Dominik Simon – 12 (4+8) bodů.  Čtyřiadvacetiletý útočník Pittsburghu se na turnaji stal centrem první formace a svou úlohu zvládl na výbornou. S Jakubek Voráčkem a Michaelem Frolíkem vytvořil hodně silný útok a bodově prožil parádní šampionát. Dominik Simon dal na turnaji čtyři góly a přidal osm nahrávek. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Dominik Kubalík – 12 (6+6) bodů . Ve čtvrtfinále proti Německu zvyšoval už na 3:1, v boji o bronz zase dával na 2:1 pro český tým. Medaile se sice nedočkal, Dominik Kubalík ale odehrál parádní turnaj. Nejproduktivnější hráč švýcarské ligy dal v Bratislavě šest branek, přidal stejný počet asistencí a nahlas si řekl o šanci v NHL. Zabojuje o ni v Chicagu? Foto: Profimedia.cz
 Michael Frolík – 14 (7+7) bodů.  Zažil bratislavský bronz v roce 2011, byl také na bronzovém šampionátu o rok později, tentokrát ale další medaili do sbírky nepřidal. Přestože v Calgary jeho role oslábla, v Bratislavě hrál v parádní formě a patřil k největším překvapením českého týmu. Jednatřicetiletý člen prvního útočného komanda si připsal bilanci 7+7, ve vyřazovací fázi se ale gólově neprosadil. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Jakub Voráček – 16 (4+12) bodů.  Takto má vypadat správný lídr a kapitán. Jakub Voráček šel na turnaji příkladem a svou neskutečnou bojovností táhl český tým za vysněnou medailí. Svým gólem otočil zápas proti Lotyšům, dal gól Švýcarům a ve čtvrtfinále proti Němcům zvýšil na 2:1. Připsal si i 12 asistencí, dokonce se dostal do All Star týmu turnaje, na cenný kov to ale nakonec nestačilo. Po zápase s Rusy přiznal, že právě prožil nejtěžší porážku v kariéře. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Říhův tým měl grády. Toto je 5 nejproduktivnějších českých hokejistů na mistrovství světa

Čeští hokejisté sice medaile ze světového šampionátu znovu nepřivezli, za své výkony v Bratislavě se ale rozhodně nemusí stydět. Letošní tým totiž byla radost sledovat.

Kouč Miloš Říha dokázal poskládat skvěle fungující soubor, který byl zároveň velmi produktivní. Nebývalo totiž zvykem, že by čeští hráči končili na horních místech tabulky kanadského bodování. Komu z Voráčkovy party se v Bratislavě bodově dařilo nejvíc? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Hronek – 11 (3+8) bodů

Filip Hronek MS 2019.jpg

Švédský bek Oliver Ekman-Larsson na turnaji posbíral osm bodů. Na Slovensku byl ale ještě jeden produktivnější bek – Filip Hronek, jenž vstřelil tři branky a přidal osm asistencí. Jednadvacetiletý ofenzivně laděný obránce Detroitu startoval na svém druhém šampionátu a ukázal, že českému hokeji roste nová hvězda zadních řad. Autor dvou branek z utkání proti Norsku se zároveň dostal do All Star týmu turnaje a stal se nejlepším obráncem šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dominik Simon – 12 (4+8) bodů

Dominik Simon MS 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník Pittsburghu se na turnaji stal centrem první formace a svou úlohu zvládl na výbornou. S Jakubek Voráčkem a Michaelem Frolíkem vytvořil hodně silný útok a bodově prožil parádní šampionát. Dominik Simon dal na turnaji čtyři góly a přidal osm nahrávek.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Dominik Kubalík – 12 (6+6) bodů

Dominik Kubalík MS 2019.jpg

Ve čtvrtfinále proti Německu zvyšoval už na 3:1, v boji o bronz zase dával na 2:1 pro český tým. Medaile se sice nedočkal, Dominik Kubalík ale odehrál parádní turnaj. Nejproduktivnější hráč švýcarské ligy dal v Bratislavě šest branek, přidal stejný počet asistencí a nahlas si řekl o šanci v NHL. Zabojuje o ni v Chicagu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michael Frolík – 14 (7+7) bodů

Michael Frolík Voráček 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Zažil bratislavský bronz v roce 2011, byl také na bronzovém šampionátu o rok později, tentokrát ale další medaili do sbírky nepřidal. Přestože v Calgary jeho role oslábla, v Bratislavě hrál v parádní formě a patřil k největším překvapením českého týmu. Jednatřicetiletý člen prvního útočného komanda si připsal bilanci 7+7, ve vyřazovací fázi se ale gólově neprosadil.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jakub Voráček – 16 (4+12) bodů

Jakub Voráček MS 2019.jpg

Takto má vypadat správný lídr a kapitán. Jakub Voráček šel na turnaji příkladem a svou neskutečnou bojovností táhl český tým za vysněnou medailí. Svým gólem otočil zápas proti Lotyšům, dal gól Švýcarům a ve čtvrtfinále proti Němcům zvýšil na 2:1. Připsal si i 12 asistencí, dokonce se dostal do All Star týmu turnaje, na cenný kov to ale nakonec nestačilo. Po zápase s Rusy přiznal, že právě prožil nejtěžší porážku v kariéře.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud