David Lischka – 22 let. Do Sparty měl namířeno už v zimě, tehdy ale jeho přesun z Jablonce zhatily zdravotní problémy. Dvaadvacetiletý stoper se ale dal do pořádku, v létě přestoupil za 13 milionů korun na Letnou a stal se sparťanským stoperem číslo jedna. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Dávid Hancko – 21 let. Spartu od úvodu sezony trápily problémy s defenzivou, a tak na Letnou přišel na hostování z Fiorentiny Dávid Hancko. Jednadvacetiletý slovenský reprezentační bek se ihned postavil do základní sestavy a v úvodním duelu proti Mladé Boleslavi se prosadil i gólově. Jenže na Letné toho od něj asi čekali víc, Hancko byl i u zápasů, ve kterých Sparta hodně inkasovala, a od začátku října je mimo hru. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Martin Graiciar – 20 let. Dvacetiletý útočník ještě v sezoně 2016/17 nastupoval v Liberci, poté ale odešel do Itálie a stal se hráčem Fiorentiny. Na Apeninském poloostrově však neprorazil, a tak se vrátil domů. Slovan vyměnil za Letnou, ve Spartě toho ale zatím moc neodehrál. V šesti startech si připsal 117 minut. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Ladislav Krejčí – 20 let. Jeden Ladislav Krejčí ve Spartě už dříve působil, aktuálně ale hraje v italské Boloni. Od léta je však ve Spartě jeho jmenovec, který dorazil asi za 12 milionů korun z Brna. Dvacetiletý defenzivní záložník si v rudém dresu zatím připsal 11 startů a 702 odehraných minut. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Rosický myslí na budoucnost. Podívejte se, kterých pět nejmladších hráčů přivedl do Sparty

Časy, kdy Sparta kupovala starší a často už přesluhující fotbalisty, jsou pryč. Alespoň to tak tedy vypadá. Sportovní ředitel Tomáš Rosický totiž buduje tým i směrem do budoucna.

Bez názvu2.jpg

Tomáš Rosický je sportovním ředitelem Sparty necelý rok. Od té doby přišlo na Letnou několik nových a převážně mladých hráčů. Jména těch pěti nejmladších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Lischka – 22 let

David Lischka Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do Sparty měl namířeno už v zimě, tehdy ale jeho přesun z Jablonce zhatily zdravotní problémy. Dvaadvacetiletý stoper se ale dal do pořádku, v létě přestoupil za 13 milionů korun na Letnou a stal se sparťanským stoperem číslo jedna.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Dávid Hancko – 21 let

Dávid Hancko 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Spartu od úvodu sezony trápily problémy s defenzivou, a tak na Letnou přišel na hostování z Fiorentiny Dávid Hancko. Jednadvacetiletý slovenský reprezentační bek se ihned postavil do základní sestavy a v úvodním duelu proti Mladé Boleslavi se prosadil i gólově. Jenže na Letné toho od něj asi čekali víc, Hancko byl i u zápasů, ve kterých Sparta hodně inkasovala, a od začátku října je mimo hru.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Martin Graiciar – 20 let

Martin Graiciar Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý útočník ještě v sezoně 2016/17 nastupoval v Liberci, poté ale odešel do Itálie a stal se hráčem Fiorentiny. Na Apeninském poloostrově však neprorazil, a tak se vrátil domů. Slovan vyměnil za Letnou, ve Spartě toho ale zatím moc neodehrál. V šesti startech si připsal 117 minut.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ladislav Krejčí – 20 let

Ladislav Krejčí Sparta 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Jeden Ladislav Krejčí ve Spartě už dříve působil, aktuálně ale hraje v italské Boloni. Od léta je však ve Spartě jeho jmenovec, který dorazil asi za 12 milionů korun z Brna. Dvacetiletý defenzivní záložník si v rudém dresu zatím připsal 11 startů a 702 odehraných minut.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Matěj Polidar – 19 let

Matěj Polidar Příbram Beranek CNC Profimedia.jpg

Sparta jeho příchod oznámila na začátku září, devatenáctiletý útočník ale celou sezonu zůstane ještě na hostování v Příbrami. Matěj Polidar, za kterého klub z Letné zaplatil 12 milionů korun, v letošních sedmnácti zápasech ještě neskóroval. Jak se mu povede po přesunu do Sparty?

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud