Filip Hronek (Detroit Red Wings)  Pravidelně bývá nejproduktivnějším českým bekem v NHL. A stejné to je i letos. Pětadvacetiletý Filip Hronek znovu patří k ústředním postavám Detroitu a na kontě má už 11 bodů, když k jednomu gólu přidal deset nahrávek. Loni si stanovil osobní maximum a dostal se na 38 bodů. Dokáže toto číslo letos překonat?
 Jan Rutta (Pittsburgh Penguins)  S Tampou Bay získal dva Stanley Cupy, třetí finále si zahrál v minulé sezoně. V organizaci Lightning si vybudoval dobré jméno, tým na něj ale neměl peníze pod platovým stropem, a tak se dvaatřicetiletý Jan Rutta v létě přestěhoval do Pittsburghu. U Penguins rychle zapadl, na kontě má čtyři body a v hodnocení plus mínus účasti na ledě je na skvělém čísle plus devět. V Pittsburghu jsou s ním nadmíru spokojeni.
 David Pastrňák (Boston Bruins)  Havířovský bourák má formu jako hrom. David Pastrňák do letošní sezony vstoupil skvěle a aktuálně je pátým nejproduktivnějším hráčem celé NHL. Bostonu se povedlo sestavit silný tým, který se ještě jednou pokusí zaútočit na Stanley Cup. A Pastrňák je jeho lídrem. Na kontě má už devět gólů a 16 asistencí.
 Martin Nečas (Carolina Hurricanes)  Ne, že by od něj loňská sezona byla špatná. To vůbec ne, vždyť během ní posbíral 40 bodů. V zámoří se od Martina Nečase ale přeci jen čekalo něco víc. Přesně to, co předvádí letos. Třiadvacetiletý útočník má na kontě sedm branek, 12 asistencí a vypracoval se v jednoho z lídrů celé organizace. V bodování NHL je nyní dvaadvacátý.
6
Fotogalerie

S Vaněčkem i Kubalíkem. Takto vypadá český All Star tým úvodních týdnů NHL

Je tomu o něco více než měsíc, co odstartoval nový ročník NHL. A čeští hokejisté o sobě zatím dávají nahlas vědět.

Do letošního ročníku NHL, který odstartoval v Praze, zatím zasáhlo 26 českých hokejistů a šest brankářů. Poskládali jsme z nich All Star tým. Jak vypadá? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Vítek Vaněček (New Jersey Devils)

profimedia-0737819016.jpg

Do letošní sezony zatím zasáhlo šest českých gólmanů. Nejlepšími čísly se pyšní Vítek Vaněček, jenž v létě zamířil z Washingtonu do New Jersey. V kádru Devils si vybudoval velmi dobrou pozici a s týmem, ve kterém působí i Ondřej Palát, zažívá parádní období. Z deseti duelů, do kterých zasáhl, vychytal osm výher. V průměru inkasuje jen 2,17 branky na zápas, úspěšností zákroků se drží nad 91,3%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Filip Hronek (Detroit Red Wings)

profimedia-0735705903.jpg

Pravidelně bývá nejproduktivnějším českým bekem v NHL. A stejné to je i letos. Pětadvacetiletý Filip Hronek znovu patří k ústředním postavám Detroitu a na kontě má už 11 bodů, když k jednomu gólu přidal deset nahrávek. Loni si stanovil osobní maximum a dostal se na 38 bodů. Dokáže toto číslo letos překonat?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jan Rutta (Pittsburgh Penguins)

profimedia-0734689600.jpg

S Tampou Bay získal dva Stanley Cupy, třetí finále si zahrál v minulé sezoně. V organizaci Lightning si vybudoval dobré jméno, tým na něj ale neměl peníze pod platovým stropem, a tak se dvaatřicetiletý Jan Rutta v létě přestěhoval do Pittsburghu. U Penguins rychle zapadl, na kontě má čtyři body a v hodnocení plus mínus účasti na ledě je na skvělém čísle plus devět. V Pittsburghu jsou s ním nadmíru spokojeni.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

David Pastrňák (Boston Bruins)

profimedia-0737714099.jpg

Havířovský bourák má formu jako hrom. David Pastrňák do letošní sezony vstoupil skvěle a aktuálně je pátým nejproduktivnějším hráčem celé NHL. Bostonu se povedlo sestavit silný tým, který se ještě jednou pokusí zaútočit na Stanley Cup. A Pastrňák je jeho lídrem. Na kontě má už devět gólů a 16 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Martin Nečas (Carolina Hurricanes)

profimedia-0735688928.jpg

Ne, že by od něj loňská sezona byla špatná. To vůbec ne, vždyť během ní posbíral 40 bodů. V zámoří se od Martina Nečase ale přeci jen čekalo něco víc. Přesně to, co předvádí letos. Třiadvacetiletý útočník má na kontě sedm branek, 12 asistencí a vypracoval se v jednoho z lídrů celé organizace. V bodování NHL je nyní dvaadvacátý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Dominik Kubalík (Detroit Red Wings)

profimedia-0735705903.jpg

Do NHL vlétl skvěle, v sezoně 2019/20 usiloval dokonce o ocenění pro nejlepšího nováčka. Dobrý měl i další ročník, v tom minulém už to od něj ale v Chicagu nebylo ono. Sedmadvacetiletý Dominik Kubalík proto v létě zamířil do Detroitu a znovu se dostal do laufu S osmnácti body za sedm gólů a 11 nahrávek je třetím nejproduktivnějším českým hokejistou v aktuální sezoně NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud