Tomáš Hyka  Devětadvacetiletý útočník Čeljabinsku odehrál dobrou sezonu. V základní části posbíral 35 bodů, dalších dvanáct jich přidal v play-off a zahrál si taky na olympijských hrách v Pekingu, kde si do statistik připsal jeden gól. Čekalo se, že přidá i třetí účast na světovém šampionátu, z reprezentace se ale ze zdravotních důvodů omluvil.
 Lukáš Klok  Šestadvacetiletý rodák z Ostravy měl být na šampionátu lídrem zadních řad českého týmu. Dobře mu vyšel loňský světový šampionát i letošní olympijské hry, na kterých patřil k nejlepším hráčům národního výběru. Parádní ročník odehrál i v ruském Nižněkamsku, v jehož barvách posbíral celkem 35 bodů, národnímu týmu ale nepomůže. Ze hry ho vyřadily zdravotní problémy.
 Radan Lenc  Letošní ročník nastartoval v ruském Chabarovsku, dokončil ho ale ve švédské Frölundě, ve které podával velmi dobré výkony. Třicetiletý útočník si zahrál loni na mistrovství světa, startoval letos pod pěti kruhy v Pekingu a měl šanci i na letenku na šampionát do Finska. Brzy se ale podruhé stane otcem a z nominace se proto omluvil.
 Lukáš Sedlák  Stejně jako Hyka má za sebou třetí rok v Čeljabinsku. Sezona mu vyšla na jedničku, v základní části zapsal 43 bodů a byl nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži. Bývalý útočník Columbusu, jenž si zahrál i na olympiádě, mohl dostat na šampionátu velkou roli, zdravotně se ale nestihl dát do pořádku a na premiéru na mistrovství světa si musí počkat.
6
Fotogalerie

Reprezentace počítá ztráty. 6 důležitých hráčů, kteří se omluvili z mistrovství světa

Česká hokejová reprezentace ladí formu na mistrovství světa. Finský kouč Kari Jalonen už ale musel přijmout několik omluvenek.

Z přípravy národního týmu musel odstoupit David Cienciala, k českému výběru se nepřipojí ani Nick Malík a ve vážném ohrožení je i účast Filipa Zadiny. Reprezentace nebude moct využít ani šest dalších důležitých hráčů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Šimon Hrubec

profimedia-0661758877.jpg

Byl jedničkou na loňském světovém šampionátu i letošních olympijských hrách, do Finska se ale nepodívá. Šimon Hrubec, který v minulé sezoně vychytal Omsku titul v KHL, se omluvil z rodinných důvodů. V červnu se totiž podruhé stane otcem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Tomáš Hyka

profimedia-0661144908.jpg

Devětadvacetiletý útočník Čeljabinsku odehrál dobrou sezonu. V základní části posbíral 35 bodů, dalších dvanáct jich přidal v play-off a zahrál si taky na olympijských hrách v Pekingu, kde si do statistik připsal jeden gól. Čekalo se, že přidá i třetí účast na světovém šampionátu, z reprezentace se ale ze zdravotních důvodů omluvil.

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Lukáš Klok

GetFile - 2022-04-27T092732.761.jpg

Šestadvacetiletý rodák z Ostravy měl být na šampionátu lídrem zadních řad českého týmu. Dobře mu vyšel loňský světový šampionát i letošní olympijské hry, na kterých patřil k nejlepším hráčům národního výběru. Parádní ročník odehrál i v ruském Nižněkamsku, v jehož barvách posbíral celkem 35 bodů, národnímu týmu ale nepomůže. Ze hry ho vyřadily zdravotní problémy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Radan Lenc

GetFile - 2022-04-27T092701.427.jpg

Letošní ročník nastartoval v ruském Chabarovsku, dokončil ho ale ve švédské Frölundě, ve které podával velmi dobré výkony. Třicetiletý útočník si zahrál loni na mistrovství světa, startoval letos pod pěti kruhy v Pekingu a měl šanci i na letenku na šampionát do Finska. Brzy se ale podruhé stane otcem a z nominace se proto omluvil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Lukáš Sedlák

profimedia-0661995672.jpg

Stejně jako Hyka má za sebou třetí rok v Čeljabinsku. Sezona mu vyšla na jedničku, v základní části zapsal 43 bodů a byl nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži. Bývalý útočník Columbusu, jenž si zahrál i na olympiádě, mohl dostat na šampionátu velkou roli, zdravotně se ale nestihl dát do pořádku a na premiéru na mistrovství světa si musí počkat.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Roman Will

profimedia-0648645571.jpg

Společně s Hrubcem byl součástí českého týmu na mistrovství světa v Rize i olympiádě v Pekingu, ovšem stejně jako Hrubec na turnaj do Finska nepojede. Devětadvacetiletý rodák z Plzně, který odchytal velmi dobrou sezonu za Čeljabinsk, se nedávno stal podruhé otcem, a tak se rozhodl, že zůstane po boku své rodiny. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud