Samba na český způsob aneb 3 brazilští fotbalisté, kteří působí ve Fortuna lize

Slavii se „rodí“ zajímavý talent. V B týmu se začíná prosazovat mladý brazilský útočník Joao Felipe, který si však na svou šanci ve Fortuna lize musí ještě počkat.

Pamatujete na Adauta, Melinha či Gaúcha? Všichni to jsou fotbalisté z Brazílie, kteří v české lize zanechali výraznou stopu. Joao Felipe by se jednou mohl zařadit po jejich bok. Aktuálně ale ve Fortuna lize působí jiní tři fotbalisté z Brazílie, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dyjan Carlos de Azevedo (Baník Ostrava)

De Azevedo 19 ADOLF HORSINKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý ofenzivně laděný záložník, jenž dříve působil v Maďarsku či na Slovensku, si za Baník poprvé zahrál v sezoně 2013/14. Loni sice působil ve Francii, v létě se ale do Ostravy vrátil a v letošním ročníku má na kontě už dva góly a tři nahrávky. Celkově dal v české soutěži devět branek, ke kterým přidal 12 asistencí.

Foto: ADOLF HORSINKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Paixao da Silva Ewerton (FK Mladá Boleslav)

Ewerton YT.jpg

V roce 2016 opustil Brazílii a zamířil do Zlatých Moravců, odkud v zimě přestoupil do Mladé Boleslavi. Dvaadvacetiletý záložník však zatím moc prostoru nedostává. Loni si připsal jen tři starty a 61 minut, ke kterým letos přidal čtvrthodinu v zápase s Příbramí. Gólově se zatím neprosadil.

Foto: YouTube.com

Pokračování 4 / 4

Marco Túlio (FK Mladá Boleslav)

Marco Túlio Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Také Marco Túlio obléká dres Mladé Boleslavi, která ho přivedla v zimě z Vlašimi. Jednadvacetiletý levý bek dostává více prostoru a letos zasáhl už do sedmi zápasů. Ve většině z nich byl i v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud