Rychlý konec projektu. 5 letních posil Sparty, které v zimě asi opustí Letnou

Rychlý konec projektu. 5 letních posil Sparty, které v zimě asi opustí Letnou

Rychlý konec projektu. 5 letních posil Sparty, které v zimě asi opustí Letnou

Sparta v létě přivedla jedenáct nových posil. Vukadin Vukadinovič odešel obratem zpět do Zlína, a tak jich na Letné zůstalo deset. Po zimě se toto číslo může snížit na polovinu…

Bez názvu.jpg

Velkolepý projekt drhne. Sparta se trápí, vypadla z předkola Evropské ligy a v domácí soutěži je až pátá. Spekuluje se o konci kouče Andrey Stramaccioniho a na Letné se v zimě rozloučí i s několika hráči, mezi nimiž by mělo být i pět letních posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jonathan Biabiany

Jonathan Biabiany Sparta.jpg

Pokud by letenští získali titul, automaticky by se aktivovala opce a Sparta by koupila Jonathana Biabianyho za více než sto milionů korun. Jenže rudý tým tápe a francouzský křídelník zůstane hráčem Interu Milán. V posledních dvou kolech odehrál jen 24 minut, Sparta se ho v zimě bude chtít nejspíš zbavit.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Bosenský obránce přišel na Letnou v létě ze Slovácka. Rychle se zabydlel v sestavě a v prvních třech ligových zápasech nastoupil v základu. V utkání na liberecké půdě se ale nechal vyloučit a od té doby už v lize nenastoupil. Poslední šanci dostal v pohárovém duelu ve Znojmě, to však bylo dva měsíce zpátky. Jednadvacetiletý krajní bek potřebuje hrát, zřejmě ho čeká hostování.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Marc Janko

Marc Janko Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Přicházel s velkou slávou, měl být útočníkem číslo jedna a hlavní ofenzivní zbraní letenské mašiny. Jenže Marc Janko se trápí. Bývalý útočník Twente, Porta či Basileje dal v osmi zápasech za Spartu pouhé dva góly, v lize nebyl ani jednou v základní sestavě a prosadil se jenom v utkání ve Zlíně. Od té doby však nebyl na hřišti a Sparta se jej v zimě nejspíš zbaví. Ostatně, pokoušela se o to už v létě…

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletého kamerunského reprezentanta, který v lednu oslavil titul na africkém šampionátu, Sparta přivedla za 34 milionů korun z Mét. V úvodu angažmá hrál pravidelně, v základní sestavě se ale objevil naposledy v utkání dvanáctého kola, pak přidal jen čtyři minuty proti Zlínu a minulé dva duely se už na hřiště nepodíval.

Není kreativní, na Letné se neprosazuje a Sparta se nebude bránit případnému prodeji. Zřejme zamíří zpět do zahraničí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý srbský záložník začal ligu v základní sestavě, potom už ale zasáhl jen do čtyř zápasů a přidal pouhých 54 minut. Od devátého kola na Dukle už nehrál, skrývá se v něm však hodně zajímavý potenciál, který by Sparta neměla zahodit. I proto ho nejspíš pošle na hostování.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud