Šampion z Pittsburghu a další čtyři kluby, do kterých by mohl odejít Martin Hanzal

Šampion z Pittsburghu a další čtyři kluby, do kterých by mohl odejít Martin Hanzal

Šampion z Pittsburghu a další čtyři kluby, do kterých by mohl odejít Martin Hanzal

V NHL se začnou dít věci. Otevírá se trh s volnými hráči, na který vstupuje i několik českých hokejistů. Mezi nejžádanější plejery patří zkušený centr Martin Hanzal, jenž nebude mít o nabídky nouze.

Hanzal hraje v NHL od roku 2007. Téměř celou dosavadní zámořskou kariéru strávil ve Phoenixu, respektive Arizoně. Až v průběhu minulého ročníku odešel do Minnesoty, Wild s ním ale nebyli příliš spokojení a třicetiletý centr proto bude volný. Pět klubů, do kterých by podle zámořských spekulací mohl zamířit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Montreal Canadiens

Martin Hanzal 1.jpg

Montreal by se mohl zbavit Tomáše Plekance, kterého nabídl k výběru Las Vegas. Český veterán má sice ještě na rok platnou smlouvu, Canadiens si ale dokážou představit sestavu i bez něj. Zato by rádi získali Martin Hanzala, který by mohl nahradit zkušenějšího krajana a zaujmout jeho místo v jedné z elitních formací.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

New York Islanders

Martin Hanzal Arizona.jpg

Ostrované z New Yorku se nedostali do play-off a čeká se, že budou posilovat. Jasnou jedničkou organizace je centr John Tavares, Islanders by ale rádi přivedli také Hanzala. Ten by si v týmu mohl najít důležitou roli.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

New York Rangers

Martin Hanzal WC.jpg

V New Yorku Rangers dříve bývala početná česká kolonie, ty časy jsou už ale minulostí. Aktuálně v prvním týmu z Manhattanu není žádný český hráč. Nicméně ambiciózní organizace, která rok co rok patří k hlavním favoritům na zisk Stanley Cupu, je prý dalším zájemcem o Hanzalovy služby. Oproti Arizoně by to byl pořádný skok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Pittsburgh Penguins

Martin Hanzal.jpg

Tak tohle by byla pecka. Pittsburgh obhájil Stanley Cup a v příštím roce bude útočit na vítězný hattrick. Mohl by u toho být také Hanzal, který je s přesunem k Penguins spojován. V konkurenci Crosbyho, Malkina a spol. by určitě nedostal tolik prostoru, na kolik je zvyklý, vidina vítězství v NHL je ale lákavá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

San Jose Sharks

Martin hanzal Minnesota.jpg

V San Jose se spekuluje o odchodu Joe Thorntona, který prý může zamířit jinam. Místo po kanadském veteránovi by mohl zaujmout právě Hanzal, o něhož se loňský finalista Stanley Cupu zajímá. Jeho spolupráce s Tomášem Hertlem by byla velmi zajímavá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud