Rozbitý střed. 4 zranění reprezentační záložníci, kteří nyní Šilhavému hodně chybí

Českou reprezentaci čekají dva důležité kvalifikační zápasy proti Bulharsku a Černé Hoře. Trenéru Jaroslavu Šilhavému se ale rozpadá střed záložní řady.

Lídrem záložní řady bude Tomáš Souček. Šanci by však mohli dostat také Alex Král a nováček Michal Sadílek. Hned čtyři důležití střední záložníci jsou ale mimo hru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Antonín Barák

Antonín Barák ČR 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Není to tak dávno, co se zdálo, že z něj roste nový motor záložní řady. Antonín Barák nastupoval pravidelně, dával góly, navíc měl pevné místo v sestavě Udine. Jenže letos vinou dlouhodobých problémů s páteří odehrál v Serii A jen osm zápasů a v národním týmu si zahrál naposledy v říjnu proti Ukrajině. Reprezentaci nepomůže ani tentokrát.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Vladimír Darida

Vladimír Darida ČR 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dříve železný muž české zálohy na letošní sezonu nebude vzpomínat v nejlepším. Osmadvacetiletý záložník totiž přišel o místo v sestavě Herthy Berlín a navíc ho trápí časté zdravotní problémy. I proto v Bundeslize odehrál jen deset zápasů a poslední start si připsal v polovině února. V současné době jej trápí natržený postranní kolenní vaz.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stal se jedním ze symbolů nové éry fotbalové reprezentace. Jaroslav Šilhavý z něj udělal kapitána národního týmu a Bořek Dočkal na podzim předváděl v národním týmu parádní výkony. Před jarní části sezony se navíc vrátil do Sparty, jenže toho moc neodehrál, zranil se, musel na operaci achillovky a ještě několik měsíců bude mimo hru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Michal Trávník

Michal Trávník ČR Zdeněk Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

V reprezentaci toho zatím tolik neodehrál. Za národní tým si dosud připsal jen pět startů, ovšem při neúčasti Baráka, Dočkala či Daridy mohl dostat důležitou roli ve středu hřiště. Jenže zraněný je i pětadvacetiletý Michal Trávník, který patří k nejlepším záložníkům domácí ligy a o něhož je vážný zájem v zahraničí. V letošním ročníku dal deset branek a přidal stejný počet asistencí, k reprezentaci se ale nepřipojí.

Foto: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud