S Coufalem, nebo bez? 3 hráči, kteří v reprezentaci mohou hrát pravého wingbeka

Vedení fotbalové reprezentace před posledním zápasem vyřadilo tři hráče základní sestavy. Jedním z nich byl i Vladimír Coufal.

Na pravém kraji hřiště v reprezentaci dříve vládl Theodor Gebre Selassie, v jehož stopách se poté vydal Pavel Kadeřábek. Kdo ale na tomto postu bude hrát na příštím EURU?

Pokračování 2 / 4

Vladimír Coufal

Bez názvu1.jpg

Patří k oporám anglického West Hamu, hraje Premier League i poháry. Pevnou pozici měl i v reprezentaci, jenže z té před klíčovým duelem s Moldavskem kvůli nočnímu flámu v Olomouci vypadl. Je otázkou, co bude dál. Hráčů jeho kvalit český fotbal moc nemá, na druhou stranu, důvěra v něj se hodně narušila. O reprezentační budoucnosti Vladimíra Coufala se teprve rozhodne.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

David Douděra

David Douděra ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na první pohled se jedná o automatickou náhradu za Coufala. David Douděra patří k oporám Slavie, odehrál už řadu důležitých zápasů a prokazuje vysokou výkonnost. Jenže zatímco v sešívaných barvách operuje na pravé straně hřiště, v reprezentaci jej kouč Jaroslav Šilhavý postavil ve dvou posledních duelech doleva. A Douděra si nevedl vůbec zle. Proti Moldavsku dal dokonce gól.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust ČR.jpg

Třicetiletý univerzál býval zvyklý operovat na ofenzivních pozicích. Ve Slavii se ale postupně stahoval dolů a hodně toho nahrál už i na pravém wingbeku. Za národní tým odehrál už řadu důležitých duelů, dařilo se mu i na minulém EURU. Na pravé straně nastoupil i v posledním kvalifikačním utkání s Moldavskem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud