David Pavelka  V září roku 2019 přišli do Slavie Lukáš Provod nebo Ladislav Takács, sešívaní ale stále neměli dost a chtěli zbrojit dál. Do Edenu lákali Davida Pavelku, jenž v té době působil v turecké Kasimpase. Člen širšího kádru reprezentace do Prahy skutečně přišel, jenže o rok později a do Sparty.
 Tomáš Čvančara  Na podzim v Jablonci vylétl jako kometa a v lize okolo něj bylo pořádně rušno. Mladého útočníka totiž vábila jak Slavia, tak Sparta. Na začátku to vypadalo, že má blíž do Edenu, Tomáš Čvančara ale nakonec skončil na Letné. Jednadvacetiletý forvard se ve Spartě stal útočníkem číslo jedna a na jaře dal sedm branek.
 Jan Mejdr  Ligový nováček z Hradce Králové odehrál parádní sezonu, kterou ukončil na šestém místě. O klíčové hráče týmu byl v lize rázem zájem, v jehož centru se ocitli Adam Vlkanova a Jan Mejdr. Zatímco první z nich si ještě nový klub nenašel, sedmadvacetiletý Mejdr, jenž dal během premiérové ligové sezony jeden gól a přidal sedm nahrávek, skončil ve Spartě. O šikovného pravého beka přitom měli velký zájem taky v Edenu.
 Kryštof Daněk  Také Kryštof Daněk byl dlouho spojován s příchodem do Edenu, nakonec však skončil ve Spartě, která jeho příchod oznámila před pár dny. Letenští tak získali ofenzivního záložníka s velkým potenciálem. Daněk má sice teprve 19 let, v lize už ale odehrál za Olomouc 55 zápasů, ve kterých dal pět gólů a přidal čtyři nahrávky. Sparta si od něj hodně slibuje.
5
Fotogalerie

Rivalita na hřišti i na přestupovém trhu. 5 hráčů, které Sparta vyfoukla Slavii

Sparta se Slavií mezi sebou nesvádí boje jen na hřišti, ale taky na přestupovém trhu. Často se stane, že si oba kluby vytipují stejné posily.

Víte, co mají společného Lukáš Masopust, Petr Ševčík nebo třeba Michael Krmenčík? Všechny je chtěla Sparta, oni ale nakonec skončili ve Slavii. Někdy je však zase na přestupovém trhu aktivnější tým z Letné. Které hráče už Slavii vyfoukl? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Filip Panák

Filip Panák Sparta 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Bylo léto roku 2017, když do Slavie přišli Danny, Halil Altintop či Ruslan Rotaň. Sešívaní tehdy chtěli i Filipa Panáka, z jeho přesunu ale sešlo. Toto téma se vrátilo o rok později, to už ale o tehdejší oporu Karviné stála taky Sparta, kam nakonec Panák zamířil. Na Lentou sice přicházel zraněný a debut si odbyl až v uplynulém ročníku, rychle si ale získal místo ve stoperské dvojici a nakoukl i do reprezentace.

FotoMichal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Pavelka

David Pavelka Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC Profimedia.jpg

V září roku 2019 přišli do Slavie Lukáš Provod nebo Ladislav Takács, sešívaní ale stále neměli dost a chtěli zbrojit dál. Do Edenu lákali Davida Pavelku, jenž v té době působil v turecké Kasimpase. Člen širšího kádru reprezentace do Prahy skutečně přišel, jenže o rok později a do Sparty.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Čvančara

Tomáš Čvančara SParta Pavel Mazáč  CNC Profimedia.jpg

Na podzim v Jablonci vylétl jako kometa a v lize okolo něj bylo pořádně rušno. Mladého útočníka totiž vábila jak Slavia, tak Sparta. Na začátku to vypadalo, že má blíž do Edenu, Tomáš Čvančara ale nakonec skončil na Letné. Jednadvacetiletý forvard se ve Spartě stal útočníkem číslo jedna a na jaře dal sedm branek.

FotoPavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jan Mejdr

Jan Mejdr HK Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Ligový nováček z Hradce Králové odehrál parádní sezonu, kterou ukončil na šestém místě. O klíčové hráče týmu byl v lize rázem zájem, v jehož centru se ocitli Adam Vlkanova a Jan Mejdr. Zatímco první z nich si ještě nový klub nenašel, sedmadvacetiletý Mejdr, jenž dal během premiérové ligové sezony jeden gól a přidal sedm nahrávek, skončil ve Spartě. O šikovného pravého beka přitom měli velký zájem taky v Edenu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Kryštof Daněk

Kryštof Daněk Olomouc Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Také Kryštof Daněk byl dlouho spojován s příchodem do Edenu, nakonec však skončil ve Spartě, která jeho příchod oznámila před pár dny. Letenští tak získali ofenzivního záložníka s velkým potenciálem. Daněk má sice teprve 19 let, v lize už ale odehrál za Olomouc 55 zápasů, ve kterých dal pět gólů a přidal čtyři nahrávky. Sparta si od něj hodně slibuje.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia.

Doporučujeme

Články odjinud