Jakub Krejčík  - Bývalý bek Komety, se kterou slavil dva tituly v řadě, po minulé sezoně opustil Brno a zamířil do Finska. V dresu Lukky potvrzuje své kvality a znovu patří k pilířům reprezentační obrany. Dočká se letos čtvrtého startu na mistrovství světa? Foto: Profimedia.cz
 Jan Štencel  - Jeden z Říhových objevů. Bývalý mládežnický reprezentant, jenž se z Vítkovic dostal do Komety, letos prožívá velmi dobou sezonu a už si stanovil nové bodové maximum (6+15). Jeho výkony neunikly ani reprezentačním trenérům a třiadvacetiletý bek si tak odbyl premiéru v národním týmu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Petr Zámorský  - Poprvé se objevil už na mistrovství světa v Minsku, poté se zkoušel prosadit v zámoří, působil taky ve Finsku a Švédsku. Po návratu domů zakotvil ve Spartě, starou formu ale našel až v Hradci Králové. Letos je šestadvacetiletý bek znovu jedním z pilířů reprezentační defenzivy. Foto: Profimedia.cz
 Jiří Sekáč  - Útočník Kazaně je v ráži. Jiří Sekáč letos v KHL dal už 22 branek, přidal 21 asistencí a stanovil si vlastní bodové maximum. Daří se mu i v reprezentaci, kde naposledy vytvořil úderné trio s Janem Kovářem a Milanem Gulašem. Pokud se nikdo z nich nezraní, společně by měli startovat i na mistrovství světa. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Říhovi oblíbenci. 7 hráčů, kteří letos objeli všechny reprezentační turnaje

Reprezentační kouč Miloš Říha se zatím nepouští do žádných experimentů a sází spíše na zkušenější hráče. I on však má své koně.

Národní tým má za sebou třetí turnaj. Po nepřesvědčivých výkonech ve Finsku a Rusku ovládl turnaj ve Švédsku a získal potřebný kus sebevědomí. Říha už vyzkoušel hodně hráčů, má však i své koně, kterým věří. Jména sedmi reprezentantů, kteří se letos ocitli ve všech nominacích, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

David Musil

David Musil ČR 19.jpg

Pětadvacetiletý bek, který má na kontě čtyři starty v NHL za Edmonton, to před minulou sezonou v zámoří zabalil a posílil Třinec. V extralize je hodně vidět a jeho výkony zaujaly i trenéra Říhu. David Musil se v reprezentaci objevil i v minulých letech, ale letos už zvládl objet všechny akce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jakub Krejčík

Jakub Krejčík ČR 19.jpg

Bývalý bek Komety, se kterou slavil dva tituly v řadě, po minulé sezoně opustil Brno a zamířil do Finska. V dresu Lukky potvrzuje své kvality a znovu patří k pilířům reprezentační obrany. Dočká se letos čtvrtého startu na mistrovství světa?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Jan Štencel

Jan Štencel ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jeden z Říhových objevů. Bývalý mládežnický reprezentant, jenž se z Vítkovic dostal do Komety, letos prožívá velmi dobou sezonu a už si stanovil nové bodové maximum (6+15). Jeho výkony neunikly ani reprezentačním trenérům a třiadvacetiletý bek si tak odbyl premiéru v národním týmu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Petr Zámorský

Petr Zámorský ČR 19.jpg

Poprvé se objevil už na mistrovství světa v Minsku, poté se zkoušel prosadit v zámoří, působil taky ve Finsku a Švédsku. Po návratu domů zakotvil ve Spartě, starou formu ale našel až v Hradci Králové. Letos je šestadvacetiletý bek znovu jedním z pilířů reprezentační defenzivy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jiří Sekáč

Jiří Sekáč ČR Foto Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Útočník Kazaně je v ráži. Jiří Sekáč letos v KHL dal už 22 branek, přidal 21 asistencí a stanovil si vlastní bodové maximum. Daří se mu i v reprezentaci, kde naposledy vytvořil úderné trio s Janem Kovářem a Milanem Gulašem. Pokud se nikdo z nich nezraní, společně by měli startovat i na mistrovství světa.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Patrik Zdráhal

Patrik Zdráhal ČR.jpg

Další z hráčů, které do reprezentace vytáhl trenér Říha. Dvojnásobný účastník mistrovství světa juniorů několik let působil v zámoří, nyní je ale už pátým rokem hráčem a jednou z opor Vítkovic. Ve třiadvaceti letech si odbyl i reprezentační premiéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Hynek Zohorna

Hynek Zohorna ČR 19.jpg

Ve Švédsku se představil po boku bratrů Tomáše a Radima, ovšem pouze Hynek se zatím dostal na všechny letošní turnaje. Osmadvacetiletý útočník po odchodu z Komety předvádí velmi dobré výkony ve finském Pelicans a daří se mu i v národním týmu. Probojuje se až na šampionát?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud