Patrik Bartošák (Oceláři Třinec).  Česká jednička z posledního světového šampionátu dostane v reprezentaci šanci i letos. Šestadvacetiletý Patrik Bartošák, jenž v létě zamířil z Vítkovic do Třince, je však aktuálně zraněný, a tak na Karjala Cup pojedou jiní. S Bartošákem se ale rozhodně počítá. Foto: Profimedia.cz
 Šimon Hrubec (Kunlun Red Star).  Také Šimon Hrubec startoval na posledním světovém šampionátu v Bratislavě, po kterém se vydal vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá. Osmadvacetiletý gólman opustil Třinec a posílil čínský Kunlun, který hraje v KHL. Zatím se může pochlubit velmi dobrými čísly. I on se letos v reprezentaci nejspíš objeví. Foto: Profimedia.cz
 Marek Langhamer (Amur Chabarovsk).  Před Hrubcem však nyní dostal přednost Marek Langhamer, který v průběhu minulé sezony opustil Kometu Brno a zamířil do KHL. Pětadvacetiletý gólman, jenž má na kontě i dva duely v NHL za Arizonu, letos za Amur odchytal 14 zápasů a drží si téměř 93% úspěšnost zákroků. V reprezentaci debutoval v minulé sezoně, kdy si připsal dva starty. Foto: Profimedia.cz
 Matěj Machovský (Sparta Praha).  Bývalý gólman Plzně odešel v roce 2017 do zámoří a pokusil se prosadit do brány Detroitu. Šestadvacetiletý Matěj Machovský ale neuspěl a vrátil se domů. Plzeň však vyměnil za Spartu a stal se oporou týmu z O2 areny. Nyní ho Miloš Říha zařadil na seznam reprezentačních náhradníků. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Říha zase hledá jedničku. Toto je 6 gólmanů pro národní tým, kteří chytají v Evropě

Reprezentaci začíná nová sezona, jejímž vrcholem bude mistrovství světa ve Švýcarsku. Kouč Miloš Říha znovu začíná hledat i brankářskou jedničku.

Patrik Bartošák Hrubec.jpg

V NHL předvádí velmi dobré výkony Petr Mrázek i David Rittich. Nabídnuté šance se navíc skvěle chopil Pavel Francouz. Nyní ale reprezentační kouč Miloš Říha musí hledat brankáře v Evropě. Ze kterých gólmanů má na výběr? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Patrik Bartošák (Oceláři Třinec)

Patrik Bartošák MS 2019 2.jpg

Česká jednička z posledního světového šampionátu dostane v reprezentaci šanci i letos. Šestadvacetiletý Patrik Bartošák, jenž v létě zamířil z Vítkovic do Třince, je však aktuálně zraněný, a tak na Karjala Cup pojedou jiní. S Bartošákem se ale rozhodně počítá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Šimon Hrubec (Kunlun Red Star)

Šimon Hrubec MS 2.jpg

Také Šimon Hrubec startoval na posledním světovém šampionátu v Bratislavě, po kterém se vydal vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá. Osmadvacetiletý gólman opustil Třinec a posílil čínský Kunlun, který hraje v KHL. Zatím se může pochlubit velmi dobrými čísly. I on se letos v reprezentaci nejspíš objeví.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Marek Langhamer (Amur Chabarovsk)

Marek Langhamer Chabarovsk.jpg

Před Hrubcem však nyní dostal přednost Marek Langhamer, který v průběhu minulé sezony opustil Kometu Brno a zamířil do KHL. Pětadvacetiletý gólman, jenž má na kontě i dva duely v NHL za Arizonu, letos za Amur odchytal 14 zápasů a drží si téměř 93% úspěšnost zákroků. V reprezentaci debutoval v minulé sezoně, kdy si připsal dva starty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Matěj Machovský (Sparta Praha)

Matěj Machovský Sparta 2 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý gólman Plzně odešel v roce 2017 do zámoří a pokusil se prosadit do brány Detroitu. Šestadvacetiletý Matěj Machovský ale neuspěl a vrátil se domů. Plzeň však vyměnil za Spartu a stal se oporou týmu z O2 areny. Nyní ho Miloš Říha zařadil na seznam reprezentačních náhradníků.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Karel Vejmelka (Kometa Brno)

Karel Vejmelka Kometa 2.jpg

Zdá se, že éra Marka Čiliaka v Kometě je minulostí. Zkušeného slovenského gólmana totiž vytlačil z brány Karel Vejmelka, jehož v roce 2015 draftoval Nashville. Třiadvacetiletý gólman má letos parádní čísla, ve 14 zápasech vychytal dvě čistá konta a drží si vyšší než 94% úspěšnost zákroků. Po zásluze je mezi reprezentačními náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Roman Will (Rögle BK)

Roman Will ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý gólman s jedním startem v NHL za Colorado si loni odbyl reprezentační premiéru. Roman Will po sezoně opustil Liberec, kde strávil poslední tři roky, a zamířil do Švédska. Stal se oporou Rögle a vysloužil si další pozvánku do národního týmu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud