Rostou z nich hvězdy. 3 „bezejmenní“ hráči do 20 let, kteří v této sezoně anglické Premier League nejvíc zaujali

Aktuální ročník anglické Premier League má za sebou 29 kol. Během uplynulých měsíců jsme mohli vidět tápající hvězdy, ale i mladé hráče, kteří – byť to od nich málokdo čekal – nesmírně příjemně překvapili.

slide-talenty EPL.jpg

Kteří fotbalisté, jimž dosud ještě nebylo ani 20 let, jsou aktuálně nejpříjemnějším (a možná nejméně očekávaným) překvapením anglické Premier League? Odpovědi na tyto otázky najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Gabriel Martinelli (Arsenal) – 18 let

Gabriel Martinelli.jpg

Osmnáctiletý Brazilec Gabriel Martinelli měl loni v létě několik nabídek z prestižních evropských klubů, nakonec si vybral Arsenal, kam přestoupil za pět milionů liber a kde podepsal dlouhodobou smlouvu. Počítalo se s tím, že bude působit v rezervním týmu, ale on si velice rychle prošlapal cestu do prvního celku.

Arsenal dal talentovanému útočníkovi či ofenzivnímu záložníkovi šanci v pohárových zápasech a on svou ji chytil pořádně za pačesy. V prvním utkání v Ligovém poháru vstřelil dva góly Nottinghamu Forrest a o pár dnů později se blýskl dvěma brankami a asistencí v Evropské lize, když pomohl deklasovat 4:0 Standard Lutych. Dva góly dal také v přestřelce s Liverpoolem (5:5) v říjnovém zápase Ligového poháru. Následně začal dostávat prostor i v Premier League, kde dosud odehrál 14 utkání (z toho šest v základní sestavě) a nastřílel tři góly. Celkem už v dresu Gunners zvládl 26 zápasů a nasázel deset branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Mason Greenwood (Manchester United) – 18 let

Mason Greenwood.jpg

Osmnáctiletý anglický mládežnický reprezentant Mason Greenwood dosud odehrál v barvách Manchesteru United 40 utkání ve všech soutěžích, v nichž zaznamenal 12 branek a čtyři nahrávky. Kdyby se vám tato čísla nezdála nijak mimořádná, tak si uvědomte, že pouze do 17 z těchto zápasů nastupoval jako hráč základní sestavy. Pět z dvanácti gólů nastřílel v Premier League.

Bývalí slavní hráči Red Devils - Gary Neville a Nicky Butt - popsali Greenwooda jako jednoho z nejlepších mladých fotbalistů, jakého kdy viděli. Na Old Trafford má podepsanou smlouvu do roku 2023.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Bukayo Saka (Arsenal) – 18 let

Bukayo Saka1.jpg

Bukayo Saka je už od 15 let členem všech anglických mládežnických reprezentačních výběrů. Momentálně je oporou národního týmu Albionu do 19 let, v němž dosud odehrál deset utkání a nastřílel čtyři branky. Je to typ moderního univerzálního fotbalisty, jehož primární pozicí je post levého křídla, ale zdatně si počíná i jako levý obránce.

V prvním celku Arsenalu debutoval v sezoně 2018/19. V aktuálním ročníku už naskočil do 18 utkání v Premier League a zaznamenal tři gólové nahrávky. Dalších 11 utkání odehrál v pohárových soutěžích a nastřílel v nich tři branky a k nim přidal pět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud