Reprezentace přichází o beky. 8 obránců, kteří nedávno prchli do zámoří

Nový reprezentační kouč Miloš Říha má před sebou několik úkolů. Jedním z nich je najít „novou“ obranu. V posledních letech se totiž stalo pravidlem, že elitní domácí beci odchází do zámoří.

Bez názvu.jpg

Do letošní sezony NHL zasáhlo šest českých obránců. Příští rok jich ale může být víc. To je skvělá zpráva pro český hokej, ale špatná pro reprezentaci. Ta totiž pravidelně přichází o své nejlepší beky. Jména osmi obránců, kteří nedávno po vydařené sezoně v Evropě a povedeném mistrovství světa zamířili do NHL, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Michal Kempný

Michal Kempný Washington 2.jpg

V roce 2015 odešel z Komety do Omsku, v dalším ročníku debutoval na mistrovství světa a hned odešel do zámoří. V premiérovém ročníku nastoupil v Chicagu k 50 zápasům a dalších 31 startů přidal letos.

V organizaci ale nedostával tolik prostoru, kolik si představoval, a už přemýšlel o návratu do Evropy. Pak ale přišel trejd do Washingtonu, Michal Kempný se dostal mezi elitní čtveřici obránců Capitals a zvedl nad hlavu Stanley Cup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Jan Rutta

Jan Rutta Chicago.jpg

Několik let patřil k oporám Chomutova. Loni debutoval na mistrovství světa, šampionát mu vyšel na jedničku a následně odešel do zámoří. V dresu Chicaga odehrál 57 zápasů, posbíral 20 (6+14) bodů a stal se nejproduktivnějším českým bekem v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Radim Šimek

Radim Šimek ČR.jpg

Ještě v sezoně 2014/15 odehrál dva zápasy za Benátky nad Jizerou a o rok později už startoval na mistrovství světa. Šampionát mu vyšel, stejně jako v roce 2017 a poté odešel do zámoří. V premiérové sezoně si za San Jose nezahrál, v příštím ročníku se ale pokusí prosadit znovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek ČR.jpg

V Plzni patřil ke klíčovým hráčům, po mistrovství světa 2016 odešel do Podolsku a letos už debutoval v NHL. V průběhu sezony zamířil z Montrealu do Washingtonu a sledoval jízdu Capitals za Stanley Cupem. V play-off ale nastoupil jen ke dvěma zápasům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Libor Šulák

Libor Šulák Detroit.jpg

Nedávno ho ještě téměř nikdo neznal. Libor Šulák nastupoval za Znojmo, překvapivě se ale dostal do nominace na mistrovství světa a v Paříži svými výkony zaujal kluby z NHL. Dohodl se na smlouvě s Detroitem, do prvního týmu se však neprotlačil a převážnou část sezony strávil ve Finsku. Zahraje si příští rok v NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Filip Pyrochta

Filip Pyrochta Liberec.jpg

Jednadvacetiletý bek už v zámoří působil, před sezonou 2016/17 se však vrátil do Liberce. Mezi Bílými Tygry jeho role stále sílila, loni patřil ke klíčovým bekům a odbyl si reprezentační premiéru. V národním týmu odehrál šest zápasů a byl blízko účasti na mistrovství světa. V příštím ročníku se bude rvát o místo v Nashvillu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Michal Moravčík

Michal Moravčík ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý obránce prožil vydařenou sezonu v Plzni, že se ale dostane až na světový šampionát, s tím nikdo nepočítal. Michal Moravčík však v Dánsku patřil ke klíčovým bekům týmu a zaujal zahraniční kluby. Od nové sezony bude hrát za Montreal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

David Sklenička

David Sklenička ČR.jpg

Do stejné organizace míří i David Sklenička. Také jednadvacetiletý bek odchází z Plzně do Canadiens a pokusí se prosadit v NHL. Sklenička debutoval v reprezentaci v sezoně 2016/17, na letošním šampionátu zasáhl do osmi zápasů a připsal si dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud