Milan Gulaš (33 let, Plzeň) . Měl patřit k hlavním českým zbraním na loňských olympijských hrách. Jenže Milan Gulaš se na poslední chvíli zranil a o turnaj pod pěti kruhy přišel. Kvůli zdravotním problémům neodjel ani na Channel One Cup, turnaj ve Švédsku už by ho ale neměl minout. Třiatřicetiletý útočník v extralize válí, hodně mu pomohl návrat Jana Kováře do Plzně a na kontě má už dvacet branek, ke kterým přidal 23 nahrávek. Reprezentační trenéři si od něj hodně slibují. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Martin Zaťovič (34 let, Kometa) . Trenér Říha ho chtěl vyzkoušet už dříve, čtyřiatřicetiletý Martin Zaťovič se však vrací až před turnajem ve Švédsku. V Kometě si stále udržuje parádní formu, na kontě má už 37 (19+18) kanadských bodů a patří k nejproduktivnějším hráčům extraligy. S reprezentací si zahrál na třech světových šampionátech, objeví se letos na tom čtvrtém? Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Marek Kvapil (34 let, Liberec) . Jsou tomu už více než dva roky, co se Marek Kvapil naposledy objevil v reprezentaci. Z Channel One Cupu se omluvil a spekulovalo se, zda se pod Říhou vůbec objeví. V současné nominaci ale nejproduktivnější hráč extraligy, který má na kontě 19 branek a 29 asistencí, nechybí. Přenese si formu i na mezinárodní scénu? Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Němec (34 let, Kometa).  Po loňských olympijských hrách sice v reprezentaci skončil, jenže před Channel One Cupem se do národního týmu vrátil. Čtyřiatřicetiletý Ondřej Němec předává své zkušenosti mladším bekům, zároveň je však stále velmi produktivní. V extralize posbíral už 25 bodů a dvě nahrávky si připsal i na ruském turnaji. I teď by měl patřit k lídrům. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Říha sází na zkušenost. 5 extraligových veteránů, kteří se dostali do reprezentace

Trenér Miloš Říha rozhodl. Do Švédska pojede zkušený tým v čele s několika třicátníky. Ukáže se tato volba jako správná?

V Říhově výběru se sice objevili mladíci v čele s Janem Štencelem, Patrikem Zdráhalem nebo Radkem Koblížkem, ale také celá řada velmi zkušených hráčů. Jména pěti nejstarších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Birner (32 let, Liberec)

Michal Birner Liberec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dvaatřicetiletý útočník v listopadu skončil ve Švýcarsku a vrátil se do Liberce. Za Bílé Tygry dosud odehrál 19 zápasů, ve kterých dal sedm branek a připsal si 11 asistencí. Teď se účastník loňských olympijských her i dvou světových šampionátů vrací i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Milan Gulaš (33 let, Plzeň)

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Měl patřit k hlavním českým zbraním na loňských olympijských hrách. Jenže Milan Gulaš se na poslední chvíli zranil a o turnaj pod pěti kruhy přišel. Kvůli zdravotním problémům neodjel ani na Channel One Cup, turnaj ve Švédsku už by ho ale neměl minout. Třiatřicetiletý útočník v extralize válí, hodně mu pomohl návrat Jana Kováře do Plzně a na kontě má už dvacet branek, ke kterým přidal 23 nahrávek. Reprezentační trenéři si od něj hodně slibují.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Martin Zaťovič (34 let, Kometa)

Martin Zaťovič Kometa Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Trenér Říha ho chtěl vyzkoušet už dříve, čtyřiatřicetiletý Martin Zaťovič se však vrací až před turnajem ve Švédsku. V Kometě si stále udržuje parádní formu, na kontě má už 37 (19+18) kanadských bodů a patří k nejproduktivnějším hráčům extraligy. S reprezentací si zahrál na třech světových šampionátech, objeví se letos na tom čtvrtém?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Marek Kvapil (34 let, Liberec)

Marek Kvapil Liberec.jpg

Jsou tomu už více než dva roky, co se Marek Kvapil naposledy objevil v reprezentaci. Z Channel One Cupu se omluvil a spekulovalo se, zda se pod Říhou vůbec objeví. V současné nominaci ale nejproduktivnější hráč extraligy, který má na kontě 19 branek a 29 asistencí, nechybí. Přenese si formu i na mezinárodní scénu?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Ondřej Němec (34 let, Kometa)

Ondřej Němec Kometa 2.jpg

Po loňských olympijských hrách sice v reprezentaci skončil, jenže před Channel One Cupem se do národního týmu vrátil. Čtyřiatřicetiletý Ondřej Němec předává své zkušenosti mladším bekům, zároveň je však stále velmi produktivní. V extralize posbíral už 25 bodů a dvě nahrávky si připsal i na ruském turnaji. I teď by měl patřit k lídrům.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud