleží, jak s tím třicetiletý Jakub Kovář naloží. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Nakládal  - Jednatřicetiletý bek se zkušenostmi z NHL prožil bodově dobrou sezonu. V dresu Jaroslavle posbíral 23 bodů v základní části a čtyři další přidal v play-off. Jenže taky ho trápily problémy s rukou, se kterou zřejmě nedostal moc času na regeneraci. Je tedy možné, že už má po sezoně. Nebo si nakonec zahraje i na mistrovství světa? Foto: Profimedia.cz
 Andrej Nestrašil  - Také Andrej Nestrašil má zkušenosti z NHL. Uplynulé dva roky oblékal dres Nižněkamsku a stal se stabilním článkem české reprezentace. Jenže i osmadvacetiletého forvarda trápí zdravotní problémy a až následné lékařské vyšetření rozhodne o tom, zda bude moct zabojovat o účast na šampionátu. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Vitásek  - Zcela fit není ani Ondřej Vitásek. Účastník světového šampionátu z roku 2014, který si loni zahrál i na olympijských hrách, v aktuálním ročníku hájil barvy čínského Kunlunu.  V reprezentaci se letos dosud neobjevil a nejbližší dny ukážou, zda se ještě porve o místenku do Bratislavy. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Šampionát v ohrožení. 5 zkušených hráčů, jejichž účast na mistrovství světa je nejistá

Miloš Říha začíná skládat tým pro mistrovství světa. Už na začátku přípravy ale musí řešit i některé nepříjemné starosti. Brzy totiž začne počítat i první omluvenky.

Příprava na šampionát začala. Jenže někteří zkušení hráči působící v Evropě, s jejichž účastí se počítalo, v týmu zatím nejsou. Co je trápí? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Roman Červenka

Roman Červenka ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Prožil zajímavou sezonu. Zkušený útočník, který pravidelně objížděl světové šampionáty i olympijské hry, dostal plicní embolii a jeho kariéra se rázem ocitla v ohrožení. Třiatřicetiletý forvard Curychu se nakonec vrátil na led, jenže místo bojů v play-off ho čekala jen skupina o udržení. Vrátí se teď do reprezentace? Záleží jen na něm, zda má chuť a sílu porvat se o šampionát.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jakub Kovář

Jakub Kovář MS.jpg

Na rozdíl od Červenky prožil parádní sezonu. Byl jedním z nejlepších gólmanů KHL a vrátil se i do reprezentace. Ovšem zda pojede na šampionát, to je otázkou. Role trojky pro něj není lákavá, trenéři mu však mohou nabídnout i víc. Záleží, jak s tím třicetiletý Jakub Kovář naloží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Nakládal

Jakub Nakládal OH.jpg

Jednatřicetiletý bek se zkušenostmi z NHL prožil bodově dobrou sezonu. V dresu Jaroslavle posbíral 23 bodů v základní části a čtyři další přidal v play-off. Jenže taky ho trápily problémy s rukou, se kterou zřejmě nedostal moc času na regeneraci. Je tedy možné, že už má po sezoně. Nebo si nakonec zahraje i na mistrovství světa?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Andrej Nestrašil

Andrej Nestrašil ČR.jpg

Také Andrej Nestrašil má zkušenosti z NHL. Uplynulé dva roky oblékal dres Nižněkamsku a stal se stabilním článkem české reprezentace. Jenže i osmadvacetiletého forvarda trápí zdravotní problémy a až následné lékařské vyšetření rozhodne o tom, zda bude moct zabojovat o účast na šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ondřej Vitásek

Ondřej Vitásek.jpg

Zcela fit není ani Ondřej Vitásek. Účastník světového šampionátu z roku 2014, který si loni zahrál i na olympijských hrách, v aktuálním ročníku hájil barvy čínského Kunlunu.  V reprezentaci se letos dosud neobjevil a nejbližší dny ukážou, zda se ještě porve o místenku do Bratislavy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud