Jakub Krejčík Startoval už na čtyřech světových šampionátech, pátou účast ale letos nepřidá. Devětadvacetiletý bek se po třech letech vrátil do KHL, kde navlékl dres finského Jokeritu. Odehrál dobrou sezonu, naskočil i do play-off, v Rize ale startovat nebude.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Jeřábek Další zkušený obránce, který v Lotyšsku hrát nebude. Devětadvacetiletý Jakub Jeřábek, jenž v barvách Montrealu, Washingtonu a St. Louis odehrál i několik zápasů v NHL, má za sebou druhou sezonu po návratu ze zámoří, kterou opět odehrál v Podolsku. V tom plní důležitou roli, letos posbíral 18 bodů a dva zápasy přidal i v reprezentaci. Startoval už na světových šampionátech v letech 2016 a 2017, letos ale v týmu bude chybět.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Hyka Osmadvacetiletý útočník má za sebou druhou sezonu v Čeljabinsku. A opět byl hodně vidět - Tomáš Hyka nastřílel 14 branek, přidal 35 asistencí a patřil k nejlepším českým hráčům v KHL. Další tři body pak přidal i v play-off a určitě by hodně pomohl i reprezentaci. Bývalý forvard Las Vegas ale třetí start na mistrovství světa nepřidá.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Dmitrij Jaškin Toto je obrovská ztráta. Dmitrij Jaškin letos v dresu Dynama Moskva nastřílel 38 branek (přidal i 22 asistencí) a stal se nejlepším střelcem celé základní části. Hodně vidět byl i v play-off a těšila se na něj taky reprezentace, které vždy dokázal náramně pomoct. Jenže v Rize osmadvacetiletý produktivní a důrazný útočník kvůli zdravotním problémům hrát nebude.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Reprezentace počítá ztráty. 8 českých hvězd z KHL, které nepřijedou na mistrovství světa

Začátek hokejového mistrovství světa se blíží, česká reprezentace ale počítá jednu omluvenku za druhou. Do Rigy totiž nepřijede řada elitních českých borců z Kontinentální hokejové ligy.

Je otázkou, kolik posil přijede českému týmu z NHL. Už teď je ale jisté, že na mistrovství světa v Lotyšsku nebude hrát několik českých hvězd z KHL. Kdo každý je mimo hru? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 9

Dominik Furch 

Dominik Furch ČR 20 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Brankář, Dinamo Minsk 

Třicetiletý gólman se po roce stráveném ve Švédsku vrátil do KHL a posílil Minsk, se kterým vybojoval postup do play-off. Teď už má ale bývalý brankář Omsku, který odchytal čtyři zápasy na mistrovství světa v roce 2016, po sezoně a na šampionát nepřijede. Trenéři národního týmu však čekají na možný příjezd Šimona Hrubce. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Jakub Krejčík 

Jakub Krejčík ČR 19.jpg

Obránce, Jokerit 

Startoval už na čtyřech světových šampionátech, pátou účast ale letos nepřidá. Devětadvacetiletý bek se po třech letech vrátil do KHL, kde navlékl dres finského Jokeritu. Odehrál dobrou sezonu, naskočil i do play-off, v Rize ale startovat nebude. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Jakub Jeřábek 

Jakub Jeřábek ČR 19 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Obránce, Podolsk 

Další zkušený obránce, který v Lotyšsku hrát nebude. Devětadvacetiletý Jakub Jeřábek, jenž v barvách Montrealu, Washingtonu a St. Louis odehrál i několik zápasů v NHL, má za sebou druhou sezonu po návratu ze zámoří, kterou opět odehrál v Podolsku. V tom plní důležitou roli, letos posbíral 18 bodů a dva zápasy přidal i v reprezentaci. Startoval už na světových šampionátech v letech 2016 a 2017, letos ale v týmu bude chybět. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Tomáš Hyka 

Tomáš Hyka MS Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Útočník, Čeljabinsk 

Osmadvacetiletý útočník má za sebou druhou sezonu v Čeljabinsku. A opět byl hodně vidět - Tomáš Hyka nastřílel 14 branek, přidal 35 asistencí a patřil k nejlepším českým hráčům v KHL. Další tři body pak přidal i v play-off a určitě by hodně pomohl i reprezentaci. Bývalý forvard Las Vegas ale třetí start na mistrovství světa nepřidá. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Dmitrij Jaškin 

Dmitrij Jaškin ČR 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Útočník, Dynamo Moskva 

Toto je obrovská ztráta. Dmitrij Jaškin letos v dresu Dynama Moskva nastřílel 38 branek (přidal i 22 asistencí) a stal se nejlepším střelcem celé základní části. Hodně vidět byl i v play-off a těšila se na něj taky reprezentace, které vždy dokázal náramně pomoct. Jenže v Rize osmadvacetiletý produktivní a důrazný útočník kvůli zdravotním problémům hrát nebude. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Andrej Nestrašil 

Andrej Nestrašil ČR.jpg

Útočník, Magnitogorsk 

V Lotyšsku si nezahraje ani Andrej Nestrašil, jenž má za sebou čtvrtou sezonu v KHL. V dresu Magnitogorsku odehrál další povedený ročník a ve dvou zápasech se objevil i v reprezentaci, se kterou si zahrál také na mistrovství světa v roce 2018. Jenže v době konání letošního šampionátu má v USA svatbu a do Rigy proto nepřijede. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Lukáš Sedlák 

Lukáš Sedlák ČR 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Útočník, Čeljabinsk 

Stejně jako Hyka má za sebou druhý rok v Čeljabinsku, kterému letos pomohl 38 (16+22) body. Někdejší forvard Columbusu si v loňské sezoně odbyl premiéru v reprezentaci a v šesti zápasech se blýskl čtyřmi góly. První start na světovém šampionátu ale letos osmadvacetiletý Lukáš Sedlák nepřidá. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Jiří Sekáč 

Jiří Sekáč ČR Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Útočník, Omsk 

Omsk, ve kterém působí společně se Šimonem Hrubcem, se dostal do finále KHL. Osmadvacetiletý Jiří Sekáč, jenž do sibiřského klubu dorazil před sezonou z CSKA Moskva (nyní finálového soupeře Omsku), ale v play-off vinou zranění odehrál jen šest zápasů. Teď jej čeká operace kotníku, takže do Rigy nepřijede. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud