S Krmenčíkem i Schickem. V jaké sestavě Češi začnou Ligu národů?

S Krmenčíkem i Schickem. V jaké sestavě Češi začnou Ligu národů?

S Krmenčíkem i Schickem. V jaké sestavě Češi začnou Ligu národů?

Čeští fotbalisté ve čtvrtek vstoupí do nové soutěže a v Lize národů vyzvou Ukrajince. Jak bude vypadat sestava, kterou trenér Jarolím pošle na hřiště?

Reprezentační kouč musel počítat ztráty. Kvůli zranění vypadli Jiří Pavlenka, ale především Vladimír Darida, Antonín Barák a Bořek Dočkal. Mimo hru je i Jan Kopic a do nominace se nevešel například Matěj Vydra. Jakou sestavu by měl Jarolím zvolit na Ukrajince? Podívejte se.

Pokračování 2 / 12

Tomáš Vaclík

Tomáš Vaclík Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Nebylo jasné, zda se reprezentační jedničkou stane Tomáš Vaclík nebo Jiří Pavlenka. Opora Brém se ale v minulém kole zranila, a tak se mezi tři tyče postaví letní posila Sevilly. Ve Španělsku jsou s jeho výkony nadmíru spokojeni, spolehnout se na něj může i Jarolím.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 12

Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek ČR 3.jpg

Češi mohou nastoupit v rozestavení 3-5-2. Roli pravého halvbeka by měl zastat Pavel Kadeřábek, který prožívá úspěšné období. Kroužilo okolo něj několik zahraničních zájemců v čele s AS Řím, on ale zůstal v Hoffenheimu, se kterým se chystá na Ligu mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Theodor Gebre Selassie

Gebre ČR.jpg

Role dirigenta zadních řad by za běžných okolností připadla na Marka Suchého, ten ale v nominaci chybí. I díky tomu se do sestavy dostane Theodor Gebre Selassie, který se zároveň stane kapitánem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Tomáš Kalas

Tomáš Kalas ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dosud poslední zápas česká reprezentace odehrála proti Nigérii. Vyhrála ho 1:0 díky brance Tomáše Kalase. Jeho role pod koučem Jarolímem stále roste a šanci by měl dostat i v duelu s Ukrajinou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 12

Filip Novák

Filip Novák ČR.jpg

Do nominace se vešel Jakub Brabec, který po příchodu do Turecka zase začal hrát. Třetím obráncem by se ale mohl stát Filip Novák z Trabzonsporu, jenž toho v reprezentaci odehrál více.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Jan Bořil

Jan Bořil ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na pozici levého halvbeka má Jarolím několik variant. Tento post zvládne odehrát Jakub Jankto, ale v reprezentaci na něm v poslední době nastupuje Jan Bořil. Ten má pevné místo ve Slavii, hraje v dobré pohodě, Jarolím by toho mohl využít.

Foto: Pavel Mazáč / CNC  Profimedia

Pokračování 8 / 12

Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 2.jpg

Do reprezentace se sice poprvé dostal Ondřej Petrák, na postu defenzivního záložníka se ale objeví někdo jiný. Tomáš Souček je v parádní formě, patří k nejlepším hráčům Slavie a ne náhodou okolo něj v létě kroužila Fiorentina. Jeho reprezentační úloha stále sílí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Vladimír Darida je zraněný, z nominace vypadli i Antonín Barák a Bořek Dočkal, a tak role režiséra a tvůrce hry připadne na něj. Josef Hušbauer na začátku sezony táhne i Slavii a svou pohodu by měl přenést i na národní tým.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 12

Jakub Jankto

Jakub Jankto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Střed zálohy může být čistě slávistický. To se stane v případě, kdy se v něm objeví Jan Sýkora. Pokud ale Jakub Jankto nenastoupí na postu levého halvbeka, přesune se do zálohy a Sýkoru odsune mezi náhradníky. V Sampdorii na tomto postu hraje, vyzkouší ho na něm i Jarolím?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík ČR.jpg

V reprezentaci má na kontě sedm branek v 15 zápasech, válí v lize a se sedmi trefami vévodí tabulce kanonýrů. V létě okolo něj kroužilo Bordeaux, které nabízelo 180 milionů korun, vedení Viktorky ho ale nepustilo. Pro Jarolíma je první volbou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Patrik Schick

Reprezentace fotbal Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Může se stát, že Jarolím vsadí na hru se dvěma útočníky. V takovém případě se v sestavě objeví i Patrik Schick, od kterého si čeští fanoušci hodně slibují. S Krmenčíkem už si zahrál a jejich spolupráce nevypadala vůbec špatně.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud