S kým se sejde Dočkal? 4 zahraniční hráči, kteří nastupují za čínský Henan

Bořek Dočkal a Čína? To téma je znovu aktuální. A dokonce ještě více než v minulých dnech. Klub Henan Jianye za něj údajně nabízí už 230 milionů korun a letenský tým zřejmě ztratí svou největší hvězdu.

Úvodní nabídka za Dočkala zněla 175 milionů korun. Sparta ji smetla ze stolu, Henan Jianye (Che-nan Ťi-na-jie) se ale nevzdal a podle informací portálu aktuálně.cz zvedl sumu na 7,5 milionů eur, což je v přepočtu asi 230 milionů korun.

Jen Tomáš Rosický odešel z české ligy dráž a Dočkal, který je už na cestě do Číny, se v případě přestupu stane 11. nejdražším českým fotbalistou všech dob. V novém týmu, který se v uplynulém ročníku čínské Superligy umístil na 13. místě, narazí na další čtyři cizince. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Christian Bassogog (Kamerun)

Christian Bassogog.jpg

Christian Bassogog přišel do Henanu teprve před pár dny. Čínský klub si ho vyhlédl na Africkém poháru národů, na kterém vybojoval s Kamerunem zlaté medaile. Jednadvacetiletý útočník nastoupil ve všech zápasech v základní sestavě a jednou brankou pomohl k semifinálové výhře nad Ghanou. Uplynulý rok a půl patřil dánskému Aalborgu, kterému čínský klub zaplatil více než 160 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Eddi Gomes (Dánsko)

Eddi Gomes.jpg

Eddi Gomes se narodil v Bissau, má portugalské občanství, reprezentuje ale Dánsko, v jehož barvách si zahrál na olympiádě v Riu de Janeiru. Osmadvacetiletý stoper dříve působil v několika dánských klubech a před dvěma lety přestoupil do Henanu, v němž se stal i kapitánem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Javier Patiño (Filipíny)

Javier Patiño.jpg

Rodák z Madridu prošel v minulosti několika španělskými kluby. V roce 2013 zamířil do Thajska a před dvěma lety odešel ho Henanu. V domácí soutěži nastoupil k 55 zápasům a do statistik si připsal 19 branek. Další tři devětadvacetiletý útočník přidal ve filipínské reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Ahmad Al Salih (Sýrie)

Ahmad Al Salih.jpg

Další z nováčků v kabině Henanu. Šestadvacetiletý stoper ze Sýrie přišel do Číny v lednu z Kuvajtu, předtím působil i v Iráku či Bahrainu. Ahmad Al Salih je kapitánem syrské reprezentace, za kterou odehrál 31 zápasů a vstřelil jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud