Rosického posily. 3 hráči, kteří do Sparty dorazili v létě dříve než dánský trenér Priske

Sparta byla v létě na přestupovém trhu opět velmi aktivní. Ne všechny hráče si ale přivedl nový kouč Brian Priske.

Sparty se v létě ujal dánský trenér Brian Priske, který do Prahy přivedl několik posil. Ovšem v rudém kádru byli ještě před jeho příchodem i tři další noví hráči, o jejichž příchod se postaral sportovní ředitel letenských Tomáš Rosický. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Jan Mejdr 

Jan Mejdr Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V jednu dobu se zdálo, že Jan Mejdr přijde, ještě společně s Adamem Vlkanovou, do Slavie. Pak se ale do hry vložila Sparta a rychle byla ruka v rukávu. Sedmadvacetiletý pravý bek, který loni zářil během své premiérové ligové sezony v Hradci Králové, si ve Spartě získal pevnou pozici a má flek v základní sestavě. Ovšem zatímco za Hradec si loni připsal gól a sedm nahrávek, v pražském celku je zatím na nule. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jaroslav Zelený 

Jaroslav Zelený Sparta Foto Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dříve hrával za Slavii, se kterou okusil i Ligu mistrů. V Edenu si ale nedokázal vybudovat pevnou pozici a přes Mladou Boleslav se vrátil do Jablonce, kde už dříve působil. Na severu Čech se rozehrál do velmi dobré formy, z kraje obrany se posunul do středu a stal se z něj jeden z nejlepších stoperů ligy. V létě po něm proto sáhla Sparta, ve které se třicetiletý Jaroslav Zelený ihned zabydlel v základní sestavě. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Kryštof Daněk 

Kryštof Daněk Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Devatenáctiletý záložník si během uplynulých dvou let vybudoval dobrou pozici v Olomouci a zaujal elitní ligové kluby. Nějakou dobu se spekulovalo o jeho odchodu do Slavie, nakonec ale přestoupil do Sparty. Čekalo se, že bude sbírat zkušenosti a do hry bude chodit z lavičky náhradníků, zatím se ale jeví jako jedna z nejlepších sparťanských posil. Kryštof Daněk si získal pozici v základní sestavě a v letošní sezoně dal i dvě branky, ke kterým přidal dvě asistence. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Lukáš Sadílek 

Lukáš Sadílek Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Také jeho příchod do Sparty rozjednal Tomáš Rosický, který si Lukáše Sadílka vyhlédl ve Slovácku, kde vyzrál ve velkou oporu. Za tým z Uherského Hradiště odehrál přes 160 zápasů a v létě se posunul dál. Sadílek se líbil i kouči Priskemu, a tak se po jeho příchodu do Sparty dotáhl  přestup šestadvacetiletého záložníka do zdárného konce. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud