Reprezentace počítá ztráty. 3 hráči českého týmu, kteří (asi) přijdou o EURO

Začátek fotbalového EURA se blíží, česká reprezentace ale musí řešit několik nepříjemností. Mimo hru se totiž ocitli tři hráči, kteří si brousili zuby na konečnou nominaci.

Fotbalové EURO odstartuje už za necelé dva měsíce. Český tým sice vyfasoval těžkou skupinu, ve které narazí na Anglii, Chorvatsko a Skotsko, bude se však chtít porvat o postup. Trenér Jaroslav Šilhavý ale musí už nyní řešit problémy se sestavou. Jména tří hráčů, kteří zřejmě budou mimo hru, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 4

Ondřej Kúdela (stoper, Slavia) 

Ondřej Kúdela ČR 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zápasy v reprezentaci:

Zatímco řada hráčů má v jeho věku to nejlepší už za sebou, čtyřiatřicetiletý Ondřej Kúdela je v životní formě. Ve Slavii je stoperem číslo jedna, skvělé výkony ho vynesly až do reprezentace a tam si ihned získal pevnou pozici. Jenže Kúdela dostal desetizápasovou stopku od UEFA za údajný rasismus proti Glenu Kamarovi z Rangers a o EURO tak přijde. Pro národní tým je to obrovská ztráta, místo v nominaci by totiž měl jisté. Navíc jiného hráče s takovým přehledem a rozehrávkou trenér Jaroslav Šilhavý k dispozici nemá. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Václav Černý (záložník, Twente) 

Václav Černý ČR.jpg

Zápasy v reprezentaci: 2 

Býval považován za zázračné dítě českého fotbalu. V Ajaxu začal parádně a kroužila okolo něj i Barcelona, jeho kariéra se však postupně zadrhla a Václav Černý tak změnil dres. Odešel do Utrechtu, ovšem ani tam se mu moc nevedlo. Proto zamířil na hostování do Twente a tady opět náramně ožil. Podával parádní výkony, střílel góly a dostal se i do reprezentace. 

Opět se začalo spekuloval o jeho návratu do Ajaxu, proti kterému se chtěl blýsknout ve vzájemném lednovém duelu. Po pár minutách se ale zranil, musel ze hřiště a kvůli zranění kolene mu předčasně skončila sezona. Tím se také rozplynul jeho sen o možném startu na EURU, kde klidně mohl patřit i do základní sestavy českého týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Petrášek (stoper, Rakow) 

Tomáš Petrášek ČR 2.jpg

Zápasy v reprezentaci:

Zdravotní problémy vyřadily také Tomáše Petráška. Devětadvacetiletý stoper a kapitán polského Rakowa se naposledy objevil v akci v říjnu a od té doby je kvůli problémům s kolenem mimo hru. Dvojnásobný reprezentant, který si v národním týmu zahrál v podzimních duelech proti Kypru a Izraeli, nicméně stále doufá, že se v tomto ročníku ještě vrátí na hřiště. Porve se tak o EURO? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud