Reprezentanti z Edenu. 3 hráči Slavie, kteří se dostali do národních týmů svých zemí

Slavia se znovu stala zásobárnou české reprezentace, do které dodala osm zástupců. A několik hráčů zamířilo z Edenu i do zahraničních národních týmů.

Bez názvu1.jpg

Kouč české reprezentace Jaroslav Šilhavý povolal do akce Ondřeje Koláře, Jana Bořila, Vladimíra Coufala, Ondřeje Kúdelu, Josefa Hušbauera, Lukáše Masopusta, Tomáše Součka a premiérově i Petra Ševčíka. Další tři hráči Slavie se dostali do zahraničních reprezentačních výběrů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Júsuf Hilál (Bahrajn)

Júsuf Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V dosavadních osmi ligových zápasech po letním příchodu do Slavie nedal ani jeden gól. Naposledy dokonce nastoupil v základní sestavě v utkání proti Teplicím, míč do sítě ale znovu nedostal. Do statistik si dosud připsal jedinou asistenci, což je docela mál. Na druhou stranu, střelecky se trápí i další útočníci Slavie. Pro národní tým Bahrajnu je nicméně Júsuf nesmírně důležitý, což by měl ukázat i ve 2. kvalifikační fázi o mistrovství světa proti Hongkongu a Iráku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Nicolae Stanciu (Rumunsko)

Nicolae Stanciu Slavia 2.jpg

Rumuni jsou stále ve hře o postup na EURO, nachází se však ve složité pozici. Ve své skupině jsou třetí, bod za druhým Švédskem, proti kterému je teď čeká zřejmě klíčový zápas celé kvalifikace. Rumunsko hraje doma a poté zamíří do Španělska. Bude u toho i Nicolae Stanciu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny)

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac  CNC  Profimedia.jpg

Ještě během loňského podzimu hrál za Zlín. V té době netušil, jaká jeho kariéra nabere spád. Slavii tehdy trápila marodka, a tak Ibrahim Traoré přišel do Edenu. Zabydlel se v sestavě, velmi dobře se ukázal v Evropské lize, pomohl k domácímu titulu, zahrál si Ligu mistrů a teď se poprvé v kariéře dostal do reprezentace Pobřeží slonoviny. V 31 letech!

Foto: Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud