I když fotbaloví obránci mají obecně delší životnost než útočníci, i oni jednou vyklidí místo mladým dravcům. Na evropských trávnících pobíhá dost hráčů, kteří brzy nahradí současné defenzivní superhvězdy.  V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete sedm borců do 18 let, ze kterých podle expertů rostou mimořádné fotbalové osobnosti.

I když fotbaloví obránci mají obecně delší životnost než útočníci, i oni jednou vyklidí místo mladým dravcům. Na evropských trávnících pobíhá dost hráčů, kteří brzy nahradí současné defenzivní superhvězdy. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete sedm borců do 18 let, ze kterých podle expertů rostou mimořádné fotbalové osobnosti.

 Flavius Daniliuc (Bayern Mnichov) – 17 let  Rakouský mladíček Flavius Daniliuc je už od roku 2015 členem akademie Bayernu Mnichov, kde z něho – jak se zdá – roste jeden z nejvýraznějších defenzivních talentů současnosti. Před příchodem do Německa – kam mu pomohl jeho krajan David Alaba - se „vyučoval“ fotbalovým dovednostem čtyři roky v Realu Madrid.
 Luan Candido (Palmeiras) – 17 let  Sedmnáctiletý Luan Candido je prý největším brazilským talentem na levé straně obrany od časů, kdy se na scéně objevil Marcelo, který nyní válí v Realu Madrid. Tato pozice byla v reprezentaci Kanárků vždycky spojena s hráči, kteří v sobě snoubili defenzivní dovednosti s technickou vyspělostí, silou a rychlostí. Stačí vzpomenout na Júniora či Roberta Carlose.
 Mario Vuškovič (Hajduk Split) – 17 let  Ve věku 15 let a tří měsíců se stal Mario Vuškovič nejmladším hráčem v chorvatské reprezentaci do 17 let. Je to typ všestranného moderního beka s individuálními schopnostmi, který je zároveň skvělým týmovým hráčem. Nebojí se na sebe vzít odpovědnost, umí se postarat o podporu ofenzívy a často střílí také góly z přímých kopů.
 Rayan Aït Nouri (SCO Angers) – 17 let  Mladý francouzský obránce s alžírskými kořeny Rayan Aït Nouri je produktem proslulé akademie z Angers. Už nyní, v sedmnácti letech, má v klubu podepsanou profesionální smlouvu, což dost jasně vypovídá o tom, jak si ho v klubu cení. Nouri už je členem reprezentace galského kohouta do 19 let. Kdysi začínal na postu ofenzivního záložníka, ale nakonec našel své místo na levé straně obrany. Stylem hry připomíná Brazilce Marcela. Během loňského léta už se o jeho služby ucházel Juventus Turín a také Monako.
8
Fotogalerie

Rostou z nich hvězdy. Toto je 7 největších defenzivních fotbalových talentů do 18 let

Jedni odcházejí, jiní je nahrazují. Tak to v životě - i v tom fotbalovém - chodí. Každý sportovní tým má své hvězdy. Jenže i ty nejjasnější fotbalové hvězdy jednou zhasnou. Na jejich místech však pokaždé zazáří nové.

slide-obránci naděje.jpg

I když fotbaloví obránci mají obecně delší životnost než útočníci, i oni jednou vyklidí místo mladým dravcům. Na evropských trávnících pobíhá dost hráčů, kteří brzy nahradí současné defenzivní superhvězdy. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete sedm borců do 18 let, ze kterých podle expertů rostou mimořádné fotbalové osobnosti.

Pokračování 2 / 8

Flavius Daniliuc (Bayern Mnichov) – 17 let

Flavius Daniliuc1.jpg

Rakouský mladíček Flavius Daniliuc je už od roku 2015 členem akademie Bayernu Mnichov, kde z něho – jak se zdá – roste jeden z nejvýraznějších defenzivních talentů současnosti. Před příchodem do Německa – kam mu pomohl jeho krajan David Alaba - se „vyučoval“ fotbalovým dovednostem čtyři roky v Realu Madrid.

Experti oceňují jeho všestrannost, vynikající techniku a práci s balonem. Stejně dobře hraje na postu stopera jako na obou okrajích obranné řady. Je německým šampionem do 17 let a už si dokonce zatrénoval i s prvním týmem Bayernu, kam si ho vytáhl bývalý kouč Carlo Ancelotti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Luan Candido (Palmeiras) – 17 let

Luan Candido.jpg

Sedmnáctiletý Luan Candido je prý největším brazilským talentem na levé straně obrany od časů, kdy se na scéně objevil Marcelo, který nyní válí v Realu Madrid. Tato pozice byla v reprezentaci Kanárků vždycky spojena s hráči, kteří v sobě snoubili defenzivní dovednosti s technickou vyspělostí, silou a rychlostí. Stačí vzpomenout na Júniora či Roberta Carlose.

Všechny zmíněné schopnosti Candido v sobě má a na hřišti je to hodně vidět. Už v 15 letech podepsal smlouvu s klubem Palmeiras. Protože je nesmírně talentovaný, v mládežnických týmech ho trenéři bez skrupulí staví také do zálohy nebo do útoku, kde využívají jeho ofenzivních instinktů. V souvislosti s jeho jménem se objevují spekulace o možném přestupu do Manchesteru City.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Mario Vuškovič (Hajduk Split) – 17 let

Vuškovič.jpg

Ve věku 15 let a tří měsíců se stal Mario Vuškovič nejmladším hráčem v chorvatské reprezentaci do 17 let. Je to typ všestranného moderního beka s individuálními schopnostmi, který je zároveň skvělým týmovým hráčem. Nebojí se na sebe vzít odpovědnost, umí se postarat o podporu ofenzívy a často střílí také góly z přímých kopů.

Pokračování 5 / 8

Rayan Aït Nouri (SCO Angers) – 17 let

Rayan Aït Nouri.jpg

Mladý francouzský obránce s alžírskými kořeny Rayan Aït Nouri je produktem proslulé akademie z Angers. Už nyní, v sedmnácti letech, má v klubu podepsanou profesionální smlouvu, což dost jasně vypovídá o tom, jak si ho v klubu cení.

Nouri už je členem reprezentace galského kohouta do 19 let. Kdysi začínal na postu ofenzivního záložníka, ale nakonec našel své místo na levé straně obrany. Stylem hry připomíná Brazilce Marcela. Během loňského léta už se o jeho služby ucházel Juventus Turín a také Monako.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Loïc Mbe Soh (Paris Saint-Germain) – 17 let

Loic Mbe Soh.jpg

Loni v létě podepsal sedmnáctiletý Loïc Mbe Soh profesionální kontrakt v milionářském klubu Paris Saint-Germain. Stal se tak vůbec prvním fotbalistou narozeným po roce 2000, který tak učinil. Jeho idolem býval Ronaldinho, ale nyní, když brousí protihráče jako stoper, jsou jeho vzorem Brazilci Marquinhos a Thiago Silva, tedy spoluhráči z klubu.

Ještě je hodně věcí, na kterých musí zapracovat, ale vzhledem k jeho nezměrnému talentu je tu předpoklad, že se bude rychle zlepšovat. Kromě skvělých defenzivních dispozic je také velmi rychlý a má výbornou a přesnou přihrávku, kterou dokáže bleskově přenést hru dopředu. V PSG věří, že z něho roste velká hvězda.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Noah Katterbach (1. FC Kolín nad Rýnem) – 17 let

Noah Katterbach.jpg

Zlatá medaile Fritze Waltera je nejvýznamnějším oceněním, které může mladý hráč v Německu obdržet. V loňském roce ho získal Noah Katterbach.

Celých deset let ho rodiče vozili téměř každý den 70 kilometrů daleko na tréninky do Kolína nad Rýnem, kde postupně vyrostl a vyzrál v jeden z nejvýraznějších defenzivních talentů současnosti. Katterbach je silný, nesmírně disciplinovaný a bojovný obránce s výbornou střelou. Ne náhodou ve věku 17 let hraje už pravidelně v týmu do 19 let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Eric García (Manchester City) – 18 let

Eric García.jpg

Před pár dny oslavil španělský mladík Eric García osmnácté narozeniny, ale už pravidelně nastupuje v týmu Manchesteru City do 23 let a v aktuální sezoně si dokonce zahrál i ve třech zápasech v Ligovém poháru. Na svůj věk předvádí neuvěřitelně vyspělé a konsolidované výkony.

Do Manchesteru City přišel předloni v létě jako šestnáctiletý teenager z vyhlášené akademie Barcelony. Na loňském mistrovství Evropy hráčů do 17 let byl kapitánem španělské reprezentace. Na stopera není nijak zvlášť vysoký a nemá ani závratnou rychlost, ale jeho velkou devizou je chytrost. Umí perfektně číst hru, takže je prakticky vždycky ve správném okamžiku na správném místě. Dokáže vzít na sebe odpovědnost a organizovat obranu. Jeho jméno si dobře zapamatujte, protože z něho roste fotbalová hvězda.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud