Rosický je fit, ale co další? 3 hráči Sparty, kteří nejspíš přijdou o celé jaro

Dobrá zpráva pro Spartu? Tomáš Rosický je zdravý. A teď ty špatné. Nikdo neví, jak dlouho v tomto stavu vydrží a navíc není jediným, jehož zdravotní stav je aktuální. Mimo hru jsou další tři hráči.

Sparta na podzim nebojovala jen s Plzní a Slavií, ale také s rozsáhlou marodkou. V jednu dobu bylo mimo hru deset hráčů a kouč David Holoubek točil na hřišti mladé juniory. Teď je situace výrazně lepší, Rosický a další jsou fit, tři hráči jsou ale stále na marodce a nejspíš přijdou o celé jaro. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Frýdek

Martin Frýdek.jpg

Čtyřiadvacetiletý Martin Frýdek je pro Spartu velmi důležitý. Umí zaskočit na jakémkoliv postu a na hřišti vždy nechá maximum. Naposledy ale zasáhl do hry během osmého kola v derby se Slavií a od té doby je mimo hru.

Šikovný univerzál se zranil během říjnového reprezentačního tréninku a ihned musel na operaci menisku a následnou plastiku vazů. „Chtěl jsem hrát míč, ale podlomilo se mi koleno. Nevím, zda se mi zasekla noha v trávě, to už si nevybavuji,“ uvedl na webu Sparty. Sezona pro něj skončila předčasně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

David Hovorka

David Hovorka 2.jpg

Sparta v zimě přivedla Španěla Néstora, přišel taky Bogdan Vatajelu z Rumunska a třetí, nečekanou, posilou se stal David Hovorka.

Třiadvacetiletý stoper je sparťanským odchovancem, do prvního týmu se však nikdy neprosadil. V roce 2015 přestoupil do Liberce a rychle si získal flek v základní sestavě. Postupně se stal oporou Slovanu a velmi dobře se prezentoval i v Evropské lize. Jenže v podzimním duelu proti Fiorentině se zranil a musel na operaci s předním zkříženým vazem v koleně.

Šance, že se vrátí na jaře, je malá, sezona pro něj nejspíš skončila, Sparta přesto neváhala zaplatit pět milionů korun a získala Hovorku do svého kádru. V létě by měl zabojovat o místo v sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ondřej Zahustel

Ondřej Zahustel Sparta.jpg

Ondřej Zahustel přišel do Sparty před rokem z Mladé Boleslavi. Původně na kraj zálohy, nakonec se ale usadil na pravé straně obrany, dostal se do skvělé formy a dokonce byl ve hře o Euro.

V základu začal i letos, na podzim ale kvůli problémům s kotníkem naskočil jen do šesti zápasů. V posledním kole proti Teplicím sice odehrál 33 minut, v lednu se ale odhodlal k radikálnímu kroku – k operaci. Mimo hru bude delší čas a nikdo neví, zda se na jaře stihne vrátit do hry.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud