Šampion i duo z Litvínova. 4 extraligoví hráči, kteří budou hrát za domácí Lotyše na mistrovství světa v Rize

Letošní mistrovství světa v hokeji bude hostit Lotyšsko. V domácím týmu se přitom ukáže i několik posil z extraligy.

Lotyši určitě nebudou patřit k favoritům turnaje, na domácím šampionátu chtějí ale hodně kousat. K důležitým postavám lotyšského výběru budou patřit i čtyři hráči, kteří v poslední sezoně hráli v extralize. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Ralfs Freibergs 

Ralfs Freibergs Třinec.jpg

Pravda, Ralfs Freibergs už v extralize pokračovat nebude a v příští sezoně bude hájit dres Rigy. V posledním ročníku byl ale hodně vidět a v play-off pomohl Třinci devíti body k titulu. Sezonu přitom třicetiletý bek načal v Kometě, která ho přivedla po třech letech, během nichž hrál za Zlín. Na mistrovství světa se ukáže už pošesté. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Uvis Janis Balinskis 

Uvis Balinskis Litvínov Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý Uvis Janis Balinskis přišel do extraligy před uplynulou sezonu z Rigy. Účastníka tří světových šampionátů, který dříve hrával i v Německu, přivedl Litvínov a Balinskis se uvedl v dobrém světle. V základní části posbíral 17 (5+12) bodů a v dresu Vervy bude pokračovat i v další sezoně. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Oskars Cibulskis 

Oskars Cibulskis Litvínov.jpg

Společně s Balinskisem hrál v posledním ročníku za Litvínov také Oskars Cibulskis. Třiatřicetiletý bek, jenž byl tři roky také hráčem Hradce Králové, si připsal celkově devět bodů, v extralize už ale pokračovat nebude. Stejně jako Freibergs bude oblékat dres Rigy, kde už dříve působil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Maris Bičevskis 

Maris Bičevskis MB.jpg

Lotyši mají v nominaci i jednoho extraligového útočníka. Tím je Maris Bičevskis, jenž už v roce 2018 zamířil z Rigy do Hradce Králové. V průběhu další sezony ale zamířil do Mladé Boleslavi a letos s Bruslaři došel až do semifinále. V základní části posbíral 17 (6+11) bodů a jeden gól přidal i v play-off. Ve městě Škodovky bude pokračovat. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud