Viktor Baier  18 let, 9 měsíců a 10 měsíců. Přesně tolik mu bylo, když si připsal debut za A tým Plzně. Viktor Baier zažil ostrý křest ohněm a ve čtvrtek večer odchytal utkání Viktorky na žhavé půdě Dinama Záhřeb. Kdekomu by se rozklepala kolena, mladičký gólman ale situaci ustál a vychytal výhru 1:0. Při zranění Staňka se zřejmě stane nečekanou jedničkou.
 Marián Tvrdoň  Za normálních okolností by Staňka nahradil Marián Tvrdoň. Jenže ten doplatil na špatné utkání v Liberci, kde Viktorka prohrála 0:3. Devětadvacetiletému slovenskému gólmanovi, který letos v lize Staňka už dvakrát nahradil, utkání nesedlo.
 Dominik Sváček  Na plzeňské soupisce figuruje taky Dominik Sváček. Šestadvacetiletý gólman v lize debutoval na jaře roku 2017, kdy odchytal 28 minut proti Jihlavě. Od té doby už ale v nejvyšší soutěži šanci nedostal a nevypadá to, že by se na tom mělo něco měnit.
 Martin Jedlička  S kartami ještě může zamíchat Martin Jedlička. Pětadvacetiletý gólman přišel do Viktorky před rokem, šanci ale nedostal a putoval na hostování do Bohemians, kterým vychytal místo v pohárové Evropě. V Ďolíčku hostuje i letos a znovu patří k oporám týmu. Klokani by jej rádi přivedli natrvalo, je však otázkou, jak se vším zamává další Staňkovo zranění.
5
Fotogalerie

Reprezentant, mladý hit i gólman na hostování. Podívejte se na 5 brankářů Plzně

Plzeň šla do sezony s jasnou brankářskou jedničkou. Jenže teď je vše jinak.

Brankářský post měla Viktorka během létě vyřešený rychle. Teď ale trenérský tým musí hledat jedničku novou. Z koho vybírá? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Jindřich Staněk

Bez názvu.jpg

V plzeňské hierarchii zůstává stále jedničkou. Jenže Jindřicha Staňka sráží opakované zdravotní problémy, jen za poslední dobu utrpěl několikrát otřes mozku. Mimo hru je od říjnového duelu s Jabloncem, který nedochytal. Sedmadvacetiletý Staněk chybí reprezentaci i Viktorce, chytal ve skvělé formě a byl považován za nejlepšího gólmana ligy. Je však otázkou, jestli se na podzim ještě vrátí do akce. Možná bude chytat s helmou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Viktor Baier

Viktor Baier Plzeň.jpg

18 let, 9 měsíců a 10 měsíců. Přesně tolik mu bylo, když si připsal debut za A tým Plzně. Viktor Baier zažil ostrý křest ohněm a ve čtvrtek večer odchytal utkání Viktorky na žhavé půdě Dinama Záhřeb. Kdekomu by se rozklepala kolena, mladičký gólman ale situaci ustál a vychytal výhru 1:0. Při zranění Staňka se zřejmě stane nečekanou jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Marián Tvrdoň

Marian Tvrdoň Plzeň.jpg

Za normálních okolností by Staňka nahradil Marián Tvrdoň. Jenže ten doplatil na špatné utkání v Liberci, kde Viktorka prohrála 0:3. Devětadvacetiletému slovenskému gólmanovi, který letos v lize Staňka už dvakrát nahradil, utkání nesedlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dominik Sváček

Dominik Sváček Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na plzeňské soupisce figuruje taky Dominik Sváček. Šestadvacetiletý gólman v lize debutoval na jaře roku 2017, kdy odchytal 28 minut proti Jihlavě. Od té doby už ale v nejvyšší soutěži šanci nedostal a nevypadá to, že by se na tom mělo něco měnit.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Jedlička

Martin Jedlička Plzeň.jpg

S kartami ještě může zamíchat Martin Jedlička. Pětadvacetiletý gólman přišel do Viktorky před rokem, šanci ale nedostal a putoval na hostování do Bohemians, kterým vychytal místo v pohárové Evropě. V Ďolíčku hostuje i letos a znovu patří k oporám týmu. Klokani by jej rádi přivedli natrvalo, je však otázkou, jak se vším zamává další Staňkovo zranění.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud