Václav Jemelka Osmadvacetiletý reprezentační bek přišel do Plzně na startu minulého ročníku z Olomouce. Jeho výhodou je, že může hrát ve středu i na kraji obrany. V loňské sezoně Václav Jemelka ve Viktorce zasáhl do 30 zápasů, pevnou pozici má i letos.
 Robin Hranáč Robin Hranáč působil poslední dva ročníky na hostování v Pardubicích, kterým loni pomohl vybojovat ligovou záchranu. Během léta se udržel v Plzni a v posledním utkání s Hradcem Králové byl už v základní sestavě. Zápas se mu povedl, třiadvacetiletý bek určitě dostane i další šanci.
 Sampson Dweh Jedna z letních posil Viktorky. Reprezentační stoper z Libérie dorazil do Plzně na zkoušku z druholigového Vyškova, se kterým v minulém ročníku bojoval o postup do ligy. Jednadvacetiletý Sampson Dweh na západě Čech přesvědčil a zůstal na hostování s opcí.
 Jan Paluska Jeden z hráčů, na kterém by Plzeň mohla v budoucnu stavět. Teprve osmnáctiletý obránce zaujal trenérský štáb v letní přípravě a v kádru Viktorky se udržel. V lize se na plac ještě nedostal, Jan Paluska ale šanci určitě dostane. V minulém ročníku se blýskl rozhodujícím gólem v mládežnické Lize mistrů do sítě Bayernu Mnichov.
6
Fotogalerie

Reprezentant z Libérie, nový objev i stálice. Toto je 6 stoperů, kteří působí v Plzni

Viktorka nevstoupila do nové sezony vůbec dobře, dá se však čekat, že se brzy zvedne. Plzeň totiž disponuje širokým kádrem.

Plzeňský trenér Miroslav Koubek má k dispozici široký kádr. Velká konkurence panuje taky na stoperu. Které střední obránce má Viktorka na soupisce? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Lukáš Hejda

Lukáš Hejda Plzeň 23 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Plzeňský lídr a kapitán. Třiatřicetiletý stoper nezačal sezonu vůbec dobře, v Teplicích zavinil penaltu a utkání kvůli zranění nedohrál. V duelu s Hradcem Králové byl ale zpátky na hřišti a dokonce vstřelil jediný gól Viktorky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Václav Jemelka

Václav Jemelka Plzeň 23 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý reprezentační bek přišel do Plzně na startu minulého ročníku z Olomouce. Jeho výhodou je, že může hrát ve středu i na kraji obrany. V loňské sezoně Václav Jemelka ve Viktorce zasáhl do 30 zápasů, pevnou pozici má i letos.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Robin Hranáč

Robin Hranáč ČR.jpg

Robin Hranáč působil poslední dva ročníky na hostování v Pardubicích, kterým loni pomohl vybojovat ligovou záchranu. Během léta se udržel v Plzni a v posledním utkání s Hradcem Králové byl už v základní sestavě. Zápas se mu povedl, třiadvacetiletý bek určitě dostane i další šanci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Sampson Dweh

Sampson Dweh Vyškov Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Jedna z letních posil Viktorky. Reprezentační stoper z Libérie dorazil do Plzně na zkoušku z druholigového Vyškova, se kterým v minulém ročníku bojoval o postup do ligy. Jednadvacetiletý Sampson Dweh na západě Čech přesvědčil a zůstal na hostování s opcí.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Jan Paluska

Jan Paluska Plzeň Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jeden z hráčů, na kterém by Plzeň mohla v budoucnu stavět. Teprve osmnáctiletý obránce zaujal trenérský štáb v letní přípravě a v kádru Viktorky se udržel. V lize se na plac ještě nedostal, Jan Paluska ale šanci určitě dostane. V minulém ročníku se blýskl rozhodujícím gólem v mládežnické Lize mistrů do sítě Bayernu Mnichov.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Luděk Pernica

Luděk Pernica Plzeň 23 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

V jednu dobu se už zdálo, že s ním v Plzni nepočítají. V sezoně 2020/21 hostoval v Brně, pak se ale Luděk Pernica do Viktorky vrátil a v loňském ročníku zasáhl do jednadvaceti ligových zápasů. Od začátku dubna je ovšem třiatřicetiletý bek kvůli zranění mimo hru. I proto dorazil Dweh.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud