Dmitrij Jaškin  - Několik let hrával NHL za St. Louis, pevné místo v týmu ale nikdy nezískal. V sezoně 2017/18 sice zasáhl do 76 zápasů a posbíral v nich 17 (6+11) bodů, poté ale zamířil do Washingtonu a v barvách Capitals si připsal jen 37 startů. Po sezoně to šestadvacetiletý útočník a účastník dvou posledních světových šampionátů v zámoří zabalil a odešel do moskevského Dynama. V KHL se mu zatím daří a v 24 zápasech dal už devět branek, ke kterým přidal 12 asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Jeřábek  - Osmadvacetiletý bek v roce 2016 opustil Plzeň a odešel do Podolsku. Po jedné v sezoně v KHL se vydal za Atlantik a podepsal smlouvu s Montrealem. Za Canadiens odehrál 25 zápasů a ještě v průběhu ročníku zamířil do Washingtonu, který nakonec došel až ke Stanley Cupu. Jméno Jakuba Jeřábka na něm ale uvedeno nebylo, stejně jako už nefiguruje ani v NHL. Loni si připsal jeden start za St. Louis a letos už je zpátky v Podolsku. Foto: Profimedia.cz
 Marek Langhamer  - Rodák z Moravské Třebové si loni odbyl premiéru v reprezentaci a už brzy by měl přidat další starty. V NHL se Marek Langhamer objevil dvakrát, první start za Arizonu si připsal v sezoně 2016/17 a další přidal o rok později. Následně zamířil do Komety, odkud loni pětadvacetiletý gólman odešel do Chabarovsku. Foto: Profimedia.cz
 David Musil  - Účastník posledního světového šampionátu a jeden z nejtvrdších beků extraligy okusil NHL v sezoně 2014/15, kdy odehrál čtyři zápasy za Edmonton. David Musil si v nich připsal dvě asistence, více prostoru ale nedostal. Nyní je šestadvacetiletý bek třetím rokem v Třinci. Foto: Profimedia.cz
10
Fotogalerie

Říha vzal na Karjala Cup silný tým. Těchto devět hráčů z jeho výběru si dříve zahrálo i v NHL

Hokejová reprezentace je na prahu nové sezony, jejímž vrcholem bude mistrovství světa ve Švýcarsku. Na závěrečný turnaj by mohla jet i řada hráčů, kteří se nyní představí na Karjala Cupu.

Bez názvu2.jpg

Miloš Říha před Karjala Cupem příliš neexperimentoval. Na úvodní reprezentační akci sezony postavil silný výběr, v němž je i devět hráčů, kteří si zahráli v NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Dmitrij Jaškin

Dmitrij Jaškin Washington.jpg

Několik let hrával NHL za St. Louis, pevné místo v týmu ale nikdy nezískal. V sezoně 2017/18 sice zasáhl do 76 zápasů a posbíral v nich 17 (6+11) bodů, poté ale zamířil do Washingtonu a v barvách Capitals si připsal jen 37 startů. Po sezoně to šestadvacetiletý útočník a účastník dvou posledních světových šampionátů v zámoří zabalil a odešel do moskevského Dynama. V KHL se mu zatím daří a v 24 zápasech dal už devět branek, ke kterým přidal 12 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek Washington.jpg

Osmadvacetiletý bek v roce 2016 opustil Plzeň a odešel do Podolsku. Po jedné v sezoně v KHL se vydal za Atlantik a podepsal smlouvu s Montrealem. Za Canadiens odehrál 25 zápasů a ještě v průběhu ročníku zamířil do Washingtonu, který nakonec došel až ke Stanley Cupu. Jméno Jakuba Jeřábka na něm ale uvedeno nebylo, stejně jako už nefiguruje ani v NHL. Loni si připsal jeden start za St. Louis a letos už je zpátky v Podolsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Marek Langhamer

Marek Langhamer Arizona.jpg

Rodák z Moravské Třebové si loni odbyl premiéru v reprezentaci a už brzy by měl přidat další starty. V NHL se Marek Langhamer objevil dvakrát, první start za Arizonu si připsal v sezoně 2016/17 a další přidal o rok později. Následně zamířil do Komety, odkud loni pětadvacetiletý gólman odešel do Chabarovsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

David Musil

David Musil.jpg

Účastník posledního světového šampionátu a jeden z nejtvrdších beků extraligy okusil NHL v sezoně 2014/15, kdy odehrál čtyři zápasy za Edmonton. David Musil si v nich připsal dvě asistence, více prostoru ale nedostal. Nyní je šestadvacetiletý bek třetím rokem v Třinci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Andrej Nestrašil

Andrej Nestrašil Carolina.jpg

Osmadvacetiletý útočník debutoval v NHL v sezoně 2014/15, kdy odehrál 13 zápasů za Detroit a dalších 41 startů přidal v Carolině. Jeho role v organizaci Hurricanes sílila, jenže v dalším ročníku se Andrej Nestrašil zranil, několik měsíců byl mimo hru, přišel o Světový pohár a taky o pracně získanou pozici. V ročníku 2016/17 přidal ještě 17 startů, další rok už byl ale v Nižněkamsku. V létě se pokusil o návrat do NHL, tato mise mu ale nevyšla, a tak odehrál dva zápasy za Třinec a poté odešel do Magnitogorsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Michal Řepík

Michal Řepík Florida.jpg

Současného kapitána Sparty draftovala v roce 2007 Florida, za kterou si Michal Řepík v sezoně 2008/09 poprvé zahrál v NHL. V dresu Panthers odehrál celkově 72 zápasů, dal devět branek a přidal 11 asistencí.  V roce 2012 se vrátil do Evropy a oblékal dres pražského Lva. KHL si vyzkoušel také v dalších týmech, působil i ve Finsku nebo Švýcarsku, s Libercem získal extraligový titul a nyní je lídrem sparťanské družiny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Lukáš Sedlák

Lukáš Sedlák Columbus 3.jpg

Poslední tři roky hrával NHL, jenže počet zápasů i posbíraných bodů na jeho kontě ubýval, a tak po sezoně opustil Columbus a posílil Čeljabinsk. Šestadvacetiletému útočníkovi se zatím v KHL daří, na kontě má šest branek a tři asistence a nyní se chystá na reprezentační premiéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Andrej Šustr

Andrej Šustr Anaheim.jpg

Další z hráčů, který to po sezoně zabalil za Atlantikem a odešel do KHL. Andrej Šustr byl několik let jedním z pilířů zadních řad Tampy Bay, loni už ale působil v Anaheimu, za který odehrál jen pět zápasů, a tak se rozhodl pro novou výzvu. Osmadvacetiletý účastník Světového poháru zamířil do čínského Kunlunu a měl by se stát jednou z opor národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Roman Will

Roman Will ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Slavnou NHL okusil také Roman Will, který se v sezoně 2015/16 krátce objevil v bráně Colorada. Více prostoru ale nedostal, a tak o rok později zamířil do Liberce. Vyrostl v jednoho z nejlepších extraligových gólmanů a po sezoně se posunul zase o kus dál. V sedmadvaceti letech zamířil do švédského Rögle.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud