Jiří Kulich  Devatenáctiletý útočník prošel prvním kolem draftu NHL v roce 2022, kdy na něj ukázalo Buffalo. Jiří Kulich, který pomohl sedmi góly českému týmu ke stříbru na posledním juniorském šampionátu, odehrál povedený ročník v AHL, během něhož posbíral 46 bodů. Skvěle mu vyšel i vstup do letošní sezony, ve třech zápasech dal čtyři góly a přidal dvě nahrávky. Další krok? NHL.
 Lukáš Rousek  Stejně jako Kulich patří Buffalu. Bývalý útočník Sparty si v minulém roce odbyl premiéru v NHL, během dvou startů stihl gól a nahrávku. Čtyřiadvacetiletý útočník si brousí zuby na místo u Sabres i letos, ročník ale začal na farmě.
 Jiří Smejkal  Šestadvacetiletý forvard odehrál tři poslední sezony na severu Evropy. Dva roky byl ve Finsku, loni hrál ve Švédsku. V létě si však plácl s Ottawou a zamířil do NHL. Do prvního týmu Senators se ale zatím Jiří Smejkal nedostal. Bývalý útočník Sparty si dosud připsal dva starty za Belleville Senators v AHL.
 Radim Zohorna  Radim Zohorna odešel do zámoří v průběhu ročníku 2020/21 z Mladé Boleslavi. Postupně hrál za Pittsburgh, Calgary a Toronto, tři starty pak přidal i na minulém světovém šampionátu. V létě se sedmadvacetiletý útočník vrátil k Penguins, sezonu ale odstartoval na farmě. V NHL dosud odehrál 35 zápasů, dal pět gólů a přidal šest nahrávek.
5
Fotogalerie

Rvou se o místo mezi elitou. 5 českých útočníků, kteří mohou „povýšit“ do NHL

Do letošního ročníku NHL dosud zasáhlo jednadvacet Čechů. Kdo se přidá jako další?

Talentovaný český obránce David Jiříček načal sice sezonu na farmě, brzy ale povýšil do NHL. Po té „pokukuje“ taky pět českých útočníků, kteří zatím působí v AHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Blümel

Bez názvu.jpg

Poté, co Matěj Blümel odehrál skvělý světový šampionát 2022, opustil Pardubice a podepsal smlouvu s Dallasem. Třiadvacetiletý útočník však za Stars odehrál jen šest zápasů, ve kterých dal jeden gól. Zbytek sezony působil na farmě, kde začal i letos. Dostane se zpátky nahoru?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jiří Kulich

profimedia-0809306824.jpg

Devatenáctiletý útočník prošel prvním kolem draftu NHL v roce 2022, kdy na něj ukázalo Buffalo. Jiří Kulich, který pomohl sedmi góly českému týmu ke stříbru na posledním juniorském šampionátu, odehrál povedený ročník v AHL, během něhož posbíral 46 bodů. Skvěle mu vyšel i vstup do letošní sezony, ve třech zápasech dal čtyři góly a přidal dvě nahrávky. Další krok? NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Rousek

Lukáš Rousek Buffalo.jpg

Stejně jako Kulich patří Buffalu. Bývalý útočník Sparty si v minulém roce odbyl premiéru v NHL, během dvou startů stihl gól a nahrávku. Čtyřiadvacetiletý útočník si brousí zuby na místo u Sabres i letos, ročník ale začal na farmě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jiří Smejkal

profimedia-0809000474.jpg

Šestadvacetiletý forvard odehrál tři poslední sezony na severu Evropy. Dva roky byl ve Finsku, loni hrál ve Švédsku. V létě si však plácl s Ottawou a zamířil do NHL. Do prvního týmu Senators se ale zatím Jiří Smejkal nedostal. Bývalý útočník Sparty si dosud připsal dva starty za Belleville Senators v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Radim Zohorna

Radim Zohorna Pittsburgh.jpg

Radim Zohorna odešel do zámoří v průběhu ročníku 2020/21 z Mladé Boleslavi. Postupně hrál za Pittsburgh, Calgary a Toronto, tři starty pak přidal i na minulém světovém šampionátu. V létě se sedmadvacetiletý útočník vrátil k Penguins, sezonu ale odstartoval na farmě. V NHL dosud odehrál 35 zápasů, dal pět gólů a přidal šest nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud