Rozlučte se. 7 zkušených hráčů z NHL, které asi už neuvidíme v reprezentaci

Hokejový šampionát startuje už za necelý měsíc a trenéři národního týmu loví posily z NHL. Aktuálně mají přislíbenu účast šesti hráčů ze zámoří v čele s Jakubem Voráčkem. Někteří oslovení ale odmítli a třeba o Jiřího Hudlera nebyl ani zájem.

Untitled 1.jpg

Voráček, lídr Philadelphie, má teprve 27 let a v národním týmu ještě zvládne odehrát řadu významných turnajů. Stejně jako Tomáš Hertl či David Pastrňák, kteří válí v NHL. V zámoří však působí i další krajané, kteří si za reprezentaci zřejmě už nikdy nezahrají. Jména sedmi veteránů, jejichž kariéra v národním týmu je pravděpodobně u konce, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Aleš Hemský (33 let)

Aleš Hemský Dallas 2.jpg

Kdykoliv se objevil v reprezentaci, patřil k nejlepším hráčům. Šikovnému útočníkovi vyšly olympijské hry v Soči i zářijový Světový pohár, ve sbírce má zlato z Vídně, bronz z olympijského Turína nebo z mistrovství světa 2012.

Kariéru Aleše Hemského ale provází časté zdravotní problémy, kvůli nimž letos odehrál jen 15 zápasů. V srpnu mu bude už 34 let, přednost u něj pravděpodobně dostane klubová kariéra.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jiří Hudler (33 let)

Jiří Hudler Dallas.jpg

Reprezentačnímu příběhu Jiřího Hudlera rozumí jen zasvěcení. Startoval na třech světových šampionátech, naposledy hrál v roce 2014 v Minsku, pozvánky na olympijské hry i na nedávný Světový pohár ho ale míjely obloukem.

Třiatřicetiletý útočník Dallasu zřejmě někomu nesedí, šance se totiž nedočkal, ani když hrál ve vrcholné formě. Jandač ho nechce ani do Paříže a to znamená jediné – Hudlerova reprezentační kariéra je nejspíš u konce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Jaromír Jágr (45 let)

Jaromír Jágr Praha top.jpg

Pětačtyřicetiletý veterán ukončil reprezentační kariéru už několikrát. Naposledy po domácím světovém šampionátu v roce 2015, na kterém předváděl úchvatné výkony a stal se nejužitečnějším hráčem turnaje. Trenéři národního týmu ho chtěli zlákat na Světový pohár, Jágr si ale stál za svým. Konec olympijského šampiona z Nagana a dvojnásobného mistra světa je už definitivní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Milan Michálek (32 let)

Milan Michálek 2012.jpg

Dvaatřicetiletý útočník se poměrně překvapivě objevil v nominaci na Světový pohár. Turnaj mu vyšel a patřil k nejlepším hráčům českého týmu. Sezonu začal v prvním týmu Toronta, po pěti zápasech byl ale odeslán na farmu a po bok Matthewse a spol. se už nevrátil. Je otázkou, kde dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa bude pokračovat, dveře do národního týmu se mu ale asi už neotevřou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Zbyněk Michálek (34 let)

Zbyněk Michálek.jpg

Ještě na Světovém poháru patřil k oporám národního týmu. Obětavý obránce odehrál dobrý turnaj a těšil se na další sezonu v NHL. Před jejím začátkem ho ale Arizona poslala na farmu a Zbyněk Michálek, který má světové stříbro z roku 2006 a bronz z roku 2011, se vrátil do prvního týmu až v úplném závěru ročníku.

Během času v AHL měl čas přemýšlet a připustil, že reálně zvažuje konec kariéry. Na letošní šampionát nejede, v reprezentaci se už tedy neobjeví.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Michal Rozsíval (38 let)

Rozsíval Chicago.jpg

Má ve sbírce dva Stanley Cupy, v roce 2010 byl členem zlaté party na mistrovství světa, naposledy byl ale v reprezentaci na olympiádě v Soči a na tom se už nic nezmění. Michal Rozsíval sice prodloužil ještě o rok smlouvu v Chicagem, na začátku nové sezony mu ale bude už 39 let. Jandač a spol. budou sázet na mladší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Radim Vrbata (35 let)

Radim Vrbata Arizona.jpg

Radim Vrbata a reprezentace? To téma už mělo být uzavřené. Jenže pětatřicetiletý veterán, který se nevešel do týmu pro Světový pohár, po návratu do Arizony náramně ožil a odehrál výbornou sezonu, kterou okořenil 55 kanadskými body. Trenéři reprezentace o něj projevili zájem, mistr světa z roku na šampionát ale nepřijede. Letos, ani v dalších letech.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud