Nemanja Kuzmanovič (Baník Ostrava) – 3 góly . Bývalý kapitán Opavy dal během loňského jara v dresu Baníku čtyři góly. Potřeboval k tomu 17 zápasů, zato letos se trefil už třikrát. Náramně mu vyšel poslední zápas proti Bohemians 1905, ve kterém třicetiletý srbský útočník dal dokonce dvě branky. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Tomáš Smola (Baník Ostrava) – 3 góly . Také Tomáš Smola přišel do Baníku z Opavy. Ostravský tým posílil v létě a zatím se jeví jako velmi dobrá investice. Nečekejte od něj pěkné góly, vždy je ale tam, kde je zrovna potřeba. Letos skóroval proti Karviné, Opavě i Bohemians 1905, tedy ve všech zápasech, které Ostrava vyhrála. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Jan Matoušek (FK Jablonec) – 3 góly . Do našlapaného kádru Slavie se v létě neprosadil, a tak odešel na hostování do Jablonce. Jenže zatímco Slavia marně hledá kanonýra, Jan Matoušek je v úvodu sezony ve formě. Jednadvacetiletý útočník se dvakrát trefil v prvním kole proti Bohemians 1905 a naposledy gólem pomohl k výhře nad Opavou. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Michal Škoda (FK Příbram) – 3 góly . Jednatřicetiletý útočník loni marně bojoval s Brnem o návrat do elitní soutěže, ve které Zbrojovka nestačila na Příbram. A právě tam poté vedly jeho kroky. Michal Škoda je v novém působišti zatím produktivní a v pěti zápasech dal tři branky, kterými pomohl k zisku sedmi bodů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Rozjetý Mešanovič i duo z Baníku. Toto je pět nejlepších střelců Fortuna ligy mezi útočníky

Loni tabulku ligových kanonýrů ovládl Nikolaj Komličenko, příval branek se letos čekal také od Michaela Krmenčíka nebo Libora Kozáka. Jenže všichni zatím zůstávají v pozadí.

Bez názvu.jpg

Komličenko, který se v minulé sezoně blýskl 29 góly, se letos trefil jen jednou. Stejně jako Kozák. Michael Krmenčík má na kontě dva přesné zásahy, které si připsal i Benjamin Tetteh nebo Tomáš Zajíc. V čele produktivity jsou ale jiní. Jména pěti dosavadních nejlepších ligových střelců z řad útočníků najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Nemanja Kuzmanovič (Baník Ostrava) – 3 góly

Nemanja Kuzmanovič Baník 2 Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Bývalý kapitán Opavy dal během loňského jara v dresu Baníku čtyři góly. Potřeboval k tomu 17 zápasů, zato letos se trefil už třikrát. Náramně mu vyšel poslední zápas proti Bohemians 1905, ve kterém třicetiletý srbský útočník dal dokonce dvě branky.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Tomáš Smola (Baník Ostrava) – 3 góly

Tomáš Smola Baník Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Také Tomáš Smola přišel do Baníku z Opavy. Ostravský tým posílil v létě a zatím se jeví jako velmi dobrá investice. Nečekejte od něj pěkné góly, vždy je ale tam, kde je zrovna potřeba. Letos skóroval proti Karviné, Opavě i Bohemians 1905, tedy ve všech zápasech, které Ostrava vyhrála.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Jan Matoušek (FK Jablonec) – 3 góly

Jan Matoušek Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do našlapaného kádru Slavie se v létě neprosadil, a tak odešel na hostování do Jablonce. Jenže zatímco Slavia marně hledá kanonýra, Jan Matoušek je v úvodu sezony ve formě. Jednadvacetiletý útočník se dvakrát trefil v prvním kole proti Bohemians 1905 a naposledy gólem pomohl k výhře nad Opavou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Michal Škoda (FK Příbram) – 3 góly

Michal ŠKoda Příbram Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý útočník loni marně bojoval s Brnem o návrat do elitní soutěže, ve které Zbrojovka nestačila na Příbram. A právě tam poté vedly jeho kroky. Michal Škoda je v novém působišti zatím produktivní a v pěti zápasech dal tři branky, kterými pomohl k zisku sedmi bodů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Muris Mešanovič (FK Mladá Boleslav) – 4 góly

Muris Mešanovič MB.jpg

Tři hráči dosud vstřelili čtyři branky – Guléor Kanga, Jan Sýkora a Muris Mešanovič. Ten zatím zastiňuje Nikolaje Komličenka a patří k lídrům mladoboleslavské družiny. Gólově se prosadil proti Opavě a naposledy se blýskl v utkání se Spartou, kde hattrickem a asistencí rozhodl o domácí výhře 4:3.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud