Revoluce na Letné. Kolik českých hráčů se dostane do základní sestavy Sparty?

Sparta je na přestupovém trhu nesmírně aktivní. Přivedla už sedm posil a možná ještě někoho koupí. Sparťanští fanoušci jsou plní očekávání, čeští fotbalisté ale pomalu vyklízejí pozice.

Letenští se vydali zahraniční cestou a základní sestavu týmu budou tvořit z převážné části cizinci. Proto už odešli Mario Holek, Ondřej Mazuch, Matěj Hybš či Aleš Čermák, v obtížné pozici jsou však i další čeští fotbalisté. Jména pěti „domácích“ hráčů, kteří by se mohli prosadit v náročné konkurenci do sestavy, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Koubek

Tomáš Koubek Sparta.jpg

Sparta má v současnosti tři kvalitní gólmany. Z Liberce přišel slovenský reprezentant Martin Dúbravka, smlouvu prodloužil David Bičík a na Letné zůstává Tomáš Koubek. Okolo dvojky českého národního týmu kroužily kluby ze zahraničí, čtyřiadvacetiletý Koubek ale zatím zůstává ve Spartě a zřejmě svede boj s Dúbravkou. Ten je však mírným favoritem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Martin Frýdek

Martin Frýdek 2.jpg

Střed zálohy by měl zůstat, pokud na Letnou nepřijdou ještě další posily, český. Kouč Stramaccioni počítá s Martinem Frýdkem, který značnou část loňské sezony promarodil. Předtím ale patřil do základní sestavy a hrál v reprezentační formě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Lukáš Mareček

Lukáš Mareček Barbora Reichová CNC Profimedia 2.jpg

Dalším hráčem do středu pole je Lukáš Mareček. Sparťanský univerzál se na tomto postu cítí nejlépe a na Letné vědí, že se na něj mohou spolehnout. V uplynulé sezoně odehrál 22 zápasů a patřil k nejlepším hráčům pražského celku. Svou pozici by měl uhájit.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha 2.jpg

Další alternativa do středu zálohy. Lukáš Vácha ale ví, že pokud si chce vybojovat místo v sestavě, bude muset pořádně zabrat. V uplynulém ročníku hrál ve slušné formě, neodpustil si ale ani typické chyby, které jeho výkony sráží dolů. Prostor určitě dostane, stejně jako třeba Michal Sáček.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Sparta ho loni přivedla za 73 milionů korun, čekalo se od něj ale víc. Václav Kadlec byl část sezony mimo kvůli zranění, nakonec stihl 15 zápasů a dal tři góly. Musí přidat, zřejmě je to jeho poslední šance, jak ukázat, že může být klíčovým hráčem. Stramaccioni by to z něj mohl dostat, nejspíš s ním počítá na post podhrotového hráče.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud