5. Giuliano (Fenerbahce Istanbul → Al-Nassr) – 10,5 milionu eur  V létě roku 2018 zamířil do Saúdské Arábie ofenzivní záložník Giuliano, jehož Al-Nassr koupil za 10,5 milionů eur z Fenerbahce Istanbul. Čtrnáctinásobný brazilský reprezentant dříve hrával mimo jiné například za Petrohrad, v jehož dresu se stal v sezoně 2016/17 nejlepším střelcem Evropské ligy. V saúdskoarabském klubu odehrál dvě sezony, 58 ligových zápasů, ve kterých dal 19 branek a podílel se na zisku mistrovského titulu i vítězství v tamním Superpoháru. V roce 2020 odešel jako volný hráč zpět do Turecka a upsal se Basaksehiru. Profimedia.cz
 4. Josef de Souza (Fenerbahce Istanbul → Al-Ahli) – 12 milionů eur  Defenzivní záložník Josef de Souza, který si třikrát zahrál i v brazilské reprezentaci, zamířil do Saúdské Arábie v létě roku 2018 z tureckého Fenerbahce za 12 milionů eur. Předtím prošel několika brazilskými kluby a hrával i za portugalské Porto, s nímž dvakrát vyhrál tamní ligu a v sezoně 2010/11 i Evropskou ligu. V Saúdské Arábii vydržel dva roky a poté se jako volný hráč vrátil do Turecka, kde se upsal istanbulskému Besiktasu. Profimedia.cz
 3. Pity Martínez (Atlanta United → Al-Nassr) - 16 milionů eur  Ofenzivní záložník či útočník Piti Martínez obdržel v roce 2018 ocenění pro nejlepšího argentinského fotbalistu roku a zároveň byl vyhlášen nejlepším jihoamerickým hráčem. Následně se přesunul ze své domoviny do americké Major League Soccer, kde oblékal dres klubu Atlanta United. V roce 2020 zamířil za 16 milionů eur do svého současného působiště. S celkem Al-Nassr už jednou vyhrál saúdskoarabskou ligu. Smlouvu má podepsanou do roku 2024. Profimedia.cz
 2. Ahmed Musa (Leicester City → Al-Nassr) – 16,5 milionu eur  Nigerijský útočník Ahmed Musa do Saúdské Arábie přestoupil v létě roku 2018 z Leicesteru za 16,5 milionu eur. Anglický klub za něho ovšem o dva roky dříve zaplatil CSKA Moskva ještě o tři miliony eur víc. Do exotického působiště přestupoval jako trojnásobný ruský šampion a vítěz tamního Poháru i Superpoháru. Za Al-Nassr pak během dvou sezon odehrál 50 ligových zápasů, v nichž vstřelil devět branek a pomohl mužstvu k mistrovskému titulu v roce 2019. O rok později se s ním rozloučil. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Ronaldo přišel zadarmo, jiní stáli balík. 6 nejdražších fotbalistů, kteří odešli do Saúdské Arábie

Na přelomu roku odešel Cristiano Ronaldo z Manchesteru United do klubu Al-Nassr, jeho nový zaměstnavatel za něho však nemusel platit ani cent, protože byl volným hráčem. Řada jiných fotbalistů však do nejvyšší saúdskoarabské ligy přestupovala za poměrně vysoké částky.

Když Rumun Nicolae Stanciu přestupoval v roce 2016 z Bukurešti do Anderlechtu, stal se nejdražším hráčem v historii belgické ligy. Posléze z něho Sparta udělala nejdražšího fotbalistu české nejvyšší soutěže. Nejdražším hráčem Saudi Premier League, kam přestoupil v roce 2019 za deset milionů eur, se však nestal, protože tato soutěž zažila i dražší transfery. Jména šesti nejhodnotnějších hráčů v historii soutěže najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

6. Djaniny (Santos Laguna → Al-Ahli) – 10,24 milionu eur

Djaniny.jpg

Kapverdský reprezentační útočník Djaniny strávil část kariéry v Portugalsku - mihl se v Benfice, zahrál si v Nacionalu, ale nejvíc toho odehrál v mexické lize, kde kopal čtyři sezony v celku Santos Laguna. V roce 2018 nabral směr do Saúdské Arábie, konkrétně do klubu Al Ahli, jež za jeho podpis zaplatil přes deset milionů eur. Odehrál tam dvě sezony a v říjnu roku 2020 odešel jako volný hráč do tureckého Trabzonsporu, kde působí dodnes.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Giuliano (Fenerbahce Istanbul → Al-Nassr) – 10,5 milionu eur

Giuliano.jpg

V létě roku 2018 zamířil do Saúdské Arábie ofenzivní záložník Giuliano, jehož Al-Nassr koupil za 10,5 milionů eur z Fenerbahce Istanbul. Čtrnáctinásobný brazilský reprezentant dříve hrával mimo jiné například za Petrohrad, v jehož dresu se stal v sezoně 2016/17 nejlepším střelcem Evropské ligy.

V saúdskoarabském klubu odehrál dvě sezony, 58 ligových zápasů, ve kterých dal 19 branek a podílel se na zisku mistrovského titulu i vítězství v tamním Superpoháru. V roce 2020 odešel jako volný hráč zpět do Turecka a upsal se Basaksehiru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Josef de Souza (Fenerbahce Istanbul → Al-Ahli) – 12 milionů eur

Souza.jpg

Defenzivní záložník Josef de Souza, který si třikrát zahrál i v brazilské reprezentaci, zamířil do Saúdské Arábie v létě roku 2018 z tureckého Fenerbahce za 12 milionů eur. Předtím prošel několika brazilskými kluby a hrával i za portugalské Porto, s nímž dvakrát vyhrál tamní ligu a v sezoně 2010/11 i Evropskou ligu. V Saúdské Arábii vydržel dva roky a poté se jako volný hráč vrátil do Turecka, kde se upsal istanbulskému Besiktasu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Pity Martínez (Atlanta United → Al-Nassr) - 16 milionů eur

Pity Martínez1.jpg

Ofenzivní záložník či útočník Piti Martínez obdržel v roce 2018 ocenění pro nejlepšího argentinského fotbalistu roku a zároveň byl vyhlášen nejlepším jihoamerickým hráčem. Následně se přesunul ze své domoviny do americké Major League Soccer, kde oblékal dres klubu Atlanta United. V roce 2020 zamířil za 16 milionů eur do svého současného působiště. S celkem Al-Nassr už jednou vyhrál saúdskoarabskou ligu. Smlouvu má podepsanou do roku 2024.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Ahmed Musa (Leicester City → Al-Nassr) – 16,5 milionu eur

Ahmed Musa.jpg

Nigerijský útočník Ahmed Musa do Saúdské Arábie přestoupil v létě roku 2018 z Leicesteru za 16,5 milionu eur. Anglický klub za něho ovšem o dva roky dříve zaplatil CSKA Moskva ještě o tři miliony eur víc. Do exotického působiště přestupoval jako trojnásobný ruský šampion a vítěz tamního Poháru i Superpoháru. Za Al-Nassr pak během dvou sezon odehrál 50 ligových zápasů, v nichž vstřelil devět branek a pomohl mužstvu k mistrovskému titulu v roce 2019. O rok později se s ním rozloučil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Matheus Pereira (West Bromwich Albion → Al-Hilal) – 18 milionů eur

Matheus Pereira.jpg

Zatím nejdražší transfer do saúdskoarabské ligy byl upečen v srpnu roku 2021. Klub Al-Hilal tehdy koupil za 18 milionů eur brazilského ofenzivního záložníka Matheuse Pereiru z anglického West Bromwiche. V tu dobu pětadvacetiletý hráč měl už za sebou angažmá ve Sportingu Lisabon či v německém Norimberku. V novém působišti pomohl Al-Hilalu vyhrát asijskou Ligu mistrů i domácí nejvyšší soutěže a Superpohár. Smlouvu má podepsanou do konce aktuálního ročníku, ale momentálně je na hostování v klubu Al-Wahda ve Spojených arabských emirátech.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud