Rostou z nich hvězdy. 3 „bezejmenní“ hráči do 20 let, kteří v této sezoně anglické Premier League nejvíc zaujali

Aktuální ročník anglické Premier League má za sebou už více než polovinu. Během uplynulých měsíců jsme mohli vidět tápající hvězdy, ale i mladé hráče, kteří – byť to od nich málokdo čekal – nesmírně příjemně překvapili.

Kteří fotbalisté, jimž dosud ještě nebylo ani 20 let, jsou aktuálně nejpříjemnějším (a možná nejméně očekávaným) překvapením anglické Premier League? Odpovědi na tyto otázky najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Andrew Omobamidele (Norwich City) – 19 let

Andrew Omobamidele.jpg

Devatenáctiletý irský reprezentant Andrew Omobamidele pomohl v minulé sezoně Norwichi do Premier Legue a v té současné už na sebe v elitní ostrovní lize dokázal upozornit pozoruhodnými výkony. Talentovaný mladík, který převážně hraje na postu stopera, ale může alternovat i na levé straně obrany, má na kontě prvních pět utkání v nejvyšší lize, v nichž se už radoval i ze vstřelené branky.

Je velmi dobrý v poziční hře a blokování střel, má kvalitní přihrávku, měl by však zapracovat na koncentraci, což je ale v jeho věku klasická slabina téměř každého hráče. O jeho mimořádném nadání vypovídá i fakt, že si už pětkrát zahrál v národním týmu dospělých.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Harvey Elliott (Liverpool) – 18 let

Harvey Elliott.jpg

Osmnáctiletý Angličan Harvey Elliott strávil minulou sezonu na hostování v Blackburnu Rovers ve druhé nejvyšší soutěži a vedl si skvěle. V 41 zápasech zaznamenal sedm branek a 11 asistencí. Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp se na jeho adresu několikrát velmi pochvalně vyjádřil a v aktuálním ročníku mu dal čtyřikrát šanci zahrát si v Premier League, z toho třikrát byl v základní sestavě. V polovině září se však vážně zranil, utrpěl zlomeninu kotníku a od té doby je na marodce.

Talentovaný mladík mezi dospělými v Championship řádně zesílil a fyzicky vyspěl, takže je připraven rvát se o místo v nabitém kádru na Anfield Road. Odchovanec akademie Fulhamu a mládežnický reprezentant Albionu je typickým tvořivým středním záložníkem a má před sebou zřejmě zářivou kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Valentino LIvramento (Southampton) – 19 let

Valentino Livramento-Southampton.jpg

Před pár týdny oslavil Valentino Livramento devatenácté narozeniny. Zadák s italskými geny nemusí hrát jen v defenzívě, ale může kmitat kdekoli na pravé straně hřiště, tedy i v záloze nebo na křídle.

Fotbalovou abecedu se učil v akademii Chelsea, odkud v létě zamířil za 5,3 milionu liber do Southamptonu. Ve smlouvě je klauzule o zpětném odkupu za 25 milionů liber. To je pořádná suma na hráče, který do té doby neodehrál jediné střetnutí v Premier League. Po přestupu však okamžitě debutoval v novém týmu a dosud odehrál 17 utkání, zaznamenal jeden gól a asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud