Radim Zohorna (Calgary Wrangles)  Bývalý útočník Komety či Mladé Boleslavi odešel v průběhu sezony 2020/21 do zámoří a v barvách Pittsburghu okusil NHL. Loni za Penguins odehrál dalších 17 zápasů, na začátku října ale zamířil do Calgary. Za první tým Flames si šestadvacetiletý forvard zatím nezahrál, na farmě v celku Calgary Wrangles ale předvádí velmi dobré výkony, kterými si říká o místo nahoře. V devíti zápasech posbíral stejný počet bodů za tři góly a šest nahrávek.
 Lukáš Rousek (Rochester Americans)  Stejný bodový zisk jako Zohorna má na kontě i Lukáš Rousek, jenž nastupuje za tým Rochester Americans, který je farmou Buffala. Třiadvacetiletý útočník odešel do zámoří před minulou sezonou ze Sparty a dávaly se mu slušné šance, že by mohl nakouknout i do prvního týmu Sabres. To se mu však, i kvůli nepříjemnému zranění, ještě nepovedlo. Nedávno se spekulovalo o jeho možném návratu do Prahy, Rousek ale zatím zůstává v zámoří a rve se o místo v NHL.
 Martin Frk (Springfield Thunderbirds)  Martin Frk odehrál v NHL za Carolinu, Detroit a Los Angeles přes 120 zápasů, pevný flek v NHL ale nikdy neměl. Devětadvacetiletý útočník, který se pyšní parádní střelou, to přesto v zámoří nezabalil a před sezonou podepsal kontrakt se St. Louis. Do kádru Blues se zatím nedostal, na farmě ve Springfieldu se mu ale daří. Sice se dosud trefil jen jednou, na kontě má ale už osm nahrávek.
 Jiří Kulich (Rochester Americans)  O svou šanci v NHL se hlásí taky Jiří Kulich, jenž je, společně s Rouskem, na farmě Buffala. Osmnáctiletý útočník, který prošel prvním kolem letošního draftu, hrál ještě loni za Karlovy Vary, v zámoří se ale rozkoukal velmi rychle. V deseti zápasech vstřelil dvě branky, ke kterým přidal šest asistencí. Dočká se letos premiéry v nejlepší lize světa?
5
Fotogalerie

Rozjetí farmáři. 5 českých útočníků, kteří si v AHL říkají o místo v NHL

Zámořská NHL běží naplno. Stejně jako farmářská AHL, ve které o sobě dávají nahlas vědět i čeští hokejisté.

Hokej na farmě, to není žádný med. Každý, kdo v AHL hraje, má totiž jediný cíl, dostat se nahoru do NHL. O svou šanci bojuje ve farmářské soutěži i několik Čechů. Je mezi nimi taky pět útočníků, kterým se zatím velmi daří. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Blümel (Texas Stars)

profimedia-0726363706 (1).jpg

Dvaadvacetiletý útočník se vydal do zámoří po skvělém mistrovství světa, na kterém českému týmu pomohl k bronzu. Matěj Blümel podepsal smlouvu s Dallasem, do prvního týmu se ale nakonec nevyšel. Přesto se dá čekat, že se letos v NHL objeví. Ve farmářském Texasu má totiž formu jako hrom a v osmi zápasech dal už pět branek, k nimž přidal i šest asistencí. Bývalý forvard Pardubic už zaujal i první tým Stars, na premiéru si ale musí ještě počkat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Radim Zohorna (Calgary Wrangles)

profimedia-0726687433.jpg

Bývalý útočník Komety či Mladé Boleslavi odešel v průběhu sezony 2020/21 do zámoří a v barvách Pittsburghu okusil NHL. Loni za Penguins odehrál dalších 17 zápasů, na začátku října ale zamířil do Calgary. Za první tým Flames si šestadvacetiletý forvard zatím nezahrál, na farmě v celku Calgary Wrangles ale předvádí velmi dobré výkony, kterými si říká o místo nahoře. V devíti zápasech posbíral stejný počet bodů za tři góly a šest nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Rousek (Rochester Americans)

profimedia-0693639222.jpg

Stejný bodový zisk jako Zohorna má na kontě i Lukáš Rousek, jenž nastupuje za tým Rochester Americans, který je farmou Buffala. Třiadvacetiletý útočník odešel do zámoří před minulou sezonou ze Sparty a dávaly se mu slušné šance, že by mohl nakouknout i do prvního týmu Sabres. To se mu však, i kvůli nepříjemnému zranění, ještě nepovedlo. Nedávno se spekulovalo o jeho možném návratu do Prahy, Rousek ale zatím zůstává v zámoří a rve se o místo v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Frk (Springfield Thunderbirds)

profimedia-0670995530.jpg

Martin Frk odehrál v NHL za Carolinu, Detroit a Los Angeles přes 120 zápasů, pevný flek v NHL ale nikdy neměl. Devětadvacetiletý útočník, který se pyšní parádní střelou, to přesto v zámoří nezabalil a před sezonou podepsal kontrakt se St. Louis. Do kádru Blues se zatím nedostal, na farmě ve Springfieldu se mu ale daří. Sice se dosud trefil jen jednou, na kontě má ale už osm nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jiří Kulich (Rochester Americans)

profimedia-0729871744.jpg

O svou šanci v NHL se hlásí taky Jiří Kulich, jenž je, společně s Rouskem, na farmě Buffala. Osmnáctiletý útočník, který prošel prvním kolem letošního draftu, hrál ještě loni za Karlovy Vary, v zámoří se ale rozkoukal velmi rychle. V deseti zápasech vstřelil dvě branky, ke kterým přidal šest asistencí. Dočká se letos premiéry v nejlepší lize světa?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud