Roman Červenka a dalších 10 hráčů, kteří letos odehráli nejvíc zápasů v reprezentaci

Letošní reprezentační sezona byla hodně dlouhá. V únoru se hrály olympijské hry, nyní v Dánsku vrcholí mistrovství světa, k tomu zápasy Euro Hockey Tour či Euro Hockey Challenge. Někteří hráči odehráli i přes dvacet zápasů.

Někteří hráči se letos v reprezentaci jen mihli. Třeba Jakub Klepiš odehrál pouhé tři zápasy. Jiní ale reprezentovali pravidelně. Jména 11 českých hokejistů (nepočítáme mezi ně brankáře), kteří v národním týmu letos odehráli nejvíc zápasů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Libor Šulák – 14 zápasů

Libor Šulák Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Olympijská pozvánka ho minula, do Kodaně se ale dostal. Libor Šulák přiletěl z farmy Detroitu a výrazně oživil českou defenzivu. Na svém druhém šampionátu obstál.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 12

Robert Kousal – 14 zápasů

Robert Kousal.jpg

Pravidelně objížděl reprezentační akce, startoval i na svém druhém světovém šampionátu, v Dánsku ale moc prostoru nedostal. V letošních 14 startech dal tři góly a přidal jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Vojtěch Mozík – 15 zápasů

Vojtěch Mozík Podolsk.jpg

Bývalý obránce Plzně, který má zkušenosti z New Jersey, patřil ke klíčovým hráčům české defenzivy na olympijských hrách. Ze startu na šampionátu ho ale vyřadily zdravotní problémy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Michal Moravčík – 17 zápasů

Michal Moravčík.jpg

Jedno z překvapení sezony. Plzeňská opora se usadila i v reprezentaci a na světovém šampionátu Michal Moravčík patřil ke klíčovým českým bekům. Dokonce ho už sledují kluby z NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

David Sklenička – 17 zápasů

David Sklenička.jpg

Stejný případ jako Moravčík. Taky David Sklenička odehrál parádní klubovou sezonu v Plzni, která mu vynesla letenku do Dánska. Zůstane na západě Čech?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Andrej Nestrašil – 18 zápasů

Andrej Nestrašil ČR.jpg

O účast na Světovém poháru přišel kvůli zdravotním problémům, nestartoval ani na olympiádě, a když už se dostal na mistrovství světa, musel kvůli zranění předčasně odjet domů. Přesto v sezoně stihl odehrát 18 reprezentačních zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Adam Polášek – 19 zápasů

Adam Polášek ČR 2.jpg

Adam Polášek hrál na olympiádě i mistrovství světa. Trenér Jandač mu hodně věřil a obránce Novosibirsku zasáhl do 19 zápasů. Premiérové reprezentační medaile se ale nedočkal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Roman Červenka – 19 zápasů

Roman Červenka ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Kapitán národního týmu se na šampionátu gólově neprosadil. Na jeho hlavu se snesla kritika, Roman Červenka ale neodehrál špatný turnaj. K důležitým článkům týmu patřil i na své třetí olympiádě. V sezoně odehrál 19 reprezentačních zápasů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 12

Dominik Kubalík – 23 zápasů

Dominik Kubalík MS Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Účast na několika světových šampionátech mu unikla, letos se ale dočkal a navrch přidal start pod pěti kruhy. V Jižní Koreji obstál a v Dánsku byl dokonce nejproduktivnějším hráčem českého týmu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Roman Horák – 25 zápasů

Roman Horák ČR.jpg

Šestadvacetiletý útočník, který odehrál několik zápasů za Edmonton či Calgary, se vypracoval v oporu národního týmu. Startoval na olympijských hrách i světovém šampionátu, kde se blýskl třemi góly. V reprezentační sezoně posbíral celkově deset bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Michal Řepík – 25 zápasů

ČR MS 2018 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Horák odehrál 25 zápasů i Michal Řepík. Zkušený útočník byl po celou sezonu hodně vidět, vstřelil 11 branek, přidal čtyři nahrávky a stal se nejproduktivnějším hráčem reprezentační sezony.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud