Lukáš Kalvach: Sigma Olomouc → Viktoria Plzeň.  Čtyřiadvacetiletý záložník v létě opustil Olomouc a zamířil do Plzně, kde dokázal zastoupit Patrika Hrošovského. Dobrých výkonů Lukáše Kalvacha si všiml i kouč Jaroslav Šilhavý, který mu poslal premiérovou reprezentační pozvánku. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Tomáš Koubek: Stade Rennes → FC Augsburg.  Brankářská trojka reprezentace v létě opustila Rennes a zamířila do Augsburgu. Ten za Tomáše Koubka zaplatil 7,5 milionů eur a udělal z něj čtvrtého nejdražšího brankáře v bundesligové historii. Úvod angažmá mu ale moc nevyšel, inkasoval pět branek od Dortmundu a v uplynulém kole dostal tři góly od Brém. Foto: Profimedia.cz
 Alex Král: Slavia Praha → Spartak Moskva . Slavia získala titul a postoupila do Ligy mistrů, ale i tak přišla o několik opor. Jako poslední odešel jednadvacetiletý záložník Alex Král, jenž zamířil za 310 milionů korun do Spartaku Moskva a postaral se o druhý nejdražší odchod v ligové historii. Do Edenu přitom přišel teprve v zimě. Foto: Profimedia.cz
 Patrik Schick: AS Řím → RB Lipsko.  Dvouleté římské trápení je u konce. Patrik Schick opustil AS Řím, který za něj zaplatil téměř miliardu korun, a odešel do Lipska. Třetí tým loňského bundesligového ročníku a účastník Ligy mistrů jej získal na hostování s opcí. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Reprezentanti na nové adrese. Toto je 6 hráčů z nároďáku, kteří v létě změnili dres

Česká fotbalová reprezentace se sešla před dalšími boji evropské kvalifikace. Někteří fotbalisté však přijeli z jiných klubů, než u nich bývalo zvykem.

Bez názvu2.jpg

Na přestupovém trhu se zase děly zajímavé věci. Své působiště během léta vyměnilo i šest reprezentantů. Jejich jména a nové kluby najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Lukáš Kalvach: Sigma Olomouc → Viktoria Plzeň

Lukáš Kalvach Plzeň Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník v létě opustil Olomouc a zamířil do Plzně, kde dokázal zastoupit Patrika Hrošovského. Dobrých výkonů Lukáše Kalvacha si všiml i kouč Jaroslav Šilhavý, který mu poslal premiérovou reprezentační pozvánku.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Tomáš Koubek: Stade Rennes → FC Augsburg

Tomáš Koubek Augsburg.jpg

Brankářská trojka reprezentace v létě opustila Rennes a zamířila do Augsburgu. Ten za Tomáše Koubka zaplatil 7,5 milionů eur a udělal z něj čtvrtého nejdražšího brankáře v bundesligové historii. Úvod angažmá mu ale moc nevyšel, inkasoval pět branek od Dortmundu a v uplynulém kole dostal tři góly od Brém.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Alex Král: Slavia Praha → Spartak Moskva

Alex Král Spartak.jpg

Slavia získala titul a postoupila do Ligy mistrů, ale i tak přišla o několik opor. Jako poslední odešel jednadvacetiletý záložník Alex Král, jenž zamířil za 310 milionů korun do Spartaku Moskva a postaral se o druhý nejdražší odchod v ligové historii. Do Edenu přitom přišel teprve v zimě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Patrik Schick: AS Řím → RB Lipsko

Patrik Schick ČR 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Dvouleté římské trápení je u konce. Patrik Schick opustil AS Řím, který za něj zaplatil téměř miliardu korun, a odešel do Lipska. Třetí tým loňského bundesligového ročníku a účastník Ligy mistrů jej získal na hostování s opcí.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Stefan Simič: AC Milán → Hajduk Split

Stefan SImic AC.jpg

Doufal, že se prosadí do kádru slavného AC Milán, mezi vyvolené se ale nevešel. Čtyřiadvacetiletý stoper si vyzkoušel několik hostování a v létě z Itálie nadobro odešel. Stefan Simič podepsal čtyřletý kontrakt s Hajdukem Split.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Marek Suchý: FC Basilej → FC Augsburg

Marek Suchý Augsburg.jpg

Jeden z nezkušenějších reprezentantů, který v národním týmu nosí i kapitánskou pásku, hrál od roku 2014 v Basileji. Po uplynulé sezoně ale ve Švýcarsku skončil a vydal se vstříc nového angažmá do Augsburgu. O místo v sestavě ale musí po úvodním debaklu s Dortmundem (1:5) bojovat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud