Tomáš Hertl a Lukáš Radil (San Jose Sharks) . Byli na pokraji vyřazení, gól Tomáše Hertla, který vstřelil v oslabení a ve druhém prodloužení šestého zápasu, ale San Jose udržel ve hře. Dnes v noci Sharks čeká rozhodující sedmý duel série proti Las Vegas. Hertl dal v play-off už pět gólů a přidal jednu nahrávku, Lukáš Radil si zatím připsal jeden start. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Nosek (Vegas Golden Knights).  Soupeřem San Jose je v play-off Las Vegas, které loni došlo až do finále soutěže. Tomáš Hyka se v akci zatím neobjevil a Tomáš Nosek si v šesti zápasech připsal dva záporné body. Pokud Golden Knihgts vypadnou, budou o něj reprezentační trenéři stát? Foto: Profimedia.cz
 Dmitrij Jaškin a Jakub Vrána (Washington Capitals).  Rozhodující sedmý zápas série čeká i loňského vítěze Stanley Cupu. Washington dnes v noci první matchball nevyužil a čeká ho další bitva s houževnatou Carolinou. Dmitrij Jaškin, jenž dorazil na loňský šampionát, do série ještě nezasáhl, Jakub Vrána zase čeká na první bod. Reprezentaci by ale oba zřejmě pomohli. Foto: Profimedia.cz
 Petr Mrázek (Carolina Hurricanes) . Proti Ovečkinovi a spol. chytá Petr Mrázek. Ten po loňské sezoně opustil Philadelphii a v Carolině zase našel parádní formu. Pokud Hurricanes vypadnou, zřejmě se stane českou brankářskou jedničkou na mistrovství světa. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Šampionát nebo další boje o Stanley Cup. 8 Čechů, které čeká klíčový sedmý zápas play-off NHL

Světový šampionát v hokeji se nezadržitelně blíží a není divu, že stavitelé českého týmu chtějí mít kompletní kádr co nejdříve pohromadě. Čekají přitom i na další případné posily z NHL.

Český tým už posílili Jakub Voráček s Radko Gudasem, čeká se na zdravotní stav Filipa Chytila, případně také na Ondřeje Paláta, Jana Ruttu, Dominika Simona nebo Michaela Frolíka.

Už brzy bude jasno také o osudu dalších možných českých posil, které nyní čekají rozhodující sedmé zápasy o postup do dalšího kola play-off NHL. Pokud ho nezvládnou, můžou přijet na mistrovství světa. O kom je řeč? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Krejčí a David Pastrňák (Boston Bruins)

David Pastrňák Boston 5.jpg

O duo z Bostonu by trenér Říha hodně stál. Davidové Krejčí a Pastrňák přijeli i na loňský šampionát a v Dánsku zářili. V play-off NHL oba dali dva góly, Pastrňák přidal čtyři nahrávky a Krejčí dvě. Bruins už dnes v noci čeká rozhodující zápas proti Torontu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Hertl a Lukáš Radil (San Jose Sharks)

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

Byli na pokraji vyřazení, gól Tomáše Hertla, který vstřelil v oslabení a ve druhém prodloužení šestého zápasu, ale San Jose udržel ve hře. Dnes v noci Sharks čeká rozhodující sedmý duel série proti Las Vegas. Hertl dal v play-off už pět gólů a přidal jednu nahrávku, Lukáš Radil si zatím připsal jeden start.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Nosek (Vegas Golden Knights)

Tomáš Nosek Vegas1.jpg

Soupeřem San Jose je v play-off Las Vegas, které loni došlo až do finále soutěže. Tomáš Hyka se v akci zatím neobjevil a Tomáš Nosek si v šesti zápasech připsal dva záporné body. Pokud Golden Knihgts vypadnou, budou o něj reprezentační trenéři stát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dmitrij Jaškin a Jakub Vrána (Washington Capitals)

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Rozhodující sedmý zápas série čeká i loňského vítěze Stanley Cupu. Washington dnes v noci první matchball nevyužil a čeká ho další bitva s houževnatou Carolinou. Dmitrij Jaškin, jenž dorazil na loňský šampionát, do série ještě nezasáhl, Jakub Vrána zase čeká na první bod. Reprezentaci by ale oba zřejmě pomohli.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)

Petr Mrázek Carolina 4.jpg

Proti Ovečkinovi a spol. chytá Petr Mrázek. Ten po loňské sezoně opustil Philadelphii a v Carolině zase našel parádní formu. Pokud Hurricanes vypadnou, zřejmě se stane českou brankářskou jedničkou na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud