Šimon Hrubec (Avangard Omsk)  Třicetiletý Šimon Hrubec, který byl jedničkou českého týmu na letošním mistrovství světa, načal v KHL třetí sezonu. Bývalý gólman Třince na začátku působil v čínském Kunlunu, ten ale v průběhu minulého ročníku opustil a zamířil do Omsku, který dovedl až k zisku Gagarinova poháru. Avangard na něj bude hodně spoléhat i tentokrát.
 Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg)  Jakub Kovář je v KHL už stálicí. Na východ odešel v roce 2013, kdy zamířil z Českých Budějovic do Jekatěrinburgu. V sezoně 2016/17 si odskočil do Čerepovce, jinak je ale celou dobu věrný Avtomobilistu, který se na něj může stoprocentně spolehnout. Třiatřicetiletý český gólman se totiž pravidelně řadí mezi nejlepší brankáře celé KHL. Loni odchytal dohromady i s play-off 56 zápasů. 
 Matěj Machovský (Dinamo Riga)  Stejně jako Bartošák je v KHL nováčkem. Matěj Machovský, který v extralize chytal za Plzeň a poslední tři roky působil ve Spartě, sice zkoušel štěstí v zámoří, v Evropě ale jinde, než v extralize nechytal. Nyní je osmadvacetiletý český gólman v Rize. 
 Roman Will (Traktor Čeljabinsk)  Společně s Hrubcem si zachytal na letošním světovém šampionátu v Rize. Roman Will dostal šanci ve třech zápasech, na turnaj ale, stejně jako zbytek týmu, nebude vzpomínat moc rád. Devětadvacetiletý gólman má na kontě jeden start v NHL, který si připsal v Coloradu, poté chytal za Liberec, byl rok ve Švédsku a loni si odbyl premiérovou sezonu v Čeljabinsku, ve kterém se stal jasnou jedničkou. Za tým Traktoru chytá i letos. 
5
Fotogalerie

Šampion, stálice i dva nováčci. Toto je 5 českých brankářů, kteří letos působí v KHL

Tento týden začala nová sezona KHL, ve které i letos působí řada českých hokejistů. Mezi nimi je i pět brankářů.

Na soupiskách týmů KHL je celkem dvacet českých hráčů. Na východě působí i pět českých brankářů, kteří by ve svých klubech měli patřit k oporám. Kteří to jsou? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Patrik Bartošák (Amur Chabarovsk) 

Patrik Bartošák ČR 19.jpg

Účastník mistrovství světa z roku 2019 působil několik let v zámoří, byl taky ve Švédsku a ve Finsku, ovšem KHL si ve svých osmadvaceti letech vyzkouší poprvé. Patrik Bartošák opustil po loňské vydařené sezoně finské Pelicans a zamířil do Chabarovsku, ve kterém nahradil Marka Langhamera, jenž naopak odešel do země tisíců jezer a stal se posilou Ilvesu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Šimon Hrubec (Avangard Omsk) 

Šimon Hrubec Omsk.jpg

Třicetiletý Šimon Hrubec, který byl jedničkou českého týmu na letošním mistrovství světa, načal v KHL třetí sezonu. Bývalý gólman Třince na začátku působil v čínském Kunlunu, ten ale v průběhu minulého ročníku opustil a zamířil do Omsku, který dovedl až k zisku Gagarinova poháru. Avangard na něj bude hodně spoléhat i tentokrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg) 

JAkub Kovář KHL.jpg

Jakub Kovář je v KHL už stálicí. Na východ odešel v roce 2013, kdy zamířil z Českých Budějovic do Jekatěrinburgu. V sezoně 2016/17 si odskočil do Čerepovce, jinak je ale celou dobu věrný Avtomobilistu, který se na něj může stoprocentně spolehnout. Třiatřicetiletý český gólman se totiž pravidelně řadí mezi nejlepší brankáře celé KHL. Loni odchytal dohromady i s play-off 56 zápasů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Matěj Machovský (Dinamo Riga) 

Matěj Machovský Sparta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Bartošák je v KHL nováčkem. Matěj Machovský, který v extralize chytal za Plzeň a poslední tři roky působil ve Spartě, sice zkoušel štěstí v zámoří, v Evropě ale jinde, než v extralize, nechytal. Nyní je osmadvacetiletý český gólman v Rize. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Roman Will (Traktor Čeljabinsk) 

Roman Will Čeljabinsk.jpg

Společně s Hrubcem si zachytal na letošním světovém šampionátu v Rize. Roman Will dostal šanci ve třech zápasech, na turnaj ale, stejně jako zbytek týmu, nebude vzpomínat moc rád. Devětadvacetiletý gólman má na kontě jeden start v NHL, který si připsal v Coloradu, poté chytal za Liberec, byl rok ve Švédsku a loni si odbyl premiérovou sezonu v Čeljabinsku, ve kterém se stal jasnou jedničkou. Za tým Traktoru chytá i letos. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud