Tomáš Holeš  - Během dvou let v Jablonci se vyprofiloval v jednoho z nejlepších pravých beků ligy. Tomáš Holeš, který na sever Čech přišel z Hradce Králové, letos zvládl odehrát 35 zápasů, v nichž dal pět branek a přidal tři nahrávky. V Jablonci ale pokračovat nebude, před pár dny totiž zamířil do Slavie, kde by mohl nahradit Vladimíra Coufala. Foto: Profimedia.cz
 David Hovorka  - Sparťanský odchovanec se po roce stráveném na Letné přesunul do Jablonce. Nejprve na hostování, které se v zimě změnilo v přestup. Teď se ale stěhuje znovu a stal se hráčem Slavie. Do Edenu si jej vyžádal kouč Jindřich Trpišovský, který má s pětadvacetiletým Davidem Hovorkou parádní zkušenosti z Liberce. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 David Lishka  - Už v zimě měl namířeno do Sparty, z jeho přesunu na Letnou ale kvůli zdravotním problémům sešlo. Jeho kariéra byla chvíli v ohrožení, jednadvacetiletý stoper se ale dokázal vrátit a tentokrát už se jeho přestup do Sparty dotáhl do zdárného konce. Foto: Profimedia.cz
 Eduard Sobol  - Ukrajinský reprezentant v sezoně 2017/18 hostoval ze Šachtaru Doněck ve Slavii a loňský ročník strávil v Jablonci. Na severu Čech odehrál parádní sezonu a patřil ke klíčovým hráčům severočeské družiny. Teď se ale čtyřiadvacetiletý Eduard Sobol vrací na Ukrajinu. Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia
7
Fotogalerie

Rozklad Radovy družiny. Toto je šest klíčových hráčů, kteří v létě odešli z Jablonce

Jablonec v letošní sezoně skončil čtvrtý a vybojoval si místo v pohárové Evropě. Jenže po úspěšné sezoně přišel o několik opor.

Bez názvu5.jpg

Na sever Čech sice ze Slavie zamířili na hostování Jakub Jugas, Jan Sýkora a Jan Matoušek, Jablonec ale počítá také ztráty. Během posledních dní totiž z klubu odešlo šest klíčových hráčů základní sestavy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Tomáš Holeš

Tomáš Holec.jpg

Během dvou let v Jablonci se vyprofiloval v jednoho z nejlepších pravých beků ligy. Tomáš Holeš, který na sever Čech přišel z Hradce Králové, letos zvládl odehrát 35 zápasů, v nichž dal pět branek a přidal tři nahrávky. V Jablonci ale pokračovat nebude, před pár dny totiž zamířil do Slavie, kde by mohl nahradit Vladimíra Coufala.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

David Hovorka

David Hovorka JAblonec Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Sparťanský odchovanec se po roce stráveném na Letné přesunul do Jablonce. Nejprve na hostování, které se v zimě změnilo v přestup. Teď se ale stěhuje znovu a stal se hráčem Slavie. Do Edenu si jej vyžádal kouč Jindřich Trpišovský, který má s pětadvacetiletým Davidem Hovorkou parádní zkušenosti z Liberce.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

David Lischka

David Lischka.jpg

Už v zimě měl namířeno do Sparty, z jeho přesunu na Letnou ale kvůli zdravotním problémům sešlo. Jeho kariéra byla chvíli v ohrožení, jednadvacetiletý stoper se ale dokázal vrátit a tentokrát už se jeho přestup do Sparty dotáhl do zdárného konce.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Eduard Sobol

Eduard Sobol Jablonec Petr Eret  MAFRA  Profimedia.jpg

Ukrajinský reprezentant v sezoně 2017/18 hostoval ze Šachtaru Doněck ve Slavii a loňský ročník strávil v Jablonci. Na severu Čech odehrál parádní sezonu a patřil ke klíčovým hráčům severočeské družiny. Teď se ale čtyřiadvacetiletý Eduard Sobol vrací na Ukrajinu.

Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Bogdan Vatajelu

Bogdan Vatajelu Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V Jablonci končí i Bogdan Vatajelu. Šestadvacetiletý krajní bek či záložník byl v Jablonci na hostování ze Sparty a během jara odehrál 14 zápasů, v nichž dal dvě branky. Na Letné s ním sice nepočítají, v Jablonci ale pokračovat nebude.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Michal Trávník

Michal Trávník Jablonec 2.jpg

Deset gólů a deset asistencí. Taková byla bilance Michala Trávníka v posledním ročníku. V Jablonci vydržel čtyři roky, teď se ale stěhuje a zhruba za třicet milionů korun zamířil do Sparty. Na Letné si od něj hodně slibují, na severu Čech ale bude hodně chybět.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud