S Pernicou i Procházkou. Takto by měla vypadat sestava mistrovské Plzně

S Pernicou i Procházkou. Takto by měla vypadat sestava mistrovské Plzně

S Pernicou i Procházkou. Takto by měla vypadat sestava mistrovské Plzně

Loni se s nimi příliš nepočítalo. O titul si to měla rozdat Sparta se Slavií, Plzeň jim ale vyfoukla rybník a zajistila si přímý postup do Ligy mistrů. V jaké sestavě zahájí letošní ročník?

Bez názvu.jpg

Viktorka nepřišla o žádnou z opor a (zatím) zůstává i Michael Krmenčík. Naopak, Plzeň zajímavě posílila a plánuje cestu za obhajobou titulu. V jaké sestavě se o to pokusí? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Na brankářském postu se nic nemění. Viktorka udržela zkušené duo Matúš Kozáčik a Aleš Hruška. Zatímco prvně jmenovaný chytal v domácí soutěži, Hruška hájil branku v Evropských pohárech. Bude to stejně fungovat i letos?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 12

Radim Řezník

Radim Řezník Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni patřil ke klíčovým hráčům týmu. Když bylo potřeba, zaskočil i na stoperu. Jinak ale vládne pravému kraji obrany.

Foto: Pavel Mazáč / MAFRA  / Profimedia

Pokračování 4 / 12

Luděk Pernica

Luděk Pernica Jablonec 2.jpg

Plzeň ho koupila už v zimě, Luděk Pernica ale na západ Čech přišel až po sezoně. Vrbovi se jeho herní projev líbí, bývalý stoper Jablonce ihned zapadl do plzeňské sestavy a nahlas si řekl o místo v základu. Před Tomášem Hájkem je napřed, Lukáš Hejda se zotavuje ze zranění.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Roman Hubník

Roman Hubník.jpg

Stálice zadních řad. I když se spekulovalo o jeho odchodu, kapitán Roman Hubník zůstává v Plzni. Jeho zkušenosti se budou v Lize mistrů náramně hodit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

David Limberský

David Limberský Plzeň 4.jpg

V říjnu mu bude už 35 let, místo na levém kraji obrany má ale stále jisté. Vrba sice může využít i Milana Havla, přes Davida Limberského ale zatím cesta nevede. Pořád totiž patří k nejlepším bekům ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Milan Petržela

Milan Petržela Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jeden z otazníků v sestavě. Udrží si místo Milan Petržela, nebo přednost dostane Ubong Ekpai? Do základu má zatím blíž zkušený bývalý reprezentant, nigerijská posila ze Zlína ale udělá vše pro to, aby se dostala před něj.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Roman Procházka

Roman Procházka Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Ani tady ještě není úplně jasno. Místo v základu si dlouho držel Tomáš Hořava, to by se ale po letním příchodu Romana Procházky mohlo změnit. Slovenský záložník dorazil z Bulharska a v přípravě se jevil velmi dobře.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 9 / 12

Patrik Hrošovský

Patrik Hrošovský 3.jpg

Zatímco Hořava o své místo zřejmě přijde, Patrik Hrošovský si ho udrží, a tak bude střed zálohy ryze slovenský. Šestadvacetiletý záložník je jedním z klíčových mužů Vrbovy družiny, trenér Viktorky na něj hodně spoléhá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Aleš Čermák

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Zdá se, že zkušený Daniel Kolář přijde o své místo. Už během jara totiž začal prosazovat Aleš Čermák a bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky se dobře jevil i v přípravě. Dostane se do základu?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia.

Pokračování 11 / 12

Jan Kopic

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Zatímco napravo se o místo v sestavě strhne boj, nalevo je jasno. Jan Kopic má totiž před Martinem Zemanem velký náskok. Reprezentační záložník odehrál životní sezonu, stal se nejlepším hráčem ligy a měl výrazný podíl na zisku titulu. Naváže letos na loňské výkony?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Situace na hrotu sestavy je prozatím jasná. Michael Krmenčík zůstává v Plzni a bude chtít navázat na loňských 16 vstřelených branek. Stále se ale může stát, že přestoupí do zahraničí, a tak jeho místo zaujme někdo z tria Jakub Řezníček, Tomáš Chorý a Marek Bakoš.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud