Reprezentační naděje. 8 nejmladších hráčů v první nominaci Miloše Říhy

Nový trenér hokejové reprezentace Miloš Říha začíná budovat nový tým. Na první přípravný kemp pozval i Petra Mrázka, Pavla Francouze či Davida Skleničku, ale také řadu nováčků a dalších mladíků.

V Říhově nominaci na úvodní kemp se objevilo dvanáct nováčků, mimo jiné třinecký David Cienciala či Dominik Lakatoš z Liberce. Reprezentančí seznam je složený převážně z mladíků. Jména osmi nejmladších hráčů v Říhově nominaci najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Nicolas Werbik – 20 let

Nicolas Werbik Zdeněk Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Nečekané jméno na seznamu. Dvacetiletý zlínský odchovanec strávil poslední tři roky v zámoří, uplynulé dvě sezony odehrál v soutěži USHL a loni v dresu Des Moines Buccaneers posbíral 45 kanadských bodů. Teď je před ním extraligová premiéra – Nicolas Werbik se totiž vrátil do Zlína.

Foto: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Vojtěch Budík – 20 let

Vojtěch Budík 2.jpg

Vojtěch Budík prošel pátým kolem draftu 2016, ve kterém ho získalo Buffalo. Do NHL se ale neprosadil a po třech letech v zámoří se vrátil domů. Účastník dvou posledních juniorských šampionátů bude od nové sezony hrát za Pardubice.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Radovan Pavlík – 20 let

Radovan Pavlik Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Extraligovou premiéru si Radovan Pavlík odbyl v sezoně 2014/15. Loni už mladý útočník Hradce Králové zasáhl do 27 zápasů, ve kterých zaznamenal tři kanadské body. Další tři přidal v pěti zápasech play-off. Část sezony strávil také v prvoligových Litoměřicích a velmi dobře se uvedl na juniorském šampionátu, na kterém dal tři góly a přidal stejný počet nahrávek.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Daniel Kurovský – 20 let

Daniel Kurovský 3.jpg

Další nováček na seznamu. Havířovský rodák už se dokázal prosadit do prvního týmu Vítkovic, za který loni odehrál 43 zápasů v základní části a další tři starty si připsal v play-off. Posbíral 11 kanadských bodů, pár zápasů odehrál i za prvoligový Havířov a na přelomu roku startoval na juniorském mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Martin Nečas – 19 let

Martin Nečas ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Loni se stal českou jedničkou draftu, odehrál jeden zápas za Carolinu, získal titul s Kometou a odbyl si premiéru v reprezentaci, se kterou si zahrál na mistrovství světa. Teď by měl hrát pravidelně NHL a stavět na něm začne i reprezentace.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Jakub Galvas – 19 let

Jakub Galvas ČR.jpg

Devatenáctiletý bek má za sebou velmi dobrou sezonu. S Olomoucí postoupil do play-off, v týmu začal plnit roli jednoho z klíčových obránců, odbyl si premiéru v reprezentaci a v prvním zápase dal dokonce gól. Prošel loňským draftem, ve kterém ho získalo Chicago. Rovněž startoval na juniorském šampionátu a do svého kádru ho chce zabudovat i Říha.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Martin Kaut – 18 let

Martin Kaut ČR.jpg

Hodně velký potenciál dřímá také v Martinu Kautovi. Ten loni patřil k nejlepším hráčům Pardubic, v základní části posbíral 16 bodů, dalších pět jich přidal v play-off, odbyl si premiéru v reprezentaci, dal první gól a dokonce bojoval o letenku na světový šampionát. Do Dánska se sice nepodíval, zato uspěl v draftu NHL, kde ho už ze 17. pozice získalo Colorado.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Jakub Lauko – 18 let

Jakub Lauko 2 Karel Švec- ČSLH CNC Profimedia.jpg

Nejmladší hráč výběru. Osmnáctiletý útočník prošel třetím kolem letošního draftu NHL, ve kterém ho získal Boston. Minimálně rok by měl ale zůstat v extralize a bude sbírat další zkušenosti v Chomutově. Za Piráty loni odehrál celkově 48 zápasů a posbíral v nich 12 kanadských bodů. Hodně prostoru dostane od trenéra Vladimíra Růžičky i letos.

Foto: Karel Švec- ČSLH / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud